تاریخ انتشار: 21خرداد1395|23:37

| کد خبر: 169717

دردسر تازه پرسپولیس در نقل و انتقالات/ 3 جای خالی و این همه گزینه لیگ برتری

وکیل ملت: این عادت پرسپولیس است که لقمه را دور سرش بچرخاند و سر آخر از آن بی‌نصیب بماند. پرسپولیسی‌ که گاه با بی‌تفاوتی یارگیری رقیبانش را به تماشا می‌نشیند و گاهی هم مثل امروز، حریصانه به همه پیشنهاد می‌دهد؛ بی‌آنکه به محدودیت‌های لیستش حتی فکر کند.


 قانون نقل و انتقالات می‌گوید هر باشگاه می‌تواند 6 بازیکن لیگ برتری را جذب کند و پرسپولیس هم تا این‌جای کار علیرضا بیرانوند، ساسان انصاری و سیدجلال حسینی را به خدمت گرفته که خب این نمی‌تواند پرسپولیس را به دردسر بیندازد. دردسر اصلی اما وقتی شروع می‌شود که می‌بینیم لیست لیگ برتری‌های این باشگاه تنها سه جای خالی دارد و پرسپولیس یک عالمه گزینه را به صف و انتخاب را برای خود سخت کرده است. پرسپولیسی‌ها برای راضی کردن وحید امیری خیلی دویدند، برای مهرداد محمدی پیش‌نویس قرارداد را آماده کردند، برای مسعود حسن‌زاده پیغام و پسغام می‌فرستند و از جذب کاوه رضایی، شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی هم هنوز ناامید نشده‌اند.

آنها سه سهمیه دارند و این همه گزینه که البته خیلی‌هایشان هنوز اجازه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را به دست نیاورده‌اند. حالا پرسش این است که اگر قرار به انتخاب باشد، برانکو- در واقع باشگاه- کدام سه بازیکن را انتخاب می‌کند و از کدامشان می‌گذرد؟ باشگاه‌نشین‌های پرسپولیس البته راه دیگری را برگزیده‌اند که به نتیجه رسیدنش دور از ذهن است. دردسر 6 سهمیه لیگ برتری پرسپولیسی‌ها را به این فکر انداخته که برای رفع این مشکل با فدراسیون وارد مذاکره شوند. آنها معتقدند اگر این 6 سهمیه به 7 تغییر پیدا کند، آن‌وقت با خیال راحت‌تر خرید می‌کنند و برای همین قرار است به دیدار مهدی تاج بروند که بعید است این خواسته‌شان را بپذیرد. پیش از صحبت با رییس فدراسیون البته مدیران پرسپولیس با برانکو هم‌صحبت می‌شوند تا مطمئن شوند که آقای سرمربی از بین این 6 بازیکن چند نفر را انتخاب می‌کند.

دردسری به نام شجاع خلیل‌زاده
دردسر بزرگ پرسپولیس مربوط به جذب شجاع خلیل‌زاده مدافع میانی سپاهان است. برانکو اصرار ویژه‌ای به جذب این بازیکن دارد و به همان اندازه عبدا... ویسی و اصغر باقریان با از دست دادن او مخالف‌اند. آنها گفته‌اند که به شجاع نیاز دارند و تحت هیچ شرایطی رضایتنامه این بازیکن را صادر نخواهند کرد؛ نه برای پرسپولیس و نه هیچ تیم دیگری. پرسپولیسی‌ها اما هنوز از جذب این مدافع ناامید نشده‌اند و از آنجا که خلیل‌زاده تا نیم‌فصل با سپاهان قرارداد دارد، تصمیم گرفته‌اند یک جای خالی برای او نگه دارند.

البته باشگاه پرسپولیس در حال تحقیق در مورد قرارداد این بازیکن است که به گفته مدیرعامل سپاهان یک نیم‌فصل و یک بازی قرارداد دارد و پرسپولیسی‌ها می‌خواهند بدانند که آیا واقعا چنین است یا شجاع خلیل‌زاده می‌تواند در نیم‌فصل اصفهان را ترک کند. اگر سپاهان درست گفته باشد و این بازیکن نتواند حتی در نیم‌فصل به پرسپولیس بیاید، آن وقت باشگاه و برانکو هم با خیال راحت قید او را می‌زنند و دیگر نیازی نیست که یک سهمیه را برایش خالی نگه دارند. از طرفی باشگاه‌نشین‌های پرسپولیس می‌خواهند از این شرایط برای حفظ محسن بنگر استفاده کنند. آنها به این مدافع گفته بودند تا بازگشت برانکو منتظر پرسپولیس بماند و قرار گذاشته‌اند که در همنشینی امروزشان با سرمربی کروات تمدید قرارداد او را پیشنهاد بدهند.

توجیه باشگاه این است که چون خلیل‌زاده با سپاهان قرارداد دارد، محسن بنگر را حفظ کنند تا نیازی به جذب بازیکن جدید نباشد اما برانکو گفته که قصد پایین آوردن میانگین سنی خط دفاع پرسپولیس را دارد و به همین خاطر موافق حضور همزمان بنگر و سیدجلال در این تیم نیست.

آمادگی برای دریافت رضایتنامه حسن‌زاده
پرسپولیسی‌ها دست گذاشته‌اند روی مهاجمان ذوب‌آهن و غیر از کاوه رضایی، مسعود حسن‌زاده را هم می‌خواهند.

بازیکنی که شنیده‌ایم با باشگاه ذوب‌آهن و شخص یحیی گل‌محمدی مشکل دارد و نمی‌خواهد در اصفهان بماند اما چون با ذوب‌آهن قرارداد دارد، نمی‌تواند بدون رضایتنامه به تیم دیگری برود. پرسپولیسی‌ها اما گفته‌اند که حاضرند رضایتنامه این بازیکن را از باشگاه اصفهانی بگیرند و حتی شنیدیم اگر این انتقال قطعی شود، قید جذب کاوه رضایی را خواهند زد.

البته باید دید آیا سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن با پرسپولیسی‌ها راه می‌آید یا نه چرا که او مدعی است باشگاه پرسپولیس هنوز بخشی از طلب باشگاه ذوب‌آهن بابت انتقال محسن مسلمان را نپرداخته است و همین مساله کار را برای قرمزپوش شدن مسعود حسن‌زاده دشوارتر می‌کند.

آرش افشین هم گزینه شد
آرش افشین خیلی پیش از اینها و تقریبا در همان نخستین روزهای فصل نقل و انتقالات بود که به پرسپولیس پیشنهاد شد اما باشگاه ترجیح داد مهاجمان نامدارتری را به خدمت بگیرد که البته تا امروز در این زمینه توفیقی نداشته‌ و برای همین دوباره رفته‌اند سراغ افشین. اصلی‌ترین دلیل‌شان برای انتخاب این بازیکن البته شرایط اوست که چون در نیمه دوم فصل پیش عضو هیچ تیمی نبوده، سهمیه آزاد محسوب می‌شود و برای پرسپولیس که تنها سه سهمیه لیگ برتری دارد، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

با این حال پرسپولیسی‌ها هنوز درباره این بازیکن دچار تردید هستند و به همین خاطر با حمید استیلی مشورت کردند. این مهاجم اهوازی فصل گذشته در ملوان شاگرد حمید استیلی بود اما به‌خاطر مصدومیت خیلی کم فرصت بازی پیدا کرد. با این حال استیلی به مسوولان باشگاه پرسپولیس توصیه کرده که افشین را جذب کنند چرا که او در صورت رسیدن به آمادگی مطلوب می‌تواند مهره موثری برای‌شان باشد. همه اینها البته در بی‌خبری برانکو اتفاق افتاده و مسوولان باشگاه در نظر دارند امروز در مورد آرش افشین هم با سرمربی کروات صحبت‌ و در صورت موافقت او این بازیکن را جذب کنند.

تلاش بی‌ثمر برای جذب مهدی ترابی
سایپایی‌ها اصرار ویژه‌ای به صادر نکردن رضایتنامه مهدی ترابی برای حضور در پرسپولیس دارند. تا اینجای کار هیچ واسطه‌ای حتی علی پروین نتوانسته رضایت مدیرعامل باشگاه سایپا را برای صدور رضایتنامه ترابی جلب کند و جالب اینکه درویش ادعا کرده هیچ مسوولی از پرسپولیس برای جذب مهدی ترابی اقدام نکرده است. البته او روی نام مدیر ورزشگاه درفشی‌فر که در باشگاه سایپا هم حضور دارد و در این مورد به عنوان نماینده باشگاه پرسپولیس با او گفت‌وگو کرده، قلم قرمز گرفته تا غیرمستقیم بگوید که مذاکرات باید در رده مدیران صورت بگیرد. ظاهرا پرسپولیسی‌ها که می‌دانند درویش قصد دادن رضایتنامه را ندارد و این حرف‌هایش هم بهانه‌ای است برای توجیه اتفاقات پیش‌آمده، دنبال واسطه‌های قوی‌تر برای حل این مشکل هستند. مشکلی که البته حل شدنش بعید به نظر می‌رسد.


تردیدهای پرسپولیس درباره کاوه رضایی
کاوه رضایی که سابقه بازی در منطقه چپ زمین را هم دارد نامش از خیلی وقت پیش در لیست خرید پرسپولیس است اما او چند روزی است از ایران رفته تا شاید در لیگ ستارگان قطر- که اخیرا بازیکنان ایرانی زیادی را دیپورت کرده است- برای خودش تیم پیدا کند. در همین ایران خودمان هم غیر از پرسپولیس تیم‌های زیادی خواهان این مهاجم هستند. البته پرسپولیس و کاوه ظاهرا به توافقات اولیه برای شروع همکاری رسیده‌اند اما دوری این مهاجم از یک طرف و محدودیت سهمیه لیگ برتری پرسپولیس از سوی دیگر، عملا باشگاه را در مورد جذب او دچار تردید کرده است. حال آنکه کاوه رضایی یکی از بازیکنان منتخب برانکو است که مدیران باشگاه به این بهانه‌هایی که شمردیم، احتمالا از تلاش برای جذب او دست خواهند کشید.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top