حمایت دوباره لاریجانی از مرد هسته ای: انصافا ظریف در مذاکرات سخت زحمت کشید / انقدر ایشان برای نمایندگان توضیح داد که گلویش گرفت!

وکیل ملت: رئیس مجلس از زحمات وزیر خارجه در طول مذاکرات هسته ای قدردانی کرد.

تاریخ انتشار: 23خرداد1395|22:20

حمایت دوباره لاریجانی از مرد هسته ای: انصافا ظریف در مذاکرات سخت زحمت کشید / انقدر ایشان برای نمایندگان توضیح داد که گلویش گرفت!
| کد خبر: 170648

علي لاريجاني با اشاره به اينکه نمايندگان سوالات منطقه‌اي ديگري هم از ظريف دارند، گفت: پاسخ به اين سوالات با توجه به پيچيدگي اوضاع منطقه و مسائل فراواني که وجود دارد، وقت زيادي مي طلبد و جا دارد در جلسه ديگري خدمت آقاي ظريف باشيم. ايشان امروز هم با زبان روزه خيلي توضيح دادند و گلويشان گرفت.

رئيس مجلس در ادامه با بيان اينکه مذاکرات هسته‎اي سخت و چند جانبه بود، خاطرنشان کرد: انصافا آقاي ظريف و همکارانش سخت زحمت کشيدند و من شخصا مي ديدم که چقدر تلاش مي کنند که حقوق کشورمان را بگيرند. کار سختي بود که يک کشور در مقابل چند کشور بودند و مذاکرات هم طولاني بود.

  رئیس مجلس با تأکید بر اینکه طرف مقابل در اجرای برجام به‌دنبال مسئله‌سازی برای ایران است، تصریح کرد: مجلس، دولت و شورای نظارت با دقت باید پیگیری کنند که جلوی زیاده‌خواهیهای آمریکا گرفته شود.   وی با بیان اینکه طرف مقابل در اجرای برجام به‌دنبال مسئله‌سازی برای ایران است، افزود: آنها به‌دنبال مسئله‌سازی برای ایران هستند اما باید ما حوادث و رخدادها را رصد کنیم.   رئیس مجلس تأکید کرد: مجلس، دولت و شورای نظارت با دقت باید پیگیری کنند که جلوی زیاده‌خواهیهای آمریکا گرفته شود. لابیهایی در طرف مقابل وجود دارد  و در سؤالاتی که در این زمینه پیش می‌آید، تقطیع ایجاد می‌کند.   لاریجانی افزود: بعضی از شواهدی که به وجود آمد در آنها نشانه‌هایی وجود داشت که طرف مقابل فشارهایی را از کانالهای دیگری به ایران وارد می‌کند که وزارت خارجه باید اقدام متقابل انجام دهد و در شورای هسته‌ای بحثهایی در این زمینه صورت گیرد. باید با دقت این اقدامات را رصد کرد که آنها فشار بلاوجهی به ایران وارد نکنند.   وی با ابراز اینکه برجام یک قانون است و همه باید از آن حمایت کنند، اظهار کرد: اقتصاد پویا و دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه باید با جدیت دنبال شود، البته شنیدم که اصل جهت‌گیری آقای ظریف در موضوعات اقتصادی و دنبال‌کردن اهداف اقتصاد مقاومتی است.   رئیس نهاد قانونگذاری با تأکید بر "ما برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی نیازمند فضای آرام و ترغیب سرمایه‌گذاران هستیم"، گفت: باید اقتصاد مقاومتی رونق یابد. شاید لازم باشد که قوانینی برای سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب و کار در مجلس تسهیل شود که ما این کمکها را خواهیم داشت.   لاریجانی تصریح کرد: فضای سیاسی کشور باید متناسب با سرمایه‌گذاری اقتصادی باشد. امیدوارم نتیجه این گفتگو‌ها به این بینجامد که اراده ملی در کشور برای استفاده بهتر از توافق هسته‌ای در جهت رونق اقتصادی شکل گیرد.   وی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه فرصت کافی برای بیان همه دیدگاه‌ها در حوزه هسته‌ای وجود نداشت که از آقای ظریف می‌خواهم در جلسه‌ای حضور یافته و موضوع هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای را مطرح کند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top