تاریخ انتشار: 22خرداد1395|08:43

| کد خبر: 169891

تذکر وزیر بحق بود/مبلغ عجیب قرارداد بازیکن جدید استقلال؛ 700 میلیون بالای قیمت!

وکیل ملت: فوتبالیستی که در فصل گذشته با مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان برای صبا بازی کرده، در کمال تعجب، با قراردادی با مبلغ ۸۳۰ میلیون تومان به استقلال پیوست.

فرشید باقری مبلغ عجیب قرارداد بازیکن جدید استقلال؛ 700 میلیون بالای قیمت!

این روزها بازار نقل و انتقالات فوتبال باشگاهی کشور، چنان داغ شده که حرارت ناشی از پول هایی که در آن رد و بدل می شود، ممکن است دست برخی از افراد دخیل در آن را بسوزاند.

 

اکثر قراردادهایی که منعقد می شود، پشت پرده هایی دارند که ممکن است برای همیشه کسی از آن ها مطلع نشود و این مسئله می تواند به غبار آلود شدن بیشتر فضا، در فصل های آتی بیانجامد.

 

متاسفانه در فوتبال به ظاهر حرفه ای کشورمان، هیچ نهاد تخصصی برای نظارت بر این قراردادها وجود ندارد و بدتر آنکه منشاء تمامی پول هایی که در فوتبال ما، از جمله خرید بازیکنان هزینه می شود، منشاء دولتی دارد، به این معنی که از جیب ملت هزینه می شود.

 

برای روشن شدن موضوع تنها به یکی از خرید های باشگاه استقلال اشاره می کنیم. فرشید باقری یکی از فوتبالیست های متوسط کشور، که شاید برای بسیاری از فوتبال دوستان نیز نام او خیلی آشنا نباشد، فصل گذشته در تیم صبای قم یک بازیکن متوسط بوده است که با توجه به رتبه متوسط این تیم در لیگ فصل گذشته می توان به متوسط بودن بازیکنان تیم، مانند خود باشگاه صبا پی برد.

 

این فوتبالیست که در فصل گذشته با مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان برای صبا بازی کرده، در کمال تعجب، با قراردادی با مبلغ ۸۳۰ میلیون تومان به استقلال پیوست. افزایش ناگهانی ۷۰۰ میلیونی مبلغ قرارداد این بازیکن بسیار تعجب برانگیز است.

 

سوال اینجاست که آیا تمام مبلغ قرارداد، متعلق به خود فرشید باقری است و به جیب او خواهد رفت؟ اگر حسود نباشیم و یا بخواهیم میان فوتبالیست ها، مانند عادل فردوسی پور محبوبیت کسب کنیم، می گوییم نوش جانت؛ اما حقیقت اینجاست که تبدیل قرارداد ۱۳۰ میلیونی پارسال به ۸۳۰ میلیونی امسال، هزینه ۷۰۰ میلیون تومان مابه التفاوتی است که میان افرادی که توانسته اند این شاهکار را خلق کنند تقسیم می شود.

 

اما سوالات مهم تری وجود دارد که بایستی به آن پاسخ دهند. اول، سرپرست استقلال آقای بهرام افشار زاده با تجربه ای نزدیک نیم قرن در ورزش کشور چگونه زیر بار چنین قراردادی رفته است؟

 

دوم، ایشان اگر به کاری که کرده اعتقاد قلبی و اطمینان فنی دارد، خیلی روشن توضیح دهد علت این افزایش ۷۰۰ میلونی به کدام دلایل فنی و فوتبالی بوده است.

 

سوم، آیا آقای افشارزاده هرگزحاضر می شود از پول شخصی خود خریدی مشابه این و با چندین برابر قیمت انجام دهد یا فقط این خاصه خرجی برای حفظ محبوبیت شخصی، طبق عادت ۵۰ ساله از جیب ملت و بیت المال، انجام می شود؟

رادنیوز

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

f.h
|
22خرداد ماه 1395
2
1
چرا وزیر محترم جلو هدایتی وپرسپولیس رانمگیرد؟
حمید
|
22خرداد ماه 1395
1
0
یکی جلو هدایتی رو بگیره که با معوقات بانکی و پول مستقیم مردم دنبال کسب شهرته
علی
|
22خرداد ماه 1395
0
1
برای اینکه هدایتی از جیب خودش خرج می کند نه از حساب وزارت ورزش که در سال المپیک نیازهای اولیه ورزشکاران المپیکی را هم نمی تواند برآورده کند.
Hamid Al
|
22خرداد ماه 1395
1
0
استقلال 3ساله اسپانسر داره پولی از وزارت ورزش نمی گیره 3ساله شاهرخ سبک دست هزینه استقلال رو می ده
ولی پرسپولیس بدون اسپانسر گدایی هدایتی رو می کنه و بودجه دولتی از وزارت ورزش می گیره
یه نمونش پرداخت جریمه 2میلیون یورویی ژوزه که پرسپولیس محکوم شده بود توسط وزارت ورزش
برایان اعتماد میلیاردر ایرانی غول برج سازی خاورمیانه پیشنهاد خرید استقلال رو داد از طرف وزارت ورزش رد شد
پیشنهاد اسپانسری داد از طرف وزارت ورزش رد شد
پیشنهاد کمک مالی داد با اخطار وزارت ورزش به هیئت مدیره استقلال روبرو شد
می دونی چرا
چون برایان اعتماد پول خودشه
ولی هدایتی یکی از بزرگترین بدهکاران به سیستم بانکی است

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top