به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان یزد، نماینده عالی قوه قضائیه در استان یزد گفت : صلح و سازش از تأکیدات نظام دینی و جزء اعتقادات همه مسلمانان است و نباید اجازه داد در جامعه مغفول بماند.

ابوالفضل توکلی گفت: با توجه به اینکه شغل اصلی مردم کشاورزی است آب‌های زیرزمینی در این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و با تمهیداتی که در سال گذشته در نظر گرفته شده تخلفات در این زمینه کاهش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: تخلفات در زمینه آب‌های زیرزمینی متنوع است اما بسیاری از کشاورزان از این موارد آگاهی ندارند و با توجه به آگاه نبودن از آنها اقدام به انجام اموری می‌نمایند که تخلف است ولی خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته آگاهی کشاورزان نیز افزایش یافته است.

این مقام قضایی اضافه برداشت را یکی از این موارد دانست و اظهار کرد: استفاده از آب در غیر موارد مندرج در پروانه بهره برداری نیز تخلف محسوب می‌شود مانند اینکه در واحدهای صنعتی یا دامداری که مجوز بهره برداری آب برای مصارف صنعتی و دامداری صادر شده است افراد اقدام به استفاده از آب برای کشاورزی نمایند.

وی انتقال آب از یک منبع آبی مانند چاه به منبع آبی دیگر را تخلف دانست و اضافه کرد: این امر در سال‌های گذشته بدون اطلاع کشاورزان انجام شده و هیچگونه مجوزی نیز در این زمینه صادر نشده است که این موارد جرم محسوب شده و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب خاتم، ساخت و ساز در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها را هم جرم برشمرد و افزود: البته این موارد در شهرستان خاتم اندک است.

وی گفت: قانون توزیع عادلانه آب هرگونه جابجایی چاه و زمین و کف شکنی چاه و حفر گالری را بدون اخذ مجوز های قانونی جایز ندانسته و به عنوان یک تخلف و بزه به حساب آورده است.

توکلی ضمن تشکر از تلاش‌های کلیه اعضای شورای حفاظت منابع آب شهرستان خاتم اظهارداشت: با اقداماتی که توسط فرماندار به عنوان رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان و همچنین اداره آب منطقه ای، نیروی انتظامی و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و اداره برق انجام شد سال گذشته با این تخلفات برخورد و از تخلفات مشابه جلوگیری شد.

شایان ذکر است، دادستان خاتم در سال جاری در زمینه حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی شهرستان و قاطعیت در دستورات قضایی، شکایات و درخواست‌های مرتبط با این موضوع در استان برتر شناخته شده و با اهدای لوح تقدیر از طرف مشاور وزیر نیرو از وی تجلیل شده است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top