گزارشگر سیما هم به شعف آمده و با حرارت از تماشاگران تمجید می کرد که چگونه استاد حمایت از تیم ملی و تضعیف روحیه تیم مقابلن

د. گاهی خود بازیکنان تماشاگران را به این کار تحریک می کردند که یعنی انتهای انتحار اخلاقی. البته تیم های مقابل در بازی اول از این بی اخلاقی در شوک می رفتند، اما در بازی دوم خود را انطباق می دادند.
امروز تماشاگر ژاپنی تیم خود را تشویق کرد و بس. هنگام سرویس ایران، که دقت بالا و تمرکز حواس می خواهد، سکوت کرد تا بازیکنان ایرانی که میهمان آنان بودند راحت سرویس بزنند. حتی در شماره های حساس20 تا 27 گیم چهارم هم همین طور بود. این شکست می تواند والیبال ژاپن را از المپیک محروم کند، اما برایشان مهم نبود. مهم این بود که بازی را ببازند تا ناجوانمردانه ببرند. این فرهنگ سامورایی ژاپنی است.


افسوس که در سیمای ما کسی نیست که این را بفهمد و به ملت ایران اطلاع رسانی کند. آیا ما باز در آزادی شاهد هو کردن میهمانان خود خواهیم بود؟ هو چیست، فحاشی ها کی تمام خواهد شد؟ پرتاب سنگ و بمب دستی و سایر اشیاء چطور؟ بارها شاهد بوده ام که عده ایی به زبان تیم میهمان فحش می دهند تا رسالت خود را کامل انجام دهند.

مثلا تیم های عربی را با فریاد "بقره بقره" استقبال یا بدرقه می کنند. جالب است از قران یاد گرفته اند که بقره یعنی گاو. ما چقدر قران را بد فهمیده ایم.

 
امروز که از پیروزی خود شادیم این مطلب را نوشتم، شاید اثرش بیشتر باشد.

مترجم زبان

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

یاسین
|
15خرداد ماه 1395
0
0
با سلام
شاید این حرف تا کمی درست باشد اما قطعا تمام واقعیت نیست.اگر ژاپنی ها در این زمینه خوب عمل کرده اند اما در جاهای دیگر کارشکنی های داشته اند. و بچه ها را از نظر روحی تضعیفنموده اند. چرا انهآنها را نمیبینید؟در حالی که ما دژ زمینه مهمان نوازی عالی هستیم.البته فحش و ناسزا مختص تیم های خارجی نیست و متاسفانه در بین خود تیمهای ایرانی نیز مرسوم است و قطعا باید اصلاح شود.اما یکطرفه به قاضی رفتن درست نیست
حسن
|
30خرداد ماه 1395
0
0
نتیجه بی اخلاقی سیاسی در دنیا ومدیریت کاملا نالایق ومسوولین بی مسئولیت فرهنگ کشور چیزی جز این افتضاح فرهنگی نیست
مهدی
|
19تير ماه 1395
0
0
این مردم ما هستند که مشکلات رو به وجود آوردند این تشویق ها هم که بنظر من بد نیست ایران عشق من است

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top