تاریخ انتشار: 18خرداد1395|17:46

| کد خبر: 167831

آشنایی با مارکوپولوهای فوتبال ایران/ بازیکنانی برای قرارداد بستن

وکیل ملت: این روزها خبرهای جابه‌جایی بازیکنان اخبار داغ فوتبال ایران است.

امضای قراردادهای یک ساله بین بازیکنان و باشگاه ها در فوتبال ایران باعث شده که رفت و آمد بازیکنان بین باشگاه ها خیلی بیشتر از آنچه در اروپا می بینیم باشد.

از طرفی وفاداری به باشگاه هم مثل گذشته نیست. بازیکنانی مثل ابراهیم صادقی کمتر پیدا می شود. در این شرایط در کارنامه بازیکنانی بالای ۳۰ سال ایران حضور در پنج، شش تیم دیده می شود که امری طبیعی است. اگر یک بازیکن ده، دوازده سال در لیگ بازی کرده باشد و در هر تیم دو سال هم توپ بزند تعداد تیم هایش به شش می رسد.

با این حال در لیگ ایران بازیکنانی دیده می شوند که تقریبا هر سال تیم عوض کرده اند. بازیکنان بالای ۳۰ سالی که حدودا در ۱۰ تیم توپ زده اند و یا بازیکنان جوانی که پیراهن پنج، شش تیم را برتن کرده اند.

با مارکوپولوهای فوتبال ایران آشنا می شویم؛

فرزاد حاتمی

فرزاد حاتمی در چند فصل اخیر خیلی خوب بین تیم های لیگ برتری چرخیده و پیش نیامده یک فصل کامل در یک تیم باشد. این مهاجم فیزیکی پس از بازی در راه آهن، یک تیم از جمهوری آذربایجان(قبیله) و سپاهان حرکت مارکوپولی خود را شروع کرد. ابتدا به صبا رفت سپس راهی تراکتورسازی شد. سپس در سال ۹۱ راهی استقلال شد. تیم بعدی اش فولاد بود. پس از یک نیم فصل بازی در فولاد یک نیم فصل پیراهن پرسپولیس را برتن کرد. حاتمی در ادامه ایران گردی اش راهی کرمان و مس شد. آنجا هم یک نیم فصل بازی کرد و این بار راه شمال را پیش گرفت و با ملوان قرارداد امضا کرد. نیم فصل دوم فصل قبل دوباره به تراکتورسازی برگشت. حاتمی با ۳۰ سال سن تا به حال پیراهن ۱۰ تیم را برتن کرده است و باید دید همچنان به تیم عوض کردن هایش ادامه می دهد یا خیر؟

 

 عادل کلاه کج

عادل کلاه کج ۳۱ ساله فصل قبل پیراهن استقلال اهواز را برتن کرد. استقلال اهواز هشتمین تیم لیگ برتری کلاه کج بود. او پیش از این پیراهن تیم های فولاد، صبا، پرسپولیس( دو مقطع)، مس کرمان، سپاهان، استقلال خوزستان و راه آهن را برتن کرده است.

 

فرزاد آشوبی

فرزاد آشوبی ۳۶ ساله هم زیاد تیم عوض کرده است. این بازیکن پس از بازی در تیم عقاب و یک تیم از اسلواکی در سال ۱۳۸۵ راهی پرسپولیس شد. مس کرمان، استقلال تهران، راه آهن، شهرداری تبریز و استقلال اهواز دیگر تیم های این بازیکن بودند.

 

سید مهدی سید صالحی

سید مهدی سید صالحی، مهاجم ۳۴ ساله فصل قبل گسترش هم سفرهای زیادی به نقاط مختلف ایران داشته است. سپاهان، استقلال، تراکتورسازی، پرسپولیس، سایپا، استقلال خوزستان تیم های قبلی این بازیکن بوده است.

سعید دقیقی

سعید دقیقی ۳۰ ساله هم رزومه بلند و بالایی دارد. صبا، پاس همدان، شهرداری تبریز، پیکان، سایپا، تراکتورسازی تبریز، گسترش و مس کرمان تیم های قبلی این بازیکن به شمار می روند او در برخی تیم ها هم دو مقطع حضور داشته است.

 

 

قاسم دهنوی

قاسم دهنوی ۳۵ ساله در نزدیک ۳۰ سالگی در فوتبال ایران چهره شد و از همان موقع تیم عوض کردن را شروع کرد. او آنقدر به جابه جایی علاقه دارد که معمولا در هر تابستان با دو تیم قرارداد می بندد. مس کرمان، تراکتورسازی، پرسپولیس، ذوب آهن، صبا و خونه به خونه بابل تیم های این بازیکن در همین چهار، پنج سال بوده اند.

پیام صادقیان

پیام صادقیان در عین جوانی پیراهن چند تیم را برتن کرده است. این بازیکن ۲۴ ساله پس از حضور در ذوب آهن و پرسپولیس به مارکوپولو تبدیل شد. در دو تیم نفت و صبا کمتر از شش ماه دوام آورد و فصل اینده را در ماشین سازی تبریز توپ خواهد زد. پیام یم تواند مارکوپولوی بعدی فوتبال ایران باشد.

رضا حقیقی

رضا حقیقی جوان هم خیلی زود ثابت کرد پتانسیل مارکوپولو شدن را دارد. او پس از چهره شدن در فجر سپاسی به پرسپولیس آمد تا چند سالی خط میانی این تیم را بیمه کند، اما در ادامه از پدیده، صبا و فوتبال تایلند سردراورد.

 

سایرین

بازیکنان همچون محمد قاضی، محسن یوسفی، سوشا مکانی،ایمان موسوی، میثم حسینی، هاشم بیگ زاده، غلامرضا رضایی هم در عوض کردن تیم در این سالها فعال بوده اند. میثم بائو را هم نباید فراموش کرد.

بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، جلال حسینی،محمدرضا خلعتبری، امیر حسین صادقی و ... هم سابقه بازی در چند تیم  لیگ برتر فوتبال ایران و حتی تیم های عربی را دارند که با توجه به سن شان این تغییر تیم ها هر چند سال یک بار طبیعی به نظر می رسد.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top