به گزارش وکیل ملت ، مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: افتتاح دفتر تجاری ایران و آلمان سبب می شود بازرگانان بخش خصوصی و تولیدکنندگان ایران در آلمان حضور یابند و بتوانند از ظرفیتهای آن دفتر برای بازاریابی، صادرات یا انتقال فناوری استفاده کنند.

وی افزود: در این سفر ملاقاتهای مهمی از سوی محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو با شرکتهای متعدد و چند بانک خارجی انجام شد که افزون بر آلمانیها که قول همکاری داده‌اند، ایتالیا و بقیه کشورهایی که مذاکراتی با آنها صورت گرفته، نیز آماده همکاری با ایران هستند.

کرباسیان تصریح کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده و آمد و رفتهای ٢ طرف و امضای یادداشت تفاهمهای مختلف، امیدواریم با اقدامهای بانک مرکزی و نظام بانکی کشور، نحوه ورود سرمایه و سرمایه گذاران به ایران تسهیل شود.

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران عنوان کرد: از سوی دیگر ساچه که به عنوان صندوق ضمانت صادرات ایتالیاست، مشکلی برای اعطای اعتبارهای بلندمدت برای سرمایه گذاران ایتالیایی در ایران ندارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد خبرهای خوشی در این زمینه باشیم.وی گفت: در سفر اخیر، همچنین از دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری برای سفر به آلمان دعوت شده است.

شایان یادآوری است که در سفر هفته گذشته هیئت اقتصادی، صنعتی و بانکی ایران به آلمان، مرکز اقتصادی ایران و اروپا در برلین گشایش یافت، در این مراسم صدها نفر از مدیران شرکتهای ایرانی و آلمانی، مقامهای ارشد آلمانی ‏و سفیران خارجی مقیم این کشور حضور داشتند.
 

پنجره «سایر رسانه ها از نگاه بینا» یک جستجوگر و موتور هوشمند خبری است و شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا )، هیچگونه مسئولیتی در قبال متن خبرها ندارد

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top