تاریخ انتشار: 19خرداد1395|19:37

| کد خبر: 168624

سلفی با مردگان فشن در بهشت زهرا/عکس

وکیل ملت: خبرگزاری مهر در گزارشی انتقادی نوشته است که مردم پایتخت ایران اخیرا برای اموات خود از سنگ قبرهایی متفاوت استفاده می کنند.

سبک عزاداری‌های پرخرج برای اموات به گورستان‌ها هم رسیده و چشم و هم‌چشمی‌ها موجب شده تا تصاویر حک شده بر روی سنگ‌های قبور به نمایشگاه فشن و خودنمایی بازماندگان تبدیل شود.

آن طور که این خبرگزاری نوشته با کمی قدم زدن در فضای قطعات بهشت زهرای تهران شاهد سنگ های قبر عجیب و غریب و حتی هنری خواهید بود که برخی از این سنگ ها به نحوی حکاکی و طراحی شده که شهروندان گاهی با آن عکس سلفی می‌گیرند.   این خبرگزاری در ادامه هم از اینکه روی برخی از سنگ های قبور، تصاویر بدون حجاب زنان نقش می‌بندد انتقاد کرده و در توضیح اینکه چرا بهشت زهرای تهران اجازه نصب چنین سنگ هایی را می دهد با یک فروشنده سنگ قبر گفتگو کرده است.   این فروشنده گفته است که اساسا بهشت زهرا اجازه نصب سنگ قبرهای متفاوت را نمی دهد، اما کسانی که مایل به نصب این نوع سنگ ها هستند ، سنگ خود را نصب می کنند. مهر نوشته است: «در مورد نصب سنگ قبور با تصویر غیرمتعارف و یا گلدان ها و ستون های بلند در بالای سنگ قبر سوال کردیم که یکی از فروشندگان گفت؛ ما سنگ قبر را طراحی و حکاکی می کنیم و بعد به خریداران تحویل می دهیم و آنها مسئول نصب سنگ هستند.»   اما روابط عمومی بهشت زهرای تهران در پاسخ به رشوه گرفتن برخی از افراد گفته است: «این که گفته شده اشخاصی باج می گیرند ارتباطی با بهشت زهرا ندارد، هرچند نیروی متخلف در هر دستگاه و نهادی وجود دارد و این کار درست نیست، اما اینکه می گویند بهشت زهرا کاری به سنگ قبور و تصاویر حکاکی شده ندارد اشتباه است چون گشت های ما تمام قطعات را بازرسی می کنند و اگر تصویری نامتعارف باشد اول با خانواده تماس گرفته و مهلت می دهند و بعد برای اصلاح اقدام می کنیم.»   در پایان این گزارش به قیمت سنگ قبرهای متفاوت اشاره شده؛ سنگ قبرهایی از ۵۵۰ هزار تومان تا ۶۰ میلیون تومان که منجر به شکل گیری یک نوع دلالی در گورستان تهران و اطراف آن شده است. براساس آمارها در تهران روزانه ۱۵۰ نفر فوت می کنند که اکثرا در گورستان بهشت زهرا در جنوبی ترین نقطه تهران دفن می شوند. بهشت زهرا بزرگترین گورستان پایتخت است که به گفته مدیر عامل آن ظرفیت آن روبه تکمیل است.   سلفی با مردگان فشن در بهشت زهرا + عکس

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top