تیم فوتبال کانون مرکز که زیر نظر کمیته فوتبال و کمیته فوتبال هم زیر مجموعه ای از کمیسیون ورزش کانون وکلا است ، برای اعزام این تیم به مسابقات جام جهانی کانون های وکلای دادگستری مبلغ یکصد و ده میلیون تومان از هیات مدیره کانون مرکز تقاضا نموده اند و البته در تقاضای خود تاکید کرده اند که کمی بیش از نصف این مبلغ هم کارشان را راه خواهد انداخت و مع هذا ناگاه هیات مدیره کانون مرکز در دوره بیست و هشتم با کل مبلغ موافقت نموه است و این مبلغ را تمام و کمال به متقاضیان پرداخت کرده اند .


تیم فوتبال کانون مرکز هم با این مبلغ استحصالی و ایضا از قراری  هزار یورو که هر کدام از فوتبالیست ها شخصاً تامین و روی این مبلغ صد و ده میلیون تومان اضافه کرده اند  ، راه افتاده و در قالب هیاتی سی یا چهل نفر راهی اندلس شده اند و با کمال افتخار رتبه هفدهم را تصاحب نموده اند و در واقع از آخر در رتبه هشتم ایستاده اند.
همین ابتدا عرض شود که شرکت تیم های ورزشی کانون وکلا در محافل ملی و جهانی یک ضرورت است.


منتها آنچه مطمح ایراد جدی است  جز این نیست که  اصولا چنانچه کمیسیونی مبلغی را جهت رتق و فتق امور مبتلا به بخواهد می بایست جهات توجیه ریال به ریال مبلغ درخواستی را نیز به پیوست تقاضا نامه شان  تقدیم هیات مدیره نمایند که البته در این مورد اخیر هیچ گونه تشریحی راجع به هزینه های مترتبه پیوست نگردیده است.
حال سوال اینجاست که هیات مدیره بیست و هشتم بر چه مبنا و اصولی چنین هزینه گزافی را در اختیار کمیسیون ورزش قرار داده است؟
آیا اگر پرسیده شود آنها صد و یازده میلیون تومان خواستار می شدند ، باز هیات مدیره تصویب می نمود؟


در اینکه کمیسیون ها بازوی مشورتی و امین هیات مدیره هستند تردیدی نیست و اما آیا اعتماد چشم بسته و بدون بررسی منطقی است؟
آیا مقامات کمیسیون ورزش در هیات مدیره حضور یافتند جهت تبیین ریز و ریال به ریال مطالبه مالی شان ؟
منابع مالی جامعه وکلا که از آن به بیت المال وکلا تعبیر می کنم ، آنقدر نیست که بتوان اینچنین هزینه اش نمود و آنگاه بشنویم که ریاست کانون دم از نگرانی پیرامون وکلایی بزند که در کار مسافر کشی هستند؟
و یا  در تبلیغات نشریات بخوانیم که وکیلی حاضر است در قبال اندک ما به ازایی عملا به استخدام همکار یا همکارانش در بیاید.
موضوع وقتی بغرنج تر می شود که دیگر کمیسیون ها از برای هزینه برگزاری مثلا یک همایش ساده عاجز از متقاعد ساختن هیات مدیره به جهت پرداخت هزینه های معموله هستند!
در سفر اخیر هیات فوتبالی کانون به اسپانیا بازرس سابق هیات مدیره یعنی جناب دکتر عیسی امینی البته با هزینه شخصی خودشان حضور یافته اند و حال یا ایشان شخصا ناگفته های این سفر و اعزام افتخار  آفرین را بازگو کنند و یا اطلاعات لازم را به بازرسان جدید هیات مدیره ارائه نمایند تا افکار عمومی جامعه وکالت در این خصوص روشن گردند .
هیات مدیره فعلی نیز ضروری است تا در خصوص این هزینه ها مداقه بیشتر نمایند تا عملا شاهد مدیریت صحیح منابع مالی کانون وکلای دادگستری باشیم.
جالب اینکه تیم فوتبال کانون مرکز وقتی در رقابت های داخلی نایب قهرمان شدند با حضور در مقابل کانون آنهم به وقت برگزاری انتخابات ،جام نقره ای را بالای سر بردند و هیپ هیپ هورا سر دادند و از جناب دکتر نجفی توانا تشکر ها کردند و لذا هم اکنون هم که رتبه هفدهم را با موفقیت چشمگیر به کف آوردند ، جامعه وکالت حق دارد در این خصوص آگاه گردد و شاید این بار وکلا برای آنها هیپ هیپ هورا سر بدهند..


مع الوصف با جستجو در فضای جهانی وب کمترین اطلاعاتی در خصوص رقابت های اسپانیا یافت نمی شود و فقط دو نتیجه در برابر برزیل و ساحل عاج قابل رصد است که البته تعلق این دو رقابت به جام جهانی اسپانیا محل تردید است


حال این سوال مطرح است که چرا در خصوص چنین اعزام و چنین هزینه کردی کوچکترین اطلاعاتی در سایت کانون درج نگردیده است.
مربی تیم فوتبال وکلای کانون مرکز امیر آقاجانی است و اساسا معلوم نیست که هیات مدیره روی انتخاب مربی و فراخوانی بازیکنان و نحوه تمرینات و هزینه های مترتبه نظارتی دارد یا خیر ؟


آیا در خصوص عضویت وکلای بی ارتباط با مقوله ورزش که به قول بزرگی حتی بعضا یک عکس هم با لباس ورزشی ندارند و حداکثر ورزش معموله شان منچ و شطرنج در سطح رقابت های خانوادگی بوده است ، هیات مدیره توضیحی دارد و امکان اطلاع از منطق عضویت در کمیسیون ورزش برای جامعه وکلای دادگستری فراهم است ؟
در هر حال امیدواریم بازرسان سابق و لاحق در خصوص موضوعات مطروحه پاسخی عنایت فرمایند.....
 

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top