اختصاصی وکیل ملت

شوک انتخابات هیأت رئیسه دومجلس به اصلاح طلبان/سوالاتی که منتخبان لیست امید باید به آنها پاسخ دهند؟

وکیل ملت: هنور مدت زمان طولانی از حماسه 7 اسفند ماه سال 94 که در آن اصلاح طلبان با مدیریت منطقی و بدور از هیجان مردم و رسانه ها توانستند، با مشارکت آفرینی اکثریت جامعه به دو پیروزی حماسه آفرین و حیثیتی در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بویژه در شهرهای بزرگ دست پیدا کنند نگذشته بودکه نتایج انتخابات هیأت رئیسه این دو مجلس شوک عجیبی بر پیکره تازه جان گرفته ا صلاح طلبان واردکرد.

تاریخ انتشار: 9خرداد1395|15:55

شوک انتخابات هیأت رئیسه دومجلس به اصلاح طلبان/سوالاتی که منتخبان لیست امید باید به آنها پاسخ دهند؟
| کد خبر: 161171

شوک اول ، عدم ثبت نام آیت الله هاشمی رفسنجانی و عدم رأی آوری افراد نزدیک به ایشان از جمله آیت الله امینی در انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان و جالبتر از آن انتخاب یکی از سرسخت ترین مخالفان، فرد اول انتخابات یعنی آیت الله هاشمی بود .

شوک دوم ، انتخاب علی لاریجانی بعنوان رئیس مجلس آن هم با اختلاف 70رأی باز از فرد اول انتخابات یعنی محمدرضا عارف بود.

 این شوک تبعات و عوارض فراوانی برای جناح اصلاح طلب می تواند داشته باشد که تا یکسال دیگر باید در آزمون مهم انتخابات ریاست جمهوری 96 دوباره به میدان بیاید.

 

الف: مردمی که با شور و شوق فراوانی به پای صندوق های رأی آمدند، نتایج حضور و رأیی که در سبد انداختند را با رأیی که منتخبان آنها به هیأت رئیسه دادند، همسان نمی دانند آنها باید پاسخ دهند که چرا  نفرات برتر این دوکارزار که با استقبال فراوان مردم مواجه شده بودند یا نخواستند یا نتوانستند در انتخابات سرنوشت ساز هیأت رئیسه شرکت کنند و موفق شوند.

 

ب: برخی از منتخبان که با آرم و لوگوی اصلاحات وارد مجلس شدند و اتفاقا تعداد آنها نیز اندک شمار نیست بویژه در انتخاب هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به فرد یا افراد دیگری بجز از لیست امید رأی دادند، معنی این کار چیست؟ اگر تفکر اصلاح طلبی را قبول نداشتند چرا قبل از انتخابات بروی مبارک نیاوردند . اگر قبول داشتند چرا الان دبه در می آورند.

 

ج: اعضای ارشد اصلاح طلبان نیز باید پاسخ بدهند چرا  افرادی را که مطمئن نبودند در لیست امید در سراسر کشور قرار دادند و مردم را  امیدوار به رأی و نظر آنها نمودند؟

چرا دردوماهی که از پایان انتخابات گذشته بود نتوانستند این افراد را مدیریت کنند و رأی آنها را در سبد خود نگه دارند؟

انتخابات ریاست جمهوری 96 نزدیک است و اصلاح طلبان مانده اند و افراد شوک زده ای را که باید دوباره به پای صندق های رای بکشانند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

امیر
|
9خرداد ماه 1395
0
0
اصلاح طلبان نامرد یا نامردی اصلاح طلبان

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top