7سال پس از آن مناظره معروف

وکیل ملت: 7سال پیش بود. بعد از آن مناظره که به یکباره همه چیز مباح شد. می گویند سوار تویوتا بود که فهمید مردمی در آستانه در صدا و سیما ایستاده اند، ترجیح داد سوار نیسان شود، هم خودش و هم آن اصحاب و اذنابی که جملگی نماد عدالت بودند در آغاز و برخی متهم انحراف و ... شدند در پایان.

تاریخ انتشار: 17خرداد1395|11:55

7سال پس از آن مناظره معروف
| کد خبر: 166728

 اینکه این روایت درست باشد یا نادرست مهم نیست مهم و البته دردناک این است که در سرزمین ما مرکب و کسوت هم گاهی مناط عدالت است و مبنای تشخیص سره از ناسره.

 آن روزها برخی علما شهادت می دادند که این مرد نظر کرده امام عصر است برخی دیگر بر اصالت انقلابی اش تاکید می کردند و قومی نیز بر آنچه می پوشید، همان کاپشنی که چون قبای خواجه احمد حسن(به شهادت بوابراهیم قاینی - تاریخ بیهقی) بیست و سی قبا بود به یکرنگ و همه سال پوشیدی و مردمان چنان دانستی که یک قباست و گفتندی"سبحان الله این قبا از حال بنگردد!".

بعد این مناظره بود که آن غوغاها برخاست به تعبیر شهاب الدین نسوی در نفثه المصدور:"فتنه که سربرداشت سرها برداشت، و آبرو و راستی چوب حراج خورد و مردمان دانستند که نه آن سفره مندرس و جوراب پاره و کاپشن یکرنگ که به سالی می پوشید و نه این نیسان که این همه را به باد نسیان و عوام گرایی می داد هیچکدام اماره عدالت نبودند که ادات دیگری بودند در این فلات کهن.

آن روز که این ناراستی ها ها آشکار شد، نه کسی به دفاع از مظلومیت آن مردمان که به جرم فاش گویی تخته بند بودند، سخن گفت و نه کسی به نیابت از آن امام غایب که این همه را به خواب نمایی بدو منسوب می کردند، به اعتراض و برائت برخاست. همه آنها که در آن مناظره دستک می زدند و پای می کوبیدند به یکباره سکوت کردند اما این عکس ماند تا برای تاریخ عبرت آموز بماند.

منبع:کانال سهندنامه

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

به تو چه
|
17خرداد ماه 1395
4
4
شما ازخودتان میترسید که برای دزدی هایتان رسوا تون نکنه.سال دیگه اگرتحمل داشته باشی تودهنی خوبی از مردم خواهی خود که این مردعدالت رای میدهن تا دوباره رسوا این دنیاتون کنه به امیدخدا
gulden
|
19خرداد ماه 1395
1
0
احمدی نژاد اول آخر مردم این سرزمین بود وهست از احمدی نژاد مرد تر پیدا نمیشهبی خودی حرف نمیزنه اگر سرش هم بره پا حرفش وامیسته و ثابت میکنه
خخخخخخ
|
20خرداد ماه 1395
0
0
احمدی نژاد در حدی نیس که بخوای فکر تو مشغول کنی.....بچا برید خوش باشید اینا همون موتور سوارای ریش دارن نه ریشه دار

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top