حاشیه بر خبر تعطیلی یک شرکت قدیمی/چرا "ارج"،سامسونگ نشد

وکیل ملت: كارخانه ارج را مهندس سيروس ارجمند راه اندازي كرد، درسال ١٣١٦ با هشت كارگر، سي سال بعد ارج كارخانه صاحب نامي بود كه بخاطر كيفيت بالاي محصولاتش علاوه بر استفاده گسترده مردم در داخل، به كشورهاي ديگر هم صادر مي شد.

تاریخ انتشار: 21خرداد1395|20:52

 حاشیه بر خبر تعطیلی یک شرکت قدیمی/چرا "ارج"،سامسونگ نشد
| کد خبر: 169664

 

بعد از انقلاب اموالش مصادره شد و در سال ٧٤ تحت مديريت سازمان صنايع در آمد و تنها خبر مهم بعد از آن ماجراي اختلاس ٢٠ ميليارد توماني بود

 تا پنج شنبه گذشته كه خبر مرگ نهايي ارج اعلام شد. نگاه به ارج از سوي مسوولين همان چيزي بود كه صراط نيوز نوشت:"ارج چیزی نبود جز تبلیغی برای بهائیت که در ارتباط مستقیم با ساختار این فرقه قرار داشت و مافیای جهانی به آن توانی جز انحصار بازار و امکان مونتاژ نداده بود !

 اسکندر ارجمند سهامدار عمده کارخانجات ارج با بهره گیری از وجوهات "شرکت امنا" متولی موقوفات فرقه ضاله بهائیت ، کارخانجات "ارج "را بنیاد نهاد و سپس با حمایت حبیب ثابت پاسال از اعضای سازمان های جهانی قدرت با استفاده از وام های کم بهره بانک اعتبارات صنعتی در راستای اهداف نظام سلطه شرکت خود را رشد داد".

ريشه چنين وضعيتي براي صنايع كشور كه يك به يك به خاطره تبديل مي شوند چيست؟!ايدئولوژي زدگي، دشمن انگاري يا سو مديريت و ... جواب هرچه باشد اين واقعيت را نمي توان انكار كرد كه نگاه به توليد داخل و تقويت آن هم چيزي جز شعار نيست، ايده اي كه گاهي نيز براي واداده نشان دادن رقيب در برابر بيگانه به عنوان ابزار سياسي بكار گرفته مي شود .

 ارج به عنوان يك كارخانه پيشرو در حوزه تخصص خودش اين امكان را داشت كه همچون شركت سامسونگ كره كه سالها بعد از ارج وارد اين حوزه از صنعت شد برندي جهاني با گستره نفوذ جهاني باشد، اين امكان در فرهنگ و اقتصادي كه سياست و منافع كوتاه مدت برهمه چيز غلبه دارد اما به ناممكن تبديل شد

 

سهندنامه.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

حسن
|
30خرداد ماه 1395
0
0
تا رشته به دست این دونگ است این قافله تا به حشر لنگ است

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top