از سال‌ها پیش این دو باشگاه در فصل نقل و انتقالات سعی می‌کردند از هم سبقت بگیرند. از همان سال‌هایی که فتح‌ا... زاده به‌عنوان مدیرعامل استقلال به فکر بمب ترکاندن بود.


علاقه این مدیر به ترکاندن بمب در فصل نقل و انتقالات زبانزد فوتبالی‌ها بود. بعدها هم این تب به صورت مسری به مدیران دیگر رسید. شاید هم این تب و تاب راهی باشد برای عرض اندام کردن مقابل هوادار. اگر هوادار تیم ببیند مدیرش دنبال ترکاندن بمب است انگار نفس راحتی می‌کشد.

حالا اما این تب و تاب بین استقلال و پرسپولیس به اوج رسیده است! روزی نیست که یکی از مربیان این دو باشگاه نام یک بازیکن را به‌عنوان بازیکن دلخواه نبرد و باشگاه رقیب سراغ از آن بازیکن نگیرد! حتی در بعضی مواقع مثل ماجرای قرارداد بستن وحید امیری کار به تحصن مقابل مجلس و وزارت ورزش هم می‌کشد.


شاید خود امیری هم فکر نمی‌کرد در فصل و انتقالات سر او دعوا شود! اما این اتفاق افتاد و شاید بیشتر از اینکه هواداران نگران توانایی بازیکن باشند نگران سبقت حریف بودند و همین امر به ماجرای جنجالی انتقال امیری به پرسپولیس کمک کرد! ماجرای قرارداد بستن با کنعانی‌زادگان یا مذاکره با کاوه رضایی هم چیزی مشابه ماجرای قرارداد بستن با وحید امیری بود! اما آنچه این روزها باعث نگرانی شده این است که مذاکره با این بازیکنان صرفا برای برطرف کردن نقاط ضعف تیم‌ها است یا به نوعی وارد فاز سبقت و رو کم کردن رقیب شده‌ و دو تیم چشم و گوش بسته می‌خواهند هر طور شده از هم سبقت بگیرند.


آنچه عاقلانه به نظر می‌رسد برطرف کردن ضعف‌های تیم برای فصل آتی است. قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ هم نمونه بارزی از این نوع خوشفکری مربی جوان این تیم بود که به دور از این هیاهو و مانورهای تبلیغاتی به فکر جذب بازیکنانی بود که به دور از ادعا به فکر فوتبال بازی کردن هستند نه خودنمایی.


چند سال و در چند دوره هم این نوع طرز تفکر جواب داده. در لابه‌لای ریخت و پاش‌های تیم‌های صنعتی و نامی لیگ این تیم‌ها گوی سبقت را از حریفان ربودند و از خواب خرگوشی آنها برای رسیدن به هدف استفاده کردند.


استقلال در تمام پست‌ها نیاز به بازیکن دارد. برای تیمی که قهرمانی را دو دستی تقدیم رقیب کرد بهتر از هر چیزی درس گرفتن از فصل قبل است. استقلال در فصل گذشته گران‌ترین تیم لیگ معرفی شد اما این رقم‌های بالای قرارداد کجا توانست از استقلال دردی دوا کند.


دعوا بر سر بازیکنانی که بیشتر ستاره‌های کاغذی لیگ هستند دردی را جز بالا بردن قیمت این بازیکنان دوا نمی‌کند. برای استقلال و پرسپولیس که این روزها برای راضی نگه داشتن هوادارانشان به طور ناخواسته در جاده نقل و انتقالات افتاده و می‌خواهند هر طور شده از رقیب سبقت بگیرند باید نوشت که به فکر رفع ضعف‌های خود باشید و بی دلیل برای جذب بازیکن به جان هم نیفتید. قهرمانی نصیب تیمی است که از این خواب‌های خرگوشی استفاده می‌کند.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top