تاریخ انتشار: 24خرداد1395|14:02

| کد خبر: 170760

تعرفه‌های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال 95 اعلام شد

وکیل ملت: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه های قطعی خدمات تشخیصی و درمانی سال 95 در بخش های دولتی، خصوصی و عمومی در چارچوب مصوبه 9 خرداد ماه 1395 هیات وزیران به صورت رسمی در تاریخ 20 خرداد از سوی دولت اعلام شد.

ضمن توضیح جزییات تعرفه های سال 1395 گفت: علیرغم مشکلات و تنگناهای مالی دولت در سالجاری، درصد پرداختی مردم در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت تغییر نخواهد کرد.

  وی افزود: در تدوین تعرفه های 95 راهبردهایی چون  ویزیت سرپایی پزشکان برای کاهش خدمات بستری و خدمات پاراکلینیکی غیرضرور و لزوم ارتقاء طب بالینی، توجه به هزینه اقامت بیماران در بیمارستان، نظر به اهمیت کیفیت این خدمات برای مردم،  افزایش پزشکان تمام وقت جهت حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌ها و ارایه خدمات بهتر،  عدم افزایش درصد پرداختی مردم در مراکز دولتی و حفظ فرانشیز 6درصد و 3درصد برای خدمات بستری جهت ساکنین شهرها و روستاها مورد توجه بوده است.   معاون درمان وزارت بهداشت افزود: تعرفه سالجاری منطبق با برنامه پنجم توسعه، مراکز درمانی را به سه گروه  دولتی، خصوصی و عمومی غیردولتی تقسیم کرده که رشد متوسط تعرفه در هر سه گروه 10درصد است.    در این ابلاغیه حق العلاج پزشکان (ضریب k) در هر سه بخش دولتی، خصوصی و عمومی 5درصد رشد داشته و به این ترتیب مبلغ ریالی ضریب k در بخش دولتی 92 هزار و 400 ریال و در بخش خصوصی 400 هزار ریال است.   وی ادامه داد: در سال 95 طبق تعرفه مصوب در بخش دولتی ویزیت پزشک عمومی 106 هزار ريال، پزشک متخصص 132 هزار ريال و پزشک فوق تخصص 160 هزار ریال و در بخش خصوصی ویزیت پزشک عمومی 220هزار ريال، پزشک متخصص 345 هزار ريال و پزشک فوق تخصص 430 هزار ریال می باشد.   آقاجانی ادامه داد: تعرفه یک شب اقامت در بیمارستان درجه یک دولتی در اتاق های عمومی یک میلیون و 332 هزار ريال ، در بیمارستان عمومی غیردولتییک میلیون و 930 هزار ريال و در بیمارستان خصوصی سه میلیون و 600 هزار  ریال است.    وی افزود: تعرفه خدمات پاراکلینیک (آزمایشگاه ، رادیولوژی و ...) در بخش دولتی نسبت به سال گذشته 5 درصد و در بخش خصوصی 7/11 درصد رشد داشته است.   معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: اصل مهم در مورد این مصوبه رعایت دقیق قانون و تعرفه های ابلاغی از سوی دولت است و کلیه موسسات پزشکی، بیمارستانها و مراکز تشخیصی و درمانی و کلیه صاحبان حرف پزشکی مکلفند تعرفه های ابلاغی را به دقت رعایت نمایند. ضمنا دریافت هرگونه وجهی بابت خدمات بستری خارج از صندوق بیمارستان و خارج از صورت حساب ممنوع است و سیستم های نظارتی حوزه سلامت بر اجرای تعرفه ها نظارت خواهند داشت. همچنین به منظور نظارت مردمی و جلوگیری از تخلفات احتمالی سامانه 1690 در سراسر کشورآماده دریافت گزارشات مردمی می باشد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top