«شاکرجان حکیم اف» کارشناس مسائل سیاسی تاجیکستان، مبارزه حکومت این کشور با فساد مالی را مغرضانه توصیف کرد.

وی در این زمینه افزود: حکومت تاجیکستان زمانی به فرد یا گروهی برچسب مفسد می‌زند که آن فرد برای حکومت این کشور تهدید محسوب شود.

حکیم‌اف ادامه داد: با مرور زمان به این موضوع خواهید رسید که بسیاری از مخالفان دولت تاجیکستان به دلائل واهی یا در این کشور محبوس می‌باشند و یا این که مجبور به ترک آن شده‌اند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اقدام نهادهای حکومتی در تاجیکستان برای تهیه لیست اموال و دارایی‌های «محی الدین کبیری» رئیس حزب نهضت اسلامی و ژنرال «عبدالحلیم نظرزاده» معاون سابق وزیر دفاع این کشور گفت: در تاجیکستان تا زمانی که از طرف افراد، به ویژه چهره‌های مخالف احساس خطر نکنند، به اموال و دارایی‌های آنان کاری ندارند.

وی اظهار داشت: نهادهای حکومتی و قضایی در تاجیکستان براساس مواضع سیاسی افراد نسبت به دولت، گذشته آنها و اینکه اهل کدام منطقه این کشور هستند درباره دارایی‌های آنها تصمیم می‌گیرند.

این کارشناس تاجیک با اشاره به اعمال این روش درباره «محمد اسکندراف» رئیس حزب دموکرات، «زید سعیداف» فعال بخش خصوصی و موسس حزب « تاجیکستان نو» و «ژنرال غفارمیرزایف» رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر افزود: اکنون نیز از این روش برای کبیری و نظرزاده استفاده و همه اموال و دارایی‌های آنان توقیف می‌شود.

حکیم‌اف این سوال را مطرح کرد، به راستی چرا در زمانی که این افراد درقدرت هستند، درباره دارایی‌های آنان هیچ بحثی مطرح نمی‌شود؟

دادستانی کل تاجیکستان اخیرا با پخش گزارشی از اموال ژنرال عبد الحلیم نظرزاده معاون سابق وزیر دفاع این کشور، دارایی‌های وی را غیرقانونی اعلام کرده است.

همچنین حکومت تاجیکستان مراکز تولیدی، تجاری و منازل مسکونی محی الدین کبیری رئیس حزب نهضت اسلامی و برادران وی را پلمب کرده است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top