رمضان ؛ آشتي با خدا

عباس شيرى

وکیل ملت: ما با خدا قهر مي كنيم و فراموشش مي كنيم ، يادمان مي رود او ما را آفريده و از نعمت هاي زيادي بهره مند ساخته است ، ولي او ما را فراموش نمى كند به مهمانى اش دعوتمان مى كند و ما را از اهل كرامت خود مي نامد ؛بد نيست گاهي دلمان براي خدا تنگ شود و كمي با خالق خود مهربان تَر باشيم ، رسم عاشقي اين همه بي وفايي نيست

تاریخ انتشار: 22خرداد1395|13:19

رمضان ؛ آشتي با خدا
| کد خبر: 170175


 روزه بگيريم و نماز بخوانيم و خودمان را از پليدي ها پاك كنيم . و اگر نمي توانيم روزه بگيريم و شب زنده داري كنيم ولي مي توانيم يك صفت بد را از خود دور كنيم و يك صفت خوب را در خود تقويت كنيم ، خدا خيلي قانع است ، و همين مقدار را هم مى پذيرد. خدا دشمن بندگان گناهكارش نيست و سر جنك با آنها ندارد. تعبيرى عجيب در قران است ؛  قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ.

اي پيامبر بگو اي بندگان من كه زياده روي در نفوس خود كرديد ، از رحمت خدا نااميد نشويد ، خداوند همه گناهان شما را خواهد بخشيد. روي سخن با كسانى است كه در گناه افراط كرده اند ، باز خدا مى فرمايد ؛ بندگان من . بنابراين رابطه خدا با بنده قطع نمي شود حتي با كثرت گناه . يكي از نشانه هاى حلم خداوند همين است كه به انسان ها فرصت اصلاح مى دهد و با هر گناهي تأزيانه مجازات را بر صورت مخلوقات خود فرود نمى آورد ، پيامبرانى را براى إنذار و تبشير مي فرستد و مناسبت هايي براى بازگشت و بخشش فراهم مى كند .

خداوند بر خودش رحمت را واجب كرده است ؛ كتب علي نفسه الرحمة . ماه رمضان تجلي رحمانيت خداوند است كه حتى نفس كشيدن و خواب را در اين ماه مقدس گردانده است. اين ماه فرصتي است براي بازگشت به سوى خدا و اصلاح كإرهاي ناپسند گذشته، فرصتي است براى پاك كردن هر گونه كينه و دشمني در باره نزديكان و دوستان خود و همه كسانى كه به ما بدى كرده اند . فرصتى است براى خواستن از خدا: بارالها. كينه و نفرت را در قلب مسلمانها به محبت و دوستى تبديل فرما.

صلح و اشتى بين مسلمان ها با هر مذهب و نژاد و مليت برقرار نما . اين آتش فتنه و دشمني در بين مسلمان ها را به گلستان صفا و صميميت تبديل نما. گذشتگان ما را رحمت و عزيزان و آشنايان ما را سلامت بدار.
 

کلید واژه ها رمضان - آشتي با خدا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top