به گزارش وکیل ملت ، حسین روحانی رئیس شعبه اول دادگاه کیفری یک استان کرمان ودادگاه مطبوعات استان کرمان با اشاره به اهمیت نقش مطبوعات در پیشبرد اهداف قوه قضائیه ابراز داشت: فلسفه وجودی مطبوعات بالا بردن سطح آگاهی عمومی جامعه در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: از آنجایی که مهم ترین هدف و برنامه قوه قضائیه در بعد اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جرائم و اختلافات حقوقی است و منشا بسیاری از این مسائل عدم اطلاع افراد از حقوق و تکالیف قانونی می باشد، مطبوعات در تحقق این مهم دارای نقش اساسی هستند.

رئیس دادگاه مطبوعات استان کرمان بیان کرد: فصل ششم از قانون مطبوعات مصوب 1364 و اصلاحی1379 به جرائمی که قابل ارتکاب از طریق مطبوعات هستند پرداخته است.

وی با بیان این که امیدواریم در حوزه مطبوعات شاهد وقوع پدیده مجرمانه نباشیم،گفت: اهم جرائم مطبوعات توهین، افترا، نشر اکاذیب، تحریک و تشویش مردم و اقدام علیه امنیت داخلی یا سیاست خارجی کشور، توهین به مقدسات و دین مبین اسلام، توهین به مقام معظم رهبری یا مراجع مسلم تقلید، انتشار عکس و تصویر خلاف عفت و اخلاق عمومی و افشای اسرار شخصی افراد و افشای اسرار نظام می باشد.

وی با اشاره به پرونده های مطبوعات در استان کرمان بیان کرد: اصحاب رسانه در سطح استان افراد متدین و مقید به مبانی،نام آشنا به حقوق و تکالیف قانونی هستند و بر این اساس جرائم مطبوعاتی در سطح استان اندک و ناچیز است.

روحانی با بیان اینکه سطح آگاهی احاد جامعه در ابعاد گوناگون باید رشد یابد،افزود: مطبوعات باید اخلاق حرفه ای را در نقد افراد و مطالب دیگران رعایت کنند  و وظایف و تکالیف قانونی خود عمل کنند و طبیعتا ضمن حفظ امنیت روانی جامعه، موجبات شکوفائی را نیز فراهم خواهند نموند.

شایان ذکر است طی حکمی از سوی آیت الله آملی لاریجانی،رئیس قوه قضائیه حسین روحانی به عنوان  رئیس شعبه اول دادگاه  کیفری یک استان کرمان منصوب شدد.
قابل ذکر است حسین روحانی از سال 1374 در امر قضا مشغول به خدمت رسانی است.

منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top