چین با دارا بودن جمعیتی بیش از 1 میلیارد و 350 میلیون نفر پرجمعیت ترین و شلوغ ترین کشور دنیا به حساب می آید.

به عبارت دیگر از هر 5 نفر انسان ساکن روی کره زمین (جمعیت جهان بیش از 7 میلیارد نفر است) یک نفر آن چینی است و چینی ها به تنهایی 20 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

در حالی که سیاست تک فرزندی و اعمال محدودیت  برای فرزند آوری در چین همچنان در این کشور بزرگ آسیایی اعمال می شود اما جمعیت چین همچنان رو به رشد است.

تغییر سبک زندگی طی 4 دهه گذشته در چین و شکل گیری طبقه متوسط و ثروتمند در کنار جهش بزرگ اقتصادی این کشور در طی 3 دهه گذشته ، از چین یک غول رو به رشد ساخته است که بازارهای جهانی را تسخیر کرده است.

چین فاصله ای تا بزرگ ترین اقتصاد جهان ندارد و این در حالی است که این کشور هم اکنون بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده کالا به جهان محسوب می شود.

خبرگزاری رویترز با انتشار یک آلبوم ، تصاویری از ازدحام جمعیت در چین را به نمایش گذاشته است. این ازدحام در حالی است که به نظر می رسد نظم خاصی نیز در آن وجود دارد. تصاویر زیر گوشه هایی از زندگی در پرجمعیت ترین کشور جهان را روایت می کند.
 

چین با وجودی که پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود اما در آخرین گزارشی که در فوریه سال جاری میلادی از سوی اتحادیه بین المللی جمعیت منتشر شد شهر های چینی در میان 5 کلان شهرهای بزرگ پرجمعیت جهان قرار ندارند. چین با وجودی که پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود اما در آخرین گزارشی که در فوریه سال جاری میلادی از سوی  اتحادیه بین المللی جمعیت منتشر شد شهر های چینی در میان 5 کلان شهرهای بزرگ پرجمعیت جهان قرار ندارند. بر اساس فهرستی که سازمان بین المللی جمعیت ارایه کرده است دو شهر شانگهای و پکن به ترتیب با دارا بودن 23.4 و 21 میلیون نفر جمعیت در رده ششمین و هشتمین شهرهای پرجمعیت جهان محسوب می شوند. بر اساس فهرستی که سازمان بین المللی جمعیت ارایه کرده است دو شهر شانگهای و پکن به ترتیب با دارا بودن 23.4 و 21 میلیون نفر جمعیت در رده ششمین و هشتمین شهرهای پرجمعیت جهان محسوب می شوند.

 

کلید واژه ها شلوغ ترین - کشور
منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top