تاریخ انتشار: 19خرداد1395|00:21

| کد خبر: 168008

اسپانیا منتفی شد، پرسپولیس امیدوار /پروژه بازگشت طارمی کلید خورد

وکیل ملت: یعنی از آن همه پیشنهادی که می‌گفتند از لالیگا، لیگ برتر جزیره، سری آ کالچو، سوپرلیگ ترکیه و لیگ روسیه رسیده یکی مقبول نیفتاد که مهدی طارمی دوباره به پرسپولیس رو کرده؟ نه که از دل مشتاق این بازگشت باشد اما اگر مشتری اروپایی جدیدی پا پیش نگذارد، برای آقای گل چاره‌ای نمی‌ماند جز اینکه برگردد و پیراهن شماره 9 پرسپولیس را که به مسلمان پیشکش کرده بود، پس بگیرد.

به اندازه همه آن بی‌قراری‌ها در زمین فوتبال، مهدی طارمی بیرون از مستطیل سبز آرام است و کم حرف. حتی امروز که گل سرسبد بازار تابستانی نقل و انتقالات است و پیشنهادهای خارجی‌اش ورد زبان‌ها، باز خودش ساکت‌ترین است؛ آنقدر که حتی صدای خداحافظی‌اش از پرسپولیس را نشنیدیم.
در این سکوت خودخواسته، آقای گل هم مثل ما گوش سپرده به ادعاهای هر روزه‌ شایعه‌ها و حتما ده دوازده سالگی‌اش را در ذهن مرور می‌کند که با توپ پلاستیکی کوچه پس‌کوچه‌های محله شغاب بوشهر را می‌گشت و گرما را دریبل می‌زد. روزهایی که بازی در لیگ برتر و پرسپولیس را حتی در رویاهایش هم نمی‌دید و فکر می‌کرده که او هم قرار است مثل بقیه بچه محل‌هایش فوتبال را به رویاهای محال بسپرد و خودش صیادی کند.


مهدی طارمی اما حالا کیلومترها دور از زمین خاکی محله کودکی‌هایش پیراهن پرسپولیس را از تن درآورده و نشسته به انتظار معجزه‌ای بزرگتر از پرسپولیس که او را بگذراند از دروازه فوتبال اروپا. آقای گل خیلی پیش از آنچه در ذهن تصویر کرده بود، نامش افتاد سر زبان‌ها و خارجی‌ها برای به دست آوردن او صف کشیدند. مثل همیشه، پیشنهاد حاشیه‌نشین‌های متمول خلیج فارس از همه چشمگیرتر بود اما بی‌شباهت به آنچه طارمی انتظارش را می‌کشید.


 آقای گل خود را در فوتبال اروپا می‌دید و برای همین بود که بر پیشنهادهای لخویا و القادسیه چشم بست: «ترانسفر شدن وقتی خوب است که بدانی آینده خوبی خواهی داشت. به نظر من بازی کردن در لیگ دو اروپا از حضور در تیم‌های درجه یک کشورهای عربی خیلی بهتر است.»


 می‌گفت زمانی از پرسپولیس می‌رود که دست‌کم یک قهرمانی به دست آورده باشد و این همان دلیلی بود که حضورش در پرسپولیس را به سال دوم کشاند. حالا اما طارمی تصمیم به رفتن گرفته و در واکنش به هر شایعه تازه‌ای که درباره‌اش می‌شنویم، می‌گوید: «از نظر من بازی در پرسپولیس کمتر از بازی کردن در اروپا نیست اما برای پیشرفت، شاید بهتر باشد به لیگی بروم که بیشتر به چشم بیایم.»


 این شد که بعد از سوت پایان فصل پانزدهم لیگ برتر، مهدی طارمی پیغام خداحافظی‌ خود را برای پرسپولیسی‌ها مخابره کرد و وکیلش هم مدعی شد که او از 5 لیگ اروپایی پیشنهاد دارد؛ از لالیگا، لیگ برتر جزیره، سری آ کالچو، سوپرلیگ ترکیه و لیگ روسیه که البته جز ترابوزان‌اسپور و خیمناستیک نام هیچ‌یک از مشتریان اروپایی او اعلام نشد. در این میان همه آنچه می‌شنیدیم، حضور آقای گل در لالیگا را حکایت می‌کرد. اول از لگانس گفتند که هنوز پایش به لالیگا نرسیده، طارمی برایش شرط و شروط گذاشته و خواسته که آنها پیشنهاد چهار ساله‌شان را به دو سال کاهش بدهند.


کمی بعد اما خبر رسید که مشتری اسپانیایی مهدی طارمی نه لگانس، بلکه خیمناستیک- تیمی در لیگ دسته دوم اسپانیا- است که اتفاقا با لگانس تبادل بازیکن می‌کند و حتما قرار بوده از این طریق آقای گل را به ترکیب تیم تازه صعود کرده به لالیگا برساند.


پیشنهاد ترکیه‌ای طارمی اما بیشتر به یک توصیه شبیه بود تا پیشنهاد. توصیه‌ای از جانب مصطفی دنیزلی که هنوز نمی‌دانیم آیا اصلا شکل پیشنهاد به خود گرفت یا نه. هر چه بود اما طارمی و وکیلش آن را نادیده گرفته و همچنان به پیشنهاد اسپانیایی‌ها فکر می‌کردند که دیروز شنیدیم آن هم منتفی شده.


این خبر را عبدالصمد ابراهیمی وکیل حقوقی مهدی طارمی اعلام کرد و گفت: «مشتری اصلی مهدی طارمی در اسپانیا تیم خیمناستیک بوده که هم اکنون برای صعود به لالیگا در مرحله پلی‌آف حضور دارد. این تیم می‌خواست بعد از به خدمت گیری مهدی طارمی او را به صورت قرضی به تیم لگانس انتقال دهد و حتی پیش‌نویس قرارداد چهارساله مورد نظرش را برای من فرستاد اما از آنجا که متون این قرارداد مورد تایید ما نبود، حضور این بازیکن در فوتبال اسپانیا به طور کامل منتفی شد.»


به توافق نرسیدند چون طارمی برای خیمناستیک شرط گذاشته بود که تنها در صورت صعود آنها به لالیگا با آنها قرارداد می‌بندد اما اسپانیایی‌ها این خواسته او را نپذیرفته و اعلام کردند تا پیش از مشخص شدن صعودشان به لالیگا باید با آنها قرارداد چهار ساله امضا کند که البته همین چهار ساله بودن قرارداد را هم آقای گل نپذیرفت.


جالب اینکه حتی بعد از منتفی شدن انتقال مهاجم بوشهری به لالیگا، وکیل او ادعا کرده که طارمی قطعا در پرسپولیس نمی‌ماند و دنبال این است که فوتبالش را در اروپا ادامه دهد: «با منتفی شدن اسپانیا، حالا مهدی طارمی روی پیشنهادهای دیگرش زوم می‌کند و جدی‌ترین پیشنهادش هم از یکی از تیم‌های روسی است. اگر طارمی از کشورهای شاخص اروپایی پیشنهاد دلخواهش را دریافت نکند، در نهایت به یکی از تیم‌های روسی خواهد رفت. بنابراین باید گفت حضور دوباره مهدی طارمی در ترکیب پرسپولیس کمی دور از ذهن است.»


 هر چقدر هم دور از ذهن، پرسپولیس امیدوار است هنوز. دقیقا به امید بازگشت آقای گل است که پرسپولیس هنوز مهاجم جدیدی جذب نکرده و امیدهایش وقتی بیشتر شد که شنید مهاجم بوشهری برای بازگشت اعلام آمادگی کرده است.
پیشنهاد ترکیه‌ای طارمی آنقدرها جدی نبود، با اسپانیایی‌ها توافق حاصل نشد و دیگر تیم‌های اروپایی هم گفته‌اند تا یک ماه آینده که رقابت‌های یورو به پایان می‌رسد، بازیکن جدیدی جذب نخواهند کرد و در واقع برای مهدی طارمی چاره‌ای نمی‌ماند جز تمدید قرارداد با پرسپولیس که تا همین چند روز پیش آخرین گزینه‌اش بود.
طارمی اما از آنجا که مطمئن نیست مشتریان اروپایی‌اش بعد از یورو هم خواهان او باشند، تصمیم گرفته برگردد و البته منت گذاشته که تحت تاثیر نصیحت‌های بزرگان پرسپولیس ماندن را پذیرفته است.
در همین رابطه در دو سه روز اخیر طارمی و نماینده باشگاه بارها با هم هم‌صحبت شده‌اند و قرار بر این است که برای توافق مالی، دو طرف امروز حضوری مذاکره کنند. طارمی اگر برگردد، بازگشتش دو سر برد است؛ هم پرسپولیس توانسته آقای گل را که برانکو بر حفظ او مصر بود، نگه دارد و هم آقای گل با این منت که به خاطر پرسپولیس از پیشنهادهای اروپایی‌اش گذشته، می‌تواند قراردادی ببندد هم‌قیمت با همان پیشنهادها.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top