روش های پوولیستی در اقتصاد اگرچه در کوتاه مدت برای مردم جذاب است اما طولی نمی کشد که عوارض و پیامدهای بسیار تلخ و گزنده آن همان مردم را به ستوه می آورد. ونزوئلا امروز صحنه تکرار همین تجربه است.

به گزارش وکیل ملت به نقل  از یورونیوز، معترضان خشمگین ونزوئلایی با شعار «ما غذا می خواهیم» در اعتراض به کمبود مواد غذایی در سوپر مارکت ها به سمت «کاخ میرافلورس» محل استقرار نیکولاس مادورو رئیس جمهوری این کشور در کارکاس راهپیمایی کردند. مخالفان اعلام کرده اند که روز دوشنبه با مطالبه برگزاری رفراندوم علیه رئیس جمهوری مادورو راهپیمایی بزرگ تری برگزار می کنند.

در جریان راهپیمایی روز پنج شنبه، معترضان و پلیس با یکدیگر درگیر شدند. نیکولاس مادورو رئیس جمهوری سوسیالیست این کشور بخاطر بحران وخیم اقتصادی، نرخ تورم بالا و قطع طولانی برق در این کشور تحت فشار شدید است. ونزوئلا با وجود بزرگترین ذخائر نفت جهان اکنون از کمبود کالاهای مصرفی رنج می برد.

با این حال مادورو کاهش قیمت جهانی نفت و جنگ اقتصادی توسط دشمنانی که به گفته او بدنبال کودتا هستند را مقصر وضعیت اقتصادی ونزوئلا اعلام کرده است. او در ماه گذشته وضعیت اضطراری در کشور اعلام کرد که قدرت او را بیشتر کرده است با این حال ۲ میلیون ونزوئلایی با امضای طوماری خواستار برگزاری همه پرسی برای ادامه ریاست جمهوری مادورو شده اند.

جلسه روز پنج شنبه کمیسیون انتخابات که می توانست راه را برای رفراندوم علیه مادورو باز کند، لغو شده است. انریکه کاپریلس رهبر مخالفان لغو شدن این جلسه را غیر قابل قبول خوانده است.

منتقدان می گویند هرج و مرج اقتصادی ونزوئلا نتیجه سیاست های سوسیالیستی شکست خورده این کشور در ۱۷ سال گذشته بویژه کنترل قیمت ها از جمله قیمت ارز است.

منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top