به گزارش وکیل ملت در جوابیه ای که روز دوشنبه از سوی دکتر سید محمد جمالیان در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: بار دیگر در پی هجمه های فضای مجازی به جامعه پزشکی، روزنامه الکترونیکی امید ایرانیان مطلبی را با عنوان 'شگفتی حوزه سلامت و گروگان گرفتن مدارک بیمار به ازای پرداخت هزینه درمانی' منتشر کرده که موضوعات مطرح شده در آن خلاف واقع است.

در این جوابیه آمده است: بیماری با نام ر ق 63 ساله در پی سانحه سقوط از آسانسور از ارتفاع 10 متری در 21اردیبهشت ماه به صورت اورژانسی از خمین به اراک منتقل شد و به دلیل شدت جراحات بلافاصله اقدامات اورژانسی درمان آغاز شد.

در بخشی از این جوابیه آمده است: با طی شدن شرایط بحرانی و بهبود وضعیت عمومی بیمار، جراحی شکستگی لگن و استخوان ران در بیمارستان ولیعصر (عج) برای این بیمار انجام گرفت و به منظور ادامه روند درمان ترمیمی برای شکستگی ناحیه استخوان اوربیت و سینوس ماگزیلاری پس از مشاوره در تاریخ ششم خرداد به سرویس ترمیمی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک ارجاع شد.

جوابیه می افزاید: در زمان ترخیص از بیمارستان ولیعصر(عج) برای انتقال به بیمارستان امیرالمومنین (ع) به دلیل اینکه بیمار دچار حادثه کار شده و شاکی بود، سازمان بیمه گر هزینه های درمانی را آزاد اعلام کرد و در محاسبه زمان ماندگاری و خدمات ارائه شده ، این رقم 9 میلیون تومان بود.

در ادامه این جوابیه آمده است: با ارزیابی مددکاری در نداشتن تمکن مالی بیمار برای پرداخت این هزینه چهار میلیون تومان در ازای ودیعه یک کارت شناسایی بابت هزینه درمانی اخذ شد و مقرر شد همراهان بیمار برای تسویه حساب مراجعه کنند که هنوز این مساله رخ نداده است.

جوابیه می افزاید: در خصوص این بیمار در بیمارستان ولیعصر (ع) نه تنها قصوری رخ نداده بلکه خدمات پزشکی تخصصی و همکاری اخلاقی با خانواده وی انجام شده و شرایط خاص بیمار در شکایت کار و قوانین بیمه ای موجب آزاد محاسبه شدن هزینه ها است.

در این جوابیه آمده است با رسیدگی به شکایت در صورت قطعی بودن تقصیر شرکت آسانسور غرامت به بیمار تعلق می گیرد درحالیکه هزینه های درمانی در بیمارستان را نیز نمی توان نادیده گرفت و روال قانونی باید طی شود.

در بخشی از این جوابیه امده است: برای بیمار یاد شده مشاره فوق ترمیمی با بیمارستان امیرالمومنین (ع) انجام شده و قرار است روز دهم خرداد پس از ترخیص مسایل درمانی آن دنبال شود ولی به دلیل مشکلات شخصی بیمار هماهنگی صورت گرفت و در زمان ترخیص از بیمارستان ولیعصر با آمبولانس به مرکز درمانی امیرالمومنین (ع) انتقال یافت و در این زمینه نیز همکاری لازم صورت گرفته است.

در گروه های مجازی روز یکشنبه 9 خردادماه مطلبی از سوی روزنامه الکترونیکی امید ایرانیان به قلم سارا غضنفری منتشر شد که ماجرای عمل جراحی اشتباه ماه گذشته پا در بیمارستان ولیعصر (ع) که منجر به فوت بیمار شد، عنوان شده و در پی آن آمده است: این بار در بیمارستان ولیعصر (عج) اراک که وضعیت خوبی از لحاظ محیطی و عمومی ندارد حادثه گروگان رفتن مدارک بیمار به دلیل پرداخت درمانی رخ داده و این درحالی است که بیمارستان دولتی است.

در این مطلب به نقل از همسر مرد 63 ساله ای که بر اثر سقوط به چال آسانسور صدمه جدی دیده و به بیمارستان ولیعصر (عج) مراجعه کرده، آمده است: همسر من بازنشسته آموزش و پرورش است که بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی آتیه ساز دارد اما موقع ترخیص در بیمارستان دولتی به طور ناگهانی 10 میلیون تومان هزینه درمانی طلب کردند و به دلیل اینکه شهر سکونت خمین است امکان تهیه یکجای این مبلغ امکان نداشت.

در ادامه این مطلب به تهیه چهار میلیون تومان از هزینه درمانی و ترخیص بیمار به ازای ودیعه کارت اشاره شده و به نقل از همسر بیمار آمده است: همسرم را یک و نیم ساعت با قطع دارو در راهروی بیمارستان معطل نگه داشتند و با وجود اینکه اعزام بیمارستانی انجام شد اما بیمارستان امیرالمومنین (ع) عنوان کرد هماهنگی صورت نگرفته و در بخش فک و صورت برای بستری جا ندارند.

در پایان این گزارش آمده است: مشکلات حوزه بهداشت و درمان کم نیست اما دو اتفاق در فاصله کوتاه در یک بیمارستان این شبهه را پیش می آورد که رسیدگی وزیر بهداشت به مشکلات بیمارستانی چه زمان قرار است پیگیری شود؟در این گزارش آمده است که تماس خبرنگار با مسئولان دو بیمارستان و انعکاس نظرات آنان بی نتیجه بوده است.

در اوایل اردیبهشت ماه امسال در بیمارستان ولیعصر (عج) اراک قصور پزشکی در عمل جراحی پای راست به جای پای چپ یک بیمار رخ دادکه پرونده آن در دست رسیدگی است و دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با صدور بیانیه ای تعلیق پزشک از کار را تا رسیدگی به پرونده اعلام کرده است.

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top