تاریخ انتشار: 21خرداد1395|12:46

| کد خبر: 169442

فراکسیون امید در گام اول اهالی فرهنگ را ناامید کرد

وکیل ملت: این نوشتار در صدد است مقایسه ای بین نمایندگان مجلس ششم و مجلس دهم داشته باشد.

اینجانب در مجلس ششم به همراه شانزده چهره برجسته فرهنگی کشور که در کسوت نمایندگی مجلس بودند، در انتخاب کمیسیون تخصصی، با افتخار و غرور گزینه کمیسیون فرهنگی را برگزیدیم.

اما در لیست امید تهران سه مدیر مسئول روزنامه های ابتکار، اعتماد و مردم سالاری به عنوان سهمیه مطبوعات در لیست سی نفره تهران قرار گرفتند، که با بی اعتنایی به حوزه فرهنگ حتی در انتخاب اولویت دوم خویش نیز کمیسیون فرهنگی را از قلم انداختند.


در مجلس ششم اصلاح طلبان مشتاق عضویت در کمیسیون فرهنگی، ورود به این کمیسیون را نوعی فضیلت برای خویش و مردم حوزه انتخابیه شان می دانستند؛ اما در مجلس دهم اصلاح طلبان راه یافته کمیسیون فرهنگی را میدان مین می دانند.

راستی در فاصله شانزده سال چه بر سر جامعه ما آمده است که اصلاح طلبان راه یافته به مجلس تا این حد مصلحت اندیش و منفعت طلب شده اند؟! متاسفانه فرق بسیار است میان اصلاح طلبان این زمان و اصلاح طلبان آن دوره.

آقایان کواکبیان، حضرتی و وکیلی چه پاسخی برای اصلاح طلبان دارند؟


آنانی که از خاستگاه فرهنگی به لیست امید رسیده اند، چرا حاضر نیستند برای حوزه فرهنگ هزینه کنند؟

همچنین باعث تاسف است که چهار تن از عناصر برجسته دلواپسان برای کشیدن ترمز اهالی فرهنگ کشور به این کمیسیون رفته اند، اما تازه واردان و نیز عناصر با سابقه لیست امید به کمیسیونهای غیر فرهنگی مجلس پرداخته اند و از اهمیت این امر غافل شده اند.

علی نظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ششم
 

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top