به گزارش وکیل ملت ، طی حکمی از سوی مصطفی مدبر، فرهاد نیکوخصال از مدیریت مجموعه ورزشی آزادی تهران برکنار و سید حسن طباطبایی به عنوان مدیر جدید این مجموعه انتخاب شد.

انتصاب طباطبایی به عنوان مدیر جدید مجموعه ورزشی آزادی در شرایطی است که وی پیش از این مدیریت مجموعه ورزشی استقلال، شهید شیرودی و شهید کشوری را در کارنامه خود داشته است.

علاوه بر اینها طباطبایی در فدراسیون های وزنه برداری ، دوومیدانی و کاراته نیز به عنوان سرپرست فعالیت داشته است.

دسته بندی داغ ورزشی ,
منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

علی
|
11خرداد ماه 1395
0
0
عالیه عالیه این جوابیه
مدیران ورزش کشور این بار در تصمیمی شتاب‌زده حکم به برکناری مدیری دادند که پاسخ اظهارات سرمربی تیم ملی را داده بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فرهاد نیکوخصال از مدیریت مجموعه ورزشی آزادی برکنار شد؛ آن هم درست چند ساعت پس از اینکه در قامت پاسخگویی به کارلوس کی‌روش برآمد و تصمیم گرفت پاسخ صحبت‌های سرمربی تیم ملی را بدهد. کی‌روش به دلیل اینکه ورزشگاه آزادی برای ترمیم زیر کشت رفته بود و تیم ملی نمی‌توانست در این زمین تمرین کند، رفتار مدیران مجموعه ورزشگاه آزادی را خصمانه دانست و اعلام کرد هر کس در مقابل تیم ملی رفتار خصمانه داشته باشد برای او مانند عربستانی‌هاست. عربستانی‌هایی که اخیراً مناقشات فوتبالی و غیرفوتبالی‌شان همه ایرانی‌ها را منزجر کرده و حالا یک پرتغالی مدیران کشورمان را با عربستانی‌ها مقایسه می‌کند؛ آن هم به این دلیل که این مدیر (نیکوخصال) برای حفظ تنها ورزشگاه استاندارد کشور اقدام به ترمیم آن کرد تا تیم ملی چند ماه دیگر در زمینی مناسب به مصاف رقیبانش برود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی در پاسخ به اظهارات کی‌روش اعلام کرد که در تاریخ 17 اردیبهشت‌ماه به مهدی تاج نامه زده بود چمن ورزشگاه آزادی نیاز به ترمیم دارد و در این خصوص گفت: «آقای تاج پاسخی به نامه ما ندادند اما سکوت وی را به منزله رضایت و اطلاع ایشان تلقی و کار بازسازی زمین را آغاز کردیم، ولی به یکباره دیدیم کی‌روش با ادبیاتی که در شأن سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیست و البته در سال‌های گذشته نیز از وی مشاهده شده، تندترین انتقادات را نثار مدیران ورزشگاه آزادی کرد». همین صحبت‌ها کافی بود تا به یک باره مدیران غیر حرفه‌ای ورزش کشور که معمولاً با تصمیمات غلط خود ورزش را به سمت قهقرا می‌برند، این بار هم از آن دسته تصمیمات غلط آنی خود بگیرند. برکناری مدیری که تصمیم گرفت پاسخ صحبت‌های سرمربی پرتغالی تیم ملی را بدهد. اینکه نیکوخصال مدیر خوبی برای مجموعه ورزشی آزادی بوده یا نه، مسئله دیگری است، اینکه تصمیم او برای ترمیم چمن ورزشگاه آزادی درست بوده یا غلط به کنار، اینکه این مدیر برکنار شده به درستی پاسخ اتهامات کی‌روش را داده به کنار، اما چرا باید یک مدیر تنها چند ساعت پس از پاسخگویی به توهین‌هایی که شنیده از کارش برکنار شود؟ آیا قیمت انتقاد از کی‌روش و نقد ادبیات این مربی برکناری است؟

اگرچه گفته می‌شود عصر امروز جلسه‌ای میان اعضای مسئولان شرکت توسعه و تجهیز با نیکوخصال برگزار شده و در این جلسه مدیر مجموعه آزادی از کوره در رفته و به حالت قهر جلسه را ترک کرده و همین موضوع دلیل برکناری‌اش بوده، اما می‌گویند اتخاذ یک تصمیم درست در زمان نامناسب از جمله مواردی است که می‌تواند انتقادات زیادی را به بار داشته باشد. زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و مدیر مجموعه ورزشی آزادی چند ساعت بعد از انتقاد از کی‌روش برکنار می‌شود، دیگر کسی نمی‌پرسد که او در جلسه عصر امروز با چه لحنی صحبت کرده، چه رفتاری کرده و چگونه عمل کرده است.

حتی گفته شده موضوع برکناری او از مدت‌ها قبل کلید خورده، اگر این را هم بپذیریم، چرا این تصمیم در بدترین زمان ممکن رخ داد؟ چرا درست در روزی که نیکوخصال از کی‌روش انتقاد کرد، شرکت توسعه و تجهیز بدون هیچگونه اشاره به دلیل برکناری او تنها به تغییر مدیریت این مجموعه اکتفا می‌کند. چرا مسئولان شرکت توسعه و تجهیز در این باره روشنگری نمی‌کنند تا بعدها -همچون گذشته‌ها- رسانه‌ها را متهم نکنند. قابل پیش‌بینی است که مسئولان شرکت توسعه و تجهیز بعد از این ماجرا دست به کار شوند و برکنار نیکوخصال را بی ارتباط با ماجرای پاسخ او به کی‌روش قلمداد کنند. چرا در این باره شفاف‌سازی نشده است؟ چرا فضا به گونه‌ای رقم خورده که دیگر هیچ‌کس حق انتقاد از کی‌روش را ندارد؟ چرا وقتی کی‌روش هرچه می‌خواهد به دبیرکل فدراسیون فوتبال، ارکان فدراسیون و زیر مجموعه فدراسیون می‌گوید، اما برخوردی صورت نمی‌گیرد و زمانی که امیر قلعه‌نویی از مرگ فوتبال ایران در صورت ابقای کفاشیان سخن می‌گوید، پرونده‌اش به کمیته اخلاق می‌رود.

پیش از این همه دیده شده بود که برخی افراد به دلیل انتقاد مستقیم یا غیر مستقیم از کی‌روش با برخوردهایی روبه‌رو می‌شوند. امیر قلعه‌نویی و محمد مایلی‌کهن فقط نمونه‌هایی از این افراد هستند. اینجا موضوع دفاع از نوع رفتار یا گفتار قلعه‌نویی و حتی مایلی‌کهن نیست، بلکه نقد رفتار مدیران غیر حرفه‌ای ورزش است. قلعه‌نویی به دلیل انتقادات که علی کفاشیان انجام داده بود، به کمیته اخلاق احضار شد و محمد مایلی‌کهن بارها اخطار گرفت و فدراسیون فوتبال از او شکایت کرد. این بار هم نیکوخصال درست چند ساعت پس از پاسخ به اتهامات کی‌روش و توهین‌هایی که شنیده بود، از کار خود برکنار می‌شود. آیا این سیاست یک بام و دو هوای مدیران ورزش نیست؟

آیا واقعاً محمود گودرزی، وزیر ورزش‌وجوانان که در رأس مدیریت ورزش کشور قرار دارد، چنین رفتار مدیریتی زیر مجموعه‌اش را حرفه‌ای می‌داند؟ وزیری که داعیه حرفه‌ای و ورزشی بودن را دارد، اما مصطفی مدبر، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور که مدیر زیر مجموعه وزیر است با یک تصمیم شتاب‌زده حکم به برکناری می‌دهد. آیا علی کفاشیان که تا یک ماه پیش رئیس فدراسیون فوتبال بود، توانست به درستی فوتبال را مدیریت کند و مقابل هر خواسته کی‌روش سر خم نکند و برای یک بار برای دفاع عادلانه از دیگران و هموطنان خود مقابل کی‌روش بایستد؟ حالا چطور باید انتظار داشته باشیم مهدی تاج که تا همین یک ماه پیش نایب رئیس دوم کفاشیان بوده، در قامت رئیس فدراسیون فوتبال بتواند مقابل کی‌روش بایستد.

حالا اینجاست که بار دیگر این جمله آشنا در ذهن‌مان متبادر می‌شود که «فوتبال ایران بیش از مربی خارجی به مدیر خارجی نیاز دارد». مدیرانی که اصول اولیه مدیریت را بدانند.

سخن آخر اینکه شما بگویید نیکوخصال به دلیل درگیری‌های امروز برکنار شده و ما هم قبول می‌کنیم که برکناری او هیچ ارتباطی به صحبت‌های امروزش درباره کی‌روش نداشته است. ما قبول می‌کنیم، اما افکار عمومی را چه می‌کنید؟!

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top