ثالثا:بسته به دانش پایه و سطح علمی برای قبولی در آزمون بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت مطالعه لازم است که دوستان می توانند با برنامه ریزی به این مهم دست یابند . پس اگر کسی ۴ ماه به آزمون شروع کند حداقل باید روزی ۱۰ ساعت مطالعه مفید داشته باشد تا نتیجه دلخواه را کسب کند.

رابعا: منابع هر کس با توجه به پایه علمی و وقت آزاد و برنامه ریزی او متفاوت است...

💎خامسا:برای یادگیری بخوانید نه برای آزمون. قبولی در آزمون یکی از مراحل است، به اشتغال در آینده هم توجه کنید. مهم و مهمتر را کنار بگذارید و برای خود مساله بسازید و حل کنید . تمام مطالب مهم هستند . تا حد ممکن هیچ مبحثی را کنار نگذارید.

سادسا: منابعی که می نویسم کتبی است که  من سال گذشته استفاده کردم و هیچ تضمینی وجود ندارد که این کتب  بهترین منابع باشد. البته حتما به توضیح مختصری که بعد از منبع هر درس می دهم توجه کنید.

حقوق مدنی: قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان + تست دکتر شهبازی + جزوه مدنی دکتر شهبازی

در مورد حقوق مدنی من از ابتدا فقط کتاب نظم و تست را مطالعه می کردم و جزوه دکتر شهبازی را ۲ بار ظرف یک هفته و برای جمع بندی مطالب در ذهنم در نزدیکی آزمون مطالعه کردم . دوستان با توجه به پایه علمی و وقت  و برنامه ریزی خود می توانند کتب تفصیلی مثل عقود معین و قواعد عمومی قراردادها و …مطالعه کنند . مطمئنا مطالعه هیچ کتاب حقوقی ضرر نخواهد داشت و به علم شما برای کار در کسوت وکالت کمک خواهد کرد . ولی به وقت و برنامه ریزی خود توجه کنید.

آیین دادرسی مدنی: آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر حیاتی+ ساده ساز فرشید فرحناکیان

حقوق تجارت: حقوق تجارت در نظم حقوقی کنونی فرحناکیان+ ساده ساز فرشید فرحناکیان

حقوق جزا: قانون یار مجازات اسلامی

....توصیه ام برای امسال مطالعه کتب اساتیدی چون میرمحمد صادقی یا اردبیلی در کنار کتب کمک آموزشی است . ضمن اینکه متن قانون بسیار بسیار مهم است.                

 

   💎آیین دادرسی کیفری: قانون یار                                                                                                                                                                                

آیین دادرسی کیفری+ کتاب دکتر خالقی                                                                                                               

💎اصول فقه: اصول فقه ابوالحسن محمدی+تست دکتر شهبازی

برخی دوستان در مورد اصول فقه دانشگاهی سوال داشتند که با توجه به اینکه بنده تا کنون این کتاب را مطالعه نکردم بنابراین هیچ نظری هم ندارم . شاید بسیار مفید باشد و حتما در اولین فرصت این کتاب را مطالعه خواهم کرد.

اینها منابعی بود که ... مطالعه کردم و البته در سالهای قبل ۴ جلدی دکتر ستوده تهرانی و ۳ جلدی دکتر شمس و کتب تحلیلی حقوق مدنی    و سایر دروس را مطالعه کرده بودم (البته در دوره کارشناسی و با هدف افزایش بار علمی و نه برای آزمون ) . پس همانطور که قبلا هم گفتم منابع هر کس با توجه به شرایط خاص خودش ممکن است متفاوت باشد و هیچ منبعی نیز معجزه نخواهد کرد . پس حتی المقدور اگر منابعی را قبلا تهیه کردید با همان ها شروع کنید و با توکل بر خدا و تلاش و تلاش و تلاش به نتیجه مطلوب برسید.             

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top