تیم ملی والیبال کشورمان برای برگزاری سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۱:۱۰ امروز (سه‌شنبه) در سالن متروپُلیتن شهر توکیو، پایتخت ژاپن مقابل تیم فرانسه قرار گرفت و این بازی را با نتیجه ۳ بر صفر به قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۵ واگذار کرد.

رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی سوم تیمش در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل فرانسه از سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو)، استفاده کرد.

تیم ایران در غیاب امیر غفور (به دلیل مصدومیت)، سومین بازیکن امتیازآور مسابقات تا پایان روز دوم به میدان رفت. بازیکنان ایران که پس از ۲ پیروزی متوالی و مشاهده شکست تیم ملی فرانسه مقابل لهستان، انگیزه و انرژی زیادی داشتند، ۲ امتیاز نخست بازی را به سود خود ثبت کردند اما در ادامه فرانسوی‌ها با دفاع روی تور و سرویس‌های برتر، کار را به تساوی کشانده و پیش افتادند. ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود فرانسه، قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۵ به پایان رسید.

تیم ایران در ست نخست، ‌۱۲ امتیاز از حمله و ۸ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد در حالیکه از دفاع و سرویس امتیازی به دست نیاورد. فرانسوی‌ها اما ۱۳ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع، ۲ امتیاز از سرویس و ۵ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

وقت استراحت نخست در ست دوم در حالی به دست‌ آمد که نتیجه ۸ بر ۵ به سود فرانسه بود. بازیکنان ایران که به هیچ عنوان در حد و اندازه‌های ۲ بازی قبلی خود نبودند (خصوصا در دفاع) در امتیاز ۱۲ بر ۸ در وقت استراحتی که لوزانو تقاضا کرد،‌ نزد او رفتند. مشخص بود که شاگردان لورن تیلیه برای فشار آوردن روی تیم ایران برنامه خاصی در دفاع و سرویس دارند. با وجود اینکه فرانسوی‌ها پر اشتباه‌تر از ایران بازی می‌کردند اما برتری مطلق آنها در دفاع و سرویس،‌ باعث شد ست دوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود خروس‌ها تمام شود.

تیم ایران در پایان ست دوم، ‌۲۳ امتیاز از حمله، یک امتیاز از سرویس و ۱۴ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. فرانسوی‌ها ۲۴ امتیاز از حمله، ۸ امتیاز از دفاع، ۵ امتیاز از سرویس و ۱۳ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

شاگردان لوزانو، ست سوم را بهتر شروع کردند و عملکرد متفاوتی در حمله و پاس نسبت به ۲ ست قبلی داشتند اما به نظر می‌رسید فرانسوی‌ها برای پیروزی در این بازی اشتیاق و اصرار بیشتری داشتند. آنها پس از شکست ۳ بر ۲ مقابل لهستان برای جبران این شکست به میدان آمده بودند. بازی تا امتیازات پایانی مساوی و پا به پا پیش رفت اما در نهایت تیم فرانسه با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شد و ۳ بر صفر به برتری رسید.

تیم ایران در پایان ست سوم، ‌۳۹ امتیاز از حمله، ۲ امتیاز از سرویس، ۲ امتیاز از دفاع و ۱۴ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. فرانسوی‌ها ۳۹ امتیاز از حمله، ۱۱ امتیاز از دفاع، ۵ امتیاز از سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۱۴:۳۵ فردا (چهارشنبه) به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات می‌رود.

در حاشیه
* حضور شهرام محمودی در ترکیب ایران یکی از مهم ترین اتفاقات بازی سوم بود.
* بازی ایران دیرتر از همیشه برگزار شد و به همین دلیل تماشاگران بیشتری برای تماشا بازی به سالن آمده بودند.
* فریاد ایران ایران در سالن فقط شنیده می شد.
* طرفداران ژاپنی با در دست داشتن نوشته ایران و سعید معروف تیم کشورمان را تشویق می کرند.
* روز نه چندان خوب ایران در سرویس تا جایی پیش رفت که عبادی پور اواسط ست دوم اولین امتیاز مستقیم را کسب کرد.
* توپی که فرانسوی ها در ست دوم از زمین ایران بازگرداند اعتراض عجیب و شدید لوزانو را همراه داشت که برای مدتی بازی تحت تاثیر این موضوع بود.
* لوزانو همچنان به داوری معترض است.
* امیر غفور با اینکه شرایط حضور در زمین را نداشت اما با لباس بازی در منطقه ذخیره ها حاضر شد و مداوم بازیکنان را تشویق می کرد.

دسته بندی ورزش , اخبار داغ , تلگرام ++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top