تاریخ انتشار: 24خرداد1395|00:27

| کد خبر: 170675

برانکوی عصبانی دستور کی‌روش را رد کرد: ملی‌پوشان نیایند، جریمه می‌شوند

وکیل ملت: این دعوا می‌توانست خیلی پیش‌تر آغاز شود. برانکو اما اهل دعوا و بگومگو نبود. امروز هم اگر صدایش را برای سرمربی تیم‌ملی بالا برده، دلیلی جز پرسپولیس ندارد. پرسپولیسی که ستاره‌هایش را دور از دسترس می‌بیند و این دوری را تا ده روز پیش از سوت شروع فصل تازه باید تحمل کند.

 چرایش را باید از سرمربی پرتغالی تیم‌ملی بپرسیم که ملی‌پوشان را به مرخصی اجباری فرستاده و بعد از پایان این مرخصی هم قرار است آنها را به اردو ببرد؛ دو اردو در ارمنستان و اتریش که درست ده روز پیش از شروع فصل به پایان می‌رسد و تا آن موقع، نه پرسپولیس و نه هیچ تیم دیگری رنگ ستاره‌های‌شان را نمی‌بینند.


در چنین شرایطی می‌توانیم بگوییم که برانکو محق نیست به عصبانیت امروزش؟ عصبانیتی متفاوت از عصبانیت‌های همیشگی کارلوس کی‌روش که از پروفسور کروات یک دشمن فرضی برای خود ساخته و دو سال است که در ذهنش با او می‌جنگد. جنگی ناشی از یک ترس بزرگ؛ ترس از دست دادن نیمکت تیم‌ملی که اتفاقا تنها شرط برانکو برای ترک پرسپولیس هم هست.


این داستان و این دعوا، ناخواسته ما را می‌برد به پنج سال پیش، به اولین روزهایی که در تهران پذیرای کارلوس کی‌روش بودیم و می‌گفتند در آمدن او، هومن افاضلی- که آن روزها عضوی از کمیته فنی فدراسیون بود- نقش پررنگی داشته. بعدها اما او شد یکی از منتقدان سرمربی پرتغالی تیم‌ملی و هنوز هم او را از انتقادهای گاه و بی‌گاهش راحت نمی‌گذارد. این کینه‌ پنهان را برانکو به گستردگی کشاند؛ با حضور دوباره‌اش در فوتبال ایران و مجبوبیتی که در پرسپولیس به دست آورد.


بازی‌های چشمگیر پرسپولیس، ناخودآگاه کی‌روش و برانکو را در دو کفه ترازو به مقایسه گذاشت و حتی خیلی‌ها پا را فراتر گذاشته و ادعا کردند که برای تیم‌ملی، مرد کروات گزینه‌ بهتری است. از همان موقع، برانکو ایوانکوویچ شد دشمن فرضی مرد پرتغالی. البته از تحرکات منفی نزدیکان کی‌روش هم نمی‌توانیم چشم بپوشیم که به او القا می‌کردند برانکو در اندیشه تصاحب نیمکت تیم‌ملی است.

آنها بودند که به کی‌روش تلقین کردند هومن افاضلی دوست و مشاور همیشگی برانکو که در تیم‌ملی هم دست راستش بوده، می‌خواهد با استفاده از نفوذ خود در فدراسیون این مربی کروات را به نیمکت تیم‌ملی برساند.
از آن روز، کارلوس کی‌رورش را همیشه در سنگر مقابل برانکو دیده‌ایم و او حتی با بستن درهای اردو به روی ملی‌پوشان، امضای قرارداد سیدجلال حسینی و وحید امیری با پرسپولیس را تا جایی که توانست، به تاخیر انداخت. تصمیم عجیب‌تر اما این بود که ملی‌پوشان را به مرخصی اجباری فرستاد و گفت تا روزی که قرار است با او به اردو بروند، حق ندارند با تیم‌هایشان تمرین کنند.


همین دستور کی‌روش بود که سرمربی کروات پرسپولیس را برآشفت و او را به واکنش را داشت. واکنشی که ابتدا یک اعتراض بود و برانکو وقتی در نخستین روز تمرین متوجه شد که نمی‌تواند ملی‌پوشانش را در اختیار داشته باشد، به دست محمود خوردبین برایشان پیغام فرستاد که زودتر خودتان را به کادر فنی معرفی کنید.


حرفش این بود که بازیکنان وقتی از پرسپولیس حقوق می‌گیرند، باید به تمرین بیایند و برنامه‌هایشان را با سرمربی این تیم هماهنگ کنند.
ملی‌پوشان اما پیغام مرد کروات را نشنیده گرفتند و نتیجه‌ این بی‌تفاوتی، غیبت تکراری آنها در تمرین دیروز بود که برانکو به خاطرش از کوره در رفت و با تهدید کردن بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس، مقابل سرمربی تیم‌ملی و دستور تازه‌اش ایستاد: «هر بازیکنی که در تمرین‌ها شرکت نکند چه ملی‌پوش باشد و چه نباشد، جریمه خواهد شد.

ملی‌پوشان خودشان بهتر می‌دانند که از کجا حقوق‌ می‌گیرند و به همین دلیل موظف هستند که به باشگاه‌شان متعهد باشند و خود را به کادر فنی معرفی کنند. ملی‌پوشان نه تنها به خاطر غیبت‌های این چند روزه‌شان جریمه خواهند شد، بلکه باید با ما به اردو هم بیایند. تمام بازیکنان پرسپولیس اعم از ملی‌پوش و غیر ملی‌پوش باید در تمرین‌های این تیم و همچنین در اردوی اوکراین حاضر باشند و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، جریمه می‌شوند.»


اما آیا برانکو آنقدر قدرت دارد که ملی‌پوشانش را پس بگیرد؟ برای دریافت پاسخ، باید بنشینیم به انتظار روزهای نیامده و ببینیم که دعوای اروپایی‌ها در فوتبال ایران را چه کسی می‌برد؛ کی‌روش که فدراسیون همه حرف‌ها و خواسته‌هایش را به جان می‌خرد یا برانکو که همیشه محکوم بوده به سکوت
و سازش؟

دسته بندی داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top