تاریخ انتشار: 8خرداد1395|00:18

| کد خبر: 159687

پاسخ کاشانی به نگرانی برانکو در خصوص لیست خرید بازیکنان: برانکو پیشنهادهایش را به کمیته فنی می دهد

وکیل ملت: جعفر کاشانی رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از تغییرات ترکیب هیات مدیره بی خبر است اما می‌گوید به زودی (فردا) جلسه تشکیل خواهد شد. کاشانی همچنان در حرف‌هایش اصرار دارد که پرسپولیس و استقلال باید از تیم به باشگاه تبدیل شوند.

 
آقای کاشانی چرا جلسه هیات مدیره تشکیل نمی‌شود؟
 قرار است یکشنبه تشکیل شود. در این مدت همه مسافرت بودند ضمن اینکه همه چیز را هم نمی‌شود گفت.
جلسه با ترکیب فعلی تشکیل می‌شود ؟
 بله.
گفته می‌شود قرار است تغییراتی در ترکیب هیات مدیره صورت بگیرد.
 نه من اطلاعی ندارم. فقط اینقدر می‌دانم که آرزویم این است پرسپولیس تبدیل به باشگاه شود و چارت سازمانی‌اش وسیع تر شود. باشگاه پرسپولیس و مدیریتش با عملکردش نشان داد درایت لازم برای مواجه شدن با بحران‌‌ها را داشته و تیمی که ابتدا کسی به آن امیدی نداشت تا آستانه قهرمانی پیش رفت.
الان چند درصد به باشگاه شدن نزدیک شده‌اید؟
 ان‌شاء‌ا... که این اتفاق می‌افتد. داشتن استادیوم کار مهمی بود که انجام شد. هر دو باشگاه با توجه به سوابقی که در فضای ورزش دارند می‌توانند به پویایی فرهنگ جامعه کمک کنند. به هر حال امیدوارم فعالیت در این باشگاه به صورت برنامه‌های منسجم و درازمدت شکل بگیرد. همیشه گفته‌ام با گسترده‌تر شدن ورزش در بخش خصوصی و حرفه‌ای‌تر شدن نگاه مسوولان به این مساله می‌توانیم به پویایی اقتصاد و رفع چالش ‌ها کمک کنیم.
شما از تغییرات هیات مدیره چیزی نشنیده اید؟
 نمی‌دانم. این باشگاه متعلق به همه است و هر کسی می‌تواند مفید حال باشد قدمش روی چشم. آرزویمان این است که باشگاه مان سامان بگیرد و نیازهای جامعه را برطرف کند. سرمایه‌های این باشگاه هواداران و پیشکسوتانش هستند بخصوص خواص که نقش بسیار پویایی در رفع چالش‌های باشگاه می‌توانند داشته باشند. در عین حال مثل باشگاه‌های بزرگ دنیا پیشکسوتان پرسپولیس در بالا بردن سطح فرهنگ می‌توانند کمک کنند بخصوص آنهایی که به لحاظ علمی جایگاه بالایی دارند. این باشگاه باید صاحب تالار افتخارات باشد. تازه امسال بازیکنان فهمیدند پیراهن چه تیمی را به تن می‌کنند که در بازی آخر نشانه‌هایش را دیدیم. هر چند پرسپولیس قهرمان نشد اما رفتار هوادارانش را دیدیم. اینها سرمایه‌های محفوظ باشگاه هستند که باید برای حضور در سطوح بالاتر از این سرمایه‌ها استفاده کنیم و باشگاه شکل بگیرد. ما برای بزرگ بودن همه چیز در اختیار داریم و می‌توانیم منچستریونایتد باشیم، رئال مادرید باشیم. بارسلونا باشیم. مگر آنها چه چیزی از ما بیشتر دارند. اگر این اتفافات حاصل شود ما در زمینه اقتصادی هم یک برند بزرگ می‌شویم و در زمینه‌های اجتماعی هم کمک می‌کنیم.
آیا هیات مدیره باشگاه در نقل و انتقالات ورود پیدا می‌کند؟
 جلسه هنوز تشکیل نشده تا درباره‌اش بحث کنیم اما یک کمیته فنی داریم که برانکو نقطه نظراتش را می‌دهد و این کمیته نظرات را مورد بررسی قرار می‌دهد که آنهایی که باید باشند حفظ شوند و آنهایی که باید بروند جدا شوند. البته باید کمبودهایمان را با زیرساخت‌های خودمان رفع کنیم تا به لحاظ فرهنگی مشکلی نداشته باشیم.
چطور؟
 با استفاده از بازیکنان پایه و جوانان و امید خودمان.
اما اعتماد کردن به جوان‌های تیم‌های پایه سخت است؟
 چرا نباید به آنها اعتماد کرد. خیلی‌ها به همین تیم امسال اعتماد نداشتند چون جوان بود. باید به تیم شخصیت داد و اطمینان کرد تا بستر برای رشدشان فراهم شود. دیدیم که این اتفاق در پرسپولیس رخ داد و تیمی که شانزدهم بود تا آستانه قهرمانی پیش رفت و اگر آن پنالتی‌ها گل می‌شد با اختلاف 8- 7 امتیاز قهرمان می‌شد. البته باید بگویم قهرمانی ملاک بر ثبات نیست و امیدوارم ثبات لازم در باشگاه به وجود بایید و زیرساخت‌های لازم برای باشگاه بنا شود.

دو عضو فوتبالی کنار می‌روند؟
در حال حاضر حسین عبدی، محمد زادمهر، جعفر کاشانی و حمیدرضا گرشاسبی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هستند که در کنار علی اکبر طاهری با سِمت سرپرستی، کارهای باشگاه را پیش برده‌اند ولی اختلاف نظر میان این اعضا باعث شده تا پرسپولیس پیش از شروع لیگ شانزدهم، تغییراتی را تجربه کند. گفته می‌شود حسین عبدی و محمد زادمهر که دو عضو فوتبالی هیات مدیره هستند به زودی از هیات مدیره جدا می‌شوند. ظاهرا قراراست عبدی به خاطر اختلاف نظر با سایر اعضای هیات مدیره و محمد زادمهر به دلیل غیبت‌های طولانی و سفر به خارج از کشور در طول سال از هیات مدیره کنار گذاشته ‌شوند تا جا برای دو عضو اقتصادی در باشگاه باز شود. جالب اینکه با توجه به نزدیک شدن حسین هدایتی به مدیران باشگاه پرسپولیس محتمل ترین گزینه برای اضافه شدن به هیات مدیره این هوادار خاص است و از گزینه دیگری اسمی به میان نیامده.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top