حاتمی‌کیا و ده‌نمکی سمبل سینمای حکومتی‌

وکیل ملت: صادق_زیباکلام در مراسم رونمایی از کتاب_زیر_پوست_قصه_ها (سینمای رخشان_بنی_اعتماد )، با اشاره به اینکه سینماگران ایرانی را می‌توان به سه گروه تقسیم کرد؛ گفت: گروه اول سینمای حکومتی است که در وضعیت فعلی سمبل آن ابراهیم_حاتمی_کیا ومسعود_ده_نمکی است. گروه دوم سینمای گیشه‌ای است که از قبل انقلاب با پرویز_صیاد و شهناز تهرانی و فیلمفارسی به وجود آمده و امروز نیز وجود دارد. اقلیت سوم گروه سینمای هنری و سینمای هنر برای هنر است و افرادی همچون رخشان بنی_اعتماد در این گروه قرار دارند.

تاریخ انتشار: 10خرداد1395|20:14

 حاتمی‌کیا و ده‌نمکی سمبل سینمای حکومتی‌
| کد خبر: 162118


زیباکلام ادامه داد: هنر حکومتی در هیچ زمان و هیچ جامعه‌ای چیزی برای ارائه نداشته است. هنر حکومتی در کشورهایی همچون شوروی، چین، کوبا که مهد این گونه هنرها بوده ره به جایی نبرده و در ایران نیز قطعاً موفق نمی‌شود.

 زیباکلام با اشاره به اینکه با یک اصل نمی‌توان دو گونه برخورد کرد؛ گفت: اگر در سینما ملاک خوب بودن فیلم میزان گیشه و فروش است چرا باید مثلاً فروش فیلمی مانند #اخراجی_ها نشانه خوب بودن آن باشد اما فروش خوب مانند فیلم صمد_به_مدرسه_می_رود نشان بد بودن آن فیلم .

 زیباکلام با انتقاد از کسانی که فیلم‌های اصغر_فرهادی و بنی اعتماد را مورد هجوم قرار می‌دهند؛ گفت: اصولگرایان و تندروها  با حمله به این فیلم ژانر جدیدی به نام سیاه‌نمایی اختراع کردند .

 وی با اشاره به کتاب زیر_پوست_قصه_ها نوشته سعید_عقیقی گفت: این کتاب را باید حداقل به خاطر یک دلیل مهم خرید و آن گفت‌وگوی طولانی و زیبایی است که سعید عقیقی با بنی اعتماد انجام داده و هر فردی که به سینمای ایران و حتی ژانر سیاه‌نمایی علاقه دارد باید یک نسخه از این کتاب را در قفسه خود داشته باشد.

 زیباکلام ادامه داد: گروهی هرچقدر می‌خواهند می‌توانند به این گونه سینما حمله کنند اما آنچه از سینمای ایران به‌عنوان باقیات و صالحات باقی می‌ماند؛ سینمای_حکومتی نیست بلکه سینمایی است که امسال خانم بنی اعتماد و فرهادی علمدار آن هستند.

ایلنا
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top