به گزارش وکیل ملت محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به مزایای ارجاع دعاوی به داوری تصریح کرد: امسال برنامه‌هایی را با اقتدار و با انگیزه بالا در سطح ملی شروع کردیم و همایشی با عنوان «داوری» که در استان اصفهان برگزار شد و از حیث علمی در سطح بالایی بود و افراد موثر و تصمیم گیرندگان اصلی در دستگاه‌های اجرایی و قضایی در آن حضور داشتند و از دیگر نکات مهم این همایش قرار گرفتن دانشگاهیان در کنار مسئولان بود. با این وضعیت توانستیم برنامه‌ها را عملیاتی تر از سال‌های گذشته انجام دهیم.

وی افزود: این برنامه‌ها در سال‌های قبل جزء برنامه‌های معاونت بوده و اجرا شده که در این میان استان‌هایی همچون اراک، فارس، اصفهان در این زمینه پیشرو بوده‌اند. البته مابقی استان‌ها نیز عملکرد مطلوبی داشته‌اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تصریح کرد: این برنامه در سال جاری به صورت جدی دنبال می‌شود و مجموعه‌ها به اجرای آن مصمم هستند.

وی تصریح کرد: ارجاع دعاوی به قضات خصوصی یا همان داوران می‌تواند گره هجوم دعاوی به دادگستری را باز کند و در واقع دادگاه‌های دولتی یا همان محاکم قضایی را تا حدود زیادی از فراوانی پرونده‌های متنوع نجات دهد.

الفت با بیان اینکه این اقدام برای جلب رضایت مردم است، افزود: این برنامه افزایش میزان رضایتمندی مراجعان را به دلیل دادرسی‌های سریع و صریح داوران دادگاه‌ها به دنبال خواهد داشت.

دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top