به گزارش وکیل ملت ، مقامات یک روستای فوق‌العاده ثروتمند در سوئیس از پذیرش 10 پناهجو در ازای پرداخت جریمه 200 هزار دلاری سرباز زدند.

«آندریاس گلارنر» (Andreas Glarner)، کدخدای جناح راستی «اوبرویل لیلی» (Oberwil Lieli)  با اشاره به این موضوع آن را تصمیمی غیر نژادپرستانه دانست.

این روستای فوق‌العاده غنی سوئیسی یکی از ثروتمندترین روستاها در اروپا به حساب می‌آید.

بر اساس مصوبه دولت سوئیس برای هر یک از نواحی این کشور تعدادی از پناهجویان اختصاص داده شده است که این روستا نیز بر اساس سهمیه باید به 10 پناهجو کمک می‌کرد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی سوئیس، روستای «اوبرویل لیلی» که در مسیر رفت‌و‌آمد مسافران و کوهنوردان به کوه‌های آلپ قرار داد 2200 نفر جمعیت دارد که 300 میلیونر در میانشان وجود دارد!

 این 2200 نفر به گفته کدخدا طی رفراندومی که برای این مسئله در روستا برگزار شد به حضور این 10 پناهجو رای منفی دادند.

بر اساس طرح دولت سوئیس برای اسکان در 26 استان این کشور 3 هزار پناهجو مشخص شده بود که اهالی این روستا با 52 درصد رای منفی در برابر 48 درصد رای مثبت پرداخت جریمه 200 هزار دلاری را به پذیرش پناهجوها ترجیح دادند.

یکی از اهالی روستا به «ایندیپندنت» گفته است که ما برای ساختن این روستای دوست‌داشتنی زحمات زیادی کشیدیم و نمی‌خواهیم آن زحمات به هدر رود و روستایمان خراب شود!

یکی از شهروندان این روستا که به این رفراندوم رای مثبت داده بود نیز با اشاره به این موضوع که همه ما باید در این شرایط نقش خودمان را در کمک به هم‌نوعانمان ایفا کنیم گفت: "سوالی که از هم ولایتی‌هایم دارم این است که اگر این افراد از یک کشور با اقتصاد قوی‌تر می‌آمدند باز هم آنها را نمی‌پذیرفتید؟".

دولت سوئیس متعهد شده است، 3000 خانواده‌ سوری را که از دست داعش و به دلیلی جنگ داخلی از کشورشان خارج شدند اسکان دهد.
 

 

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top