عکس گرفتن سیاسیون با کسی که نظام را زیر سؤال برده یعنی دهن‌کجی به حاکمیت

وکیل ملت: رئیس دادگستری استان تهران گفت: اینکه کسی که همه چیز نظام را زیر سؤال برده، محکوم شده و محکومیتش تمام شده، حالا سیاسیون بروند با او عکس یادگاری بگیرند، این یعنی، دهن‌کجی به نظام، حکومت و حاکمیت.

تاریخ انتشار: 19خرداد1395|14:50

عکس گرفتن سیاسیون با کسی که نظام را زیر سؤال برده یعنی دهن‌کجی به حاکمیت
| کد خبر: 168439

غلامحسین اسماعیلی در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل زندان های استان تهران گفت: در ارتباط با زندان از قدیم بر این باور بودم که به لحاظ وجود مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و به لحاظ وجود افراد سودجو و فرصت‌طلب وجود زندان در همه حکومت‌ها امری ضروری است.

  وی افزود: گرچه حبس و زندان، کیفر افراد قانون‌شکن جامعه است، اما در باور خود این را داریم که عموم مجازات‌ها به خصوص زندان هدف نیست، بلکه به دنبال اصلاح رفتار فرد مجرم برای ایام آزادی است.   اسماعیلی تصریح کرد: ما در قوه قضائیه همواره گفته‌ایم که اهتمام به وضعیت زندانیان باید همیشه اولویت دستگاه قضایی باشد، چه زندانی کم داشته باشیم چه زیاد، در این اولویت هم باید استفاده حداقلی از زندان داشته باشیم، اما این به صفر نمی‌رسد چون یک عده حتماً باید به زندان بیایند.   رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: نباید کسی بیش از مدت مجازات قانونی خود در زندان بماند، کسی که اصلاح شده و شرایط استفاده از تسهیلات قانونی را دارد باید به او اعطا شود.   وی با اشاره به تغییر نگرش جامعه به زندانیان گفت: متأسفانه برخی زندانیان بد رفتار می‌کنند؛ یک زندانی امنیتی که به نظام بد و بیراه گفته و همه چیز نظام را زیر سؤال برده، اینکه حالا راه بیفتیم و با او عکس بیندازیم، درست نیست. ما معتقد به تغییر نگرش جامعه نسبت به زندانیان آزاد شده هستیم، اما اینکه کسی که همه چیز نظام را زیر سؤال برده، محکوم شده و محکومیتش تمام شده، حالا سیاسیون بروند با او عکس یادگاری بگیرند، این یعنی، دهن‌کجی به نظام، حکومت و حاکمیت؛ در تمام کشورهای دنیا زندانیان امنیتی که مخالفان حاکمیت و حکومت هستند وجود دارند، اما اینکه عده‌ای زندانی امنیتی را تحویل بگیرند و بزرگش کنند، درست نیست.   اسماعیلی ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل سابق زندان‌های استان تهران گفت: آقای سلیمانی نمونه شاخص از مدیران بی‌ادعا اما پر تلاش دستگاه قضایی است؛ وی نمونه بسیار شاخص در عرصه مدیریت بود، زندان قصر که وصله ناجوری بر پیکره تهران بود تعطیل شد و سخت بود زندانبان‌هایی را که در قلب تهران کار می‌کردند، متقاعد کرد به زندان تهران بزرگ یا قزالحصار بروند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top