تاریخ انتشار: 24خرداد1395|23:33

| کد خبر: 170857

زمان پرداخت وام ۲۰ میلیونی ازدواج مشخص شد

وکیل ملت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پرداخت وام ۱۰ میلیونی برای هر یک از زوجین ( در مجموع ۲۰ میلیون تومان ) از ابتدای تابستان امسال کلید میخورد.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عدم تخصیص وام 10 میلیونی به متقاضیان وام ازدواج بیان کرد: تاخیر پیش آمده در پرداخت وام ازدواج به دلیل تاخیر در ارائه لایحه و تصویب بوده است و طبق هماهنگی ها، پرداخت وام 10 میلیونی برای هر یک از زوجین ( در مجموع 20 میلیون تومان ) از ابتدای تابستان امسال کلید بخورد.

وی اضافه کرد:‌ به دلیل تاخیر باید منتظر باشیم تا بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با تسریع در ابلاغ احکام بودجه، پرداخت وام 10 میلیون تومانی را تسریع کنند.

پورابراهیمی با بیان اینکه از ابتدای تابستان امسال بانک ها پرداخت تعهدات را در دستور کار قرار می دهند اظهار داشت: به احتمال قوی تا پایان تابستان، با دریافت گزارش اولیه میزان پرداخت ها و منابع از بانک مرکزی، موضوع را در کمیسیون اقتصادی در دستور کار قرار خواهیم داد تا رویکرد جدید بتواند حجم زیادی از متقاضیان را پوشش دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در ادامه در خصوص آخرین مصوبه مجلس در خصوص وام های قرض الحسنه افزود: امسال باید مجموع کل منابع قرض الحسنه جاری و قرض الحسنه پس انداز به عنوان منابع اختصاص یافته به متقاضیان در نظر گرفته شود و در قانون نیز تکالیفی برای حوزه های مختلفی مانند مسکن، ایثارگران و خانواده های زندانیان مشخص شده است که این موضوع حتی به صورت ویژه در بحث ازدواج نیز در نظر گرفته شد تا بخشی از مشکلات جوانان حل شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود برخی اشکالات در بخش منابع قرض الحسنه گفت: براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص تخصیص منابع قرض الحسنه پس انداز، برآورد ما این است که در سال 94 حدود 38 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه پس انداز می‌بایست به بخش های مختلف تخصیص پیدا می کرد که متاسفانه شاهد برخی انحرافات در این بخش ها بوده ایم.

پورابراهیمی افزود:‌ با انحرافات صورت گرفته ، بخش زیادی از این منابع بدون رعایت سقف تعیین شده به مدیران وحتی کارکنانی که در بخش های بانکی مشغول بودند تخصیص یافته است و در آینده ای نزدیک گزارش این انحرافات در بخش تخصیص ، در مجلس مطرح و به بحث گذاشته خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به لزوم توسعه بخش قرض الحسنه در نظام بانکداری کشور تاکید کرد : با توسعه ظرفیت حساب های قرض الحسنه در نظام بانکداری و اقتصادی کشور ، هم به بانکداری اسلامی نزدیک تر خواهیم شد و هم می توانیم به متقاضیان وام قرض الحسنه در بخش های مختلف کمک کنیم زیرا چالش اصلی ما در نظام بانکداری، بالا بودن میزان منابعی است که باعث کند شدن حرکت بنگاه های اقتصادی کشور شده است.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top