او البته هر سال پرسپولیس و مدیرانش را سر کار می‌گذاشت و با سپاهان تمدید می‌کرد تا اینکه بالاخره محمد رویانیان او را سرخپوش کرد.
سید در ابتدای لیگ دوازدهم با قراردادی قابل توجه پرسپولیسی شد اما فقط دو فصل در این تیم دوام آورد و برای به جیب زدن پول بیشتر راهی قطر شد. بعد از یک فصل حضور در الاهلی که موفقیتی برای این مدافع ملی‌پوش به همراه نداشت او قصد بازگشت به لیگ داخلی را داشت و البته پرسپولیس بهترین مقصد برای او به نظر می‌رسید اما برانکو ایوانکوویچ اعلام کرد سیدجلال را نمی‌خواهد و به مدافعی با شکل فنی و مدل بازی او نیازی ندارد.

وقتی پروفسور او را نخواست
درست یک سال قبل و در همین روزها مهم‌ترین بحث پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس آمدن یا نیامدن سیدجلال حسینی بود. تقریبا غالب هواداران در سایت‌های هواداری ملتمسانه از برانکو می‌خواستند این مدافع را جذب کند تا به خط دفاعی تیمش سر و سامانی دهد اما گوش پروفسور بدهکار نبود. هواداران، پیشکسوتان و البته رسانه‌ها به عملکرد خوب سیدجلال حسینی در پرسپولیس اشاره می‌کردند و اعتقاد داشتند بدون این بازیکن خلأ بزرگی در خط دفاعی تیم محبوب شان ایجاد می‌شد.
واقعیت این بود که پرسپولیس در لیگ چهاردهم با درخشش سیدجلال حسینی در خط دفاعی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسید و روز آخر شانس بردن جام را پیدا کرد وگرنه تیم دایی نه شکل بازی خوبی داشت و نه در قد و قواره‌های قهرمانی بود. آن تیم به لطف بهترین خط دفاعی لیگ و عملکرد مناسب نیلسون در روز آخر به رتبه دومی رسید تا همه یادشان بماند که سیدجلال همچنان یکی از بهترین مدافعان ایران است و در مقایسه با بنگر، اومانیا و نورمحمدی مهره قابل اتکاتر و به دردبخورتری به حساب می‌آید.
با تمام اصرارهایی که هواداران داشتند و حتی مقابل باشگاه تجمع کردند اما مرغ برانکو همچنان یک پا داشت. حتی کار به مداخله باشگاه هم کشید اما پروفسور کار خودش را کرد و با جذب ماریچ پروژه جذب سیدجلال حسینی کاملا منتفی شد تا این بازیکن با سرخوردگی کامل راهی نفت تهران شود.
با این ترکیب پرسپولیس با دو مدافع میانی داخلی دو مدافع خارجی یکی از بدترین فصول خود به لحاظ آمار گل‌های خورده را تجربه کرد و در واقع به خاطر اشتباهات مدافعان و دروازه‌بان‌هایش جام قهرمانی را به مفت‌ترین شکل ممکن و به خاطر تفاضل گل از دست داد آن هم در حالی که تیم استقلال خوزستان نه مثل پرسپولیس خوب و تهاجمی بازی می‌کرد نه گل زده‌اش به پای سرخ‌ها می‌رسید. در واقع این آمار ضعیف خط دفاعی و گل‌های خورده زیاد بود که جام را از پرسپولیس گرفت تا دوباره همه از ترمیم خط دفاعی پرسپولیس برای فصل جدید بگویند.
درست از دو هفته پیش که فصل پانزدهم لیگ برتر تمام شده تا به امروز تقریبا همه پیشکسوتان این باشگاه و کارشناسانی که درباره عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات نظر می‌دهند معتقدند این تیم باید قبل از هر چیز خط دفاعی‌اش را ترمیم کند.
از سوی دیگر خود برانکو هم چنین پروژه‌ای را مد نظر داشت و با کنار گذاشتن نورمحمدی، پایان قرارداد اومانیا و نخواستن بنگر در صدد جوان‌سازی خط دفاعی‌اش برآمد و نقشه‌هایی برای رسیدن به هدفش کشید. برانکو از چند ماه قبل از پایان لیگ روی بازگرداندن سربازهایی مثل کنعانی‌زادگان و ماهینی حساب کرده و البته شجاع خلیل‌زاده را در لیست خود قرار داد اما باز هم هیچ صحبتی از سیدجلال نبود که به یکباره باز هم نام این مدافع به میان آمد و به شکل عجیب و غریب در طول کمتر از 24 ساعت تبدیل به بمب خبری سرخ‌ها در فصل نقل و انتقالات شد.

دوباره جلال، دوباره برانکو
اخبار مربوط به حضور سید جلال حسینی در پرسپولیس دیروز آنقدر جدی شده بود که اهالی رسانه و هواداران پرسپولیس هر لحظه منتظر رسمی شدن خبر بودند.
به هر حال دیروز و با جدی شدن این انتقال مشخص شد آنچه ما از یک هفته پیش روی آن اصرار داریم و بارها به آن اشاره کردیم دقیقا در باشگاه پرسپولیس مصداق دارد؛ اینکه بعد از رفتن برانکو به کرواسی و سپردن پروژه حساس جذب بازیکنان جدید به باشگاه، طاهری و دوستانش خودشان همه امور مربوط به این مساله را پیش می‌برند و مثل فصل گذشته بیشتر بازیکنانی که قرار است جذب پرسپولیس شوند نه در لیست برانکو بلکه در لیست مدیران این باشگاه قرار دارند.
در واقع بعد از مطرح شدن بازیکنان لیگ یکی – که مطمئنیم برانکو از آنها هیچ شناختی ندارد و خیلی بعید است که نام نفراتی مثل آشوری، فرامرزی یا کاظمی در لیست ایوانکوویچ باشد - جدی شدن پروژه جذب سیدجلال نشان داد باشگاه پرسپولیس قصد دارد در خصوص این مهره موثر دفاعی جدی‌تر از فصل گذشته عمل کرده و او را به برانکو تحمیل کند.
خوب به یاد داریم که فصل قبل بازیکنانی مثل بنگستون، مسلمان، انصاری و حتی کامیابی نیا با سلیقه و صلاحدید مدیران باشگاه پرسپولیس جذب شدند و البته برانکو هم در معذوریت تعامل با مدیران باشگاه اعلام کرد جملگی این بازیکنان در لیست او بوده‌اند اما امسال ظاهرا قرار است بعد از بیرانوند که اولویت نخست برانکو درون دروازه نبوده و جذب یک بازیکن جوان – که بعید است برانکو حتی نام او را شنیده باشد – حالا خبر از قطعی شدن انتقال سیدجلال حسینی به پرسپولیس می‌رسد.
آنچه در این میان مشخص است اینکه بعید است نظر برانکو از فصل قبل تا الان تغییر کرده باشد پس به نظر می‌رسد طاهری و مشاورانش به خاطر در نظر گرفتن سلیقه و خواهش‌های هواداران گامی جدی در این راه برداشته‌اند و البته بعد از توافق نهایی با این مدافع ملی‌پوش با برانکو هم صحبت کرده‌اند که او را راضی کنند!
حال باید دید برانکو در بازگشت از کرواسی و در مصاحبه‌های آتی خود چه نظری درباره سیدجلال حسینی خواهد داد. آیا چنانچه قرارداد این بازیکن با پرسپولیس رسمی شود برانکو با همان خونسردی همیشگی می‌گوید نام حسینی در لیستش بوده یا سیاست دیگری برای لاپوشانی این مساله اتخاد خواهد کرد؟

سیدجلال دومین بمب نقل و انتقالاتی
پیکان نکته انحرافی بود شبانه توافق کردند
تا قبل از شنبه شب هیچ خبر و نشانه‌ای از انتقال سیدجلال حسینی به پرسپولیس نبود. همه می‌دانستند که برانکو او را نمی‌خواهد و البته باشگاه دنبال مدافعان دیگری مثل خالد شفیعی و شجاع خلیل‌زاده رفته است. اخبار سیدجلال هم البته کم نبود. با توجه به اوضاع نابسامان نفت پیش‌بینی جدایی او قریب الوقوع بود اما این مدافع ملی‌پوش و باتجربه کجا می‌توانست برود که همچنان روی بورس باشد؟ اول صحبت حضور این بازیکن در استقلال مطرح شد که این صحبت‌ها هیچ وقت جدی نشد. عصر شنبه اخباری پیرامون پیشنهاد باشگاه پیکان به او در رسانه‌ها بازتاب داشت و البته رقمی هم به میان آمد؛ یک میلیارد تومان تا مشخص شود حسینی در شهر بی دفاع لیگ برتر همچنان روی بورس است.
شنبه شب اما اخباری در خصوص مذاکرات جدی این بازیکن با پرسپولیس به گوش رسید و حتی گفته شد انتقال او به جمع سرخ‌ها تقریبا قطعی شده است.
در این میان همان شب پست اینستاگرامی مدیر مجموعه درفشی‌فر که رابطه نزدیکی با طاهری دارد این انتقال را جدی‌تر جلوه می‌داد. حسین خبیری که ظاهرا در کمیته نقل و انتقالات باشگاه هم عضویت دارد در این پست از انفجار دومین بمب نقل و انتقالاتی پرسپولیس خبر داد و نوشت: «سلام به همه سرخ دلان. فردا صبح یه اتفاق خوب دیگه در جذب بازیکن میفته و ان‌شاءا... از دومین خرید خوب پرسپولیس رونمایی میشه و هواداران عزیزمون صبح که بیدار میشن با این خبر خوب روزشون رو آغاز میکنن. خسته نباشید میگم به دکتر طاهری عزیز که به دور از هیاهو برای بستن یه تیم قوی و مورد دلخواه هواداران تلاش میکنه. یه خسته نباشید هم به حاج‌محمد ترکاشوند میگم که نقش بسزایی در فصل نقل و انتقالات ایفا میکنه و البته از هوادارِ خاصّمون حاج حسین عزیز هم ممنونیم که همه جوره پشتِ پرسپولیس و تیمِ مدیریتی هستش. یا علی مدد.»
صبح شنبه اما اخبار خبرگزاری‌ها و سایت‌های فوتبالی پیرامون حضور نسبتا قطعی سیدجلال در پرسپولیس بود.
در یکی از این خبرها آمده بود سیدجلال حسینی که از تعطیلی اردوی تیم ملی استفاده کرده و به بندر انزلی رفته است در بازگشت به تهران برای شرکت در اردوی تیم ملی قراردادش را با پرسپولیس نهایی خواهد کرد.  به دنبال این مسائل خبر رسید که طاهری هم در خصوص جذب سیدجلال با برانکو صحبت کرده است. به همین خاطر نیک سیرت مترجم سرمربی پرسپولیس صبح دیروز با حضور در ساختمان باشگاه به اتفاق طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس و ترکاشوند معاون اقتصادی باشگاه به صورت تلفنی با برانکو ایوانکوویچ درباره جذب سیدجلال حسینی بحث و تبادل نظر کردند.
هر چند دیروز شنیده می‌شد نظر برانکو درباره جذب سیدجلال همان نظر سال گذشته است و تغییری نکرده اما شنیده شد کار انتقال حسینی به پرسپولیس تمام شده و او را باید دوباره سرخپوش حساب کرد. دیروز خیلی‌ها منتظر اعلام رسمی این خبر بودند اما ظاهرا باید یکی دو روز منتظر ماند.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top