تا آن جا که آقای سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات در ضیافت افطار رییس مجلس با اصحاب رسانه، نسبت به کم لطفی آقایان کواکبیان و حضرتی، از چهره های مطبوعاتی لیست امید تهران، به کمیسیون فرهنگی لب به انتقاد گشود.

خوشبختانه با موقعیت شناسی رییس مجلس، اولویت اول خویش را به کمیسیون فرهنگی تغییر داد و باعث گردید که چهره های وزینی چون آقایان علی مطهری و محمدعلی وکیلی نمایندگان مردم تهران به این کمیسیون بیایند.

 

اکنون با حضور سه عضو هیئت رییسه در کمیسیون فرهنگی، وزن سیاسی چهره های صاحب نفوذ به این کمیسیون موقعیتی می بخشد تا اهالی حوزه فرهنگ با گامهای مطمئن به آینده در راستای تولید فراورده های فرهنگی امیدی مضاعف داشته باشند.

 

 

از سوی دیگر دولت و بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند در چهار سال پیش روی مجلس دهم از حملات و مزاحمت های دلواپسان در امان باشد.

نکته مهم دیگر این که با پیوستن این چهره های تاثیرگذار، ریاست کمیسیون فرهنگی این مجلس به حجت الاسلام مازنی، نماینده اصلاح طلب تهران خواهد  رسید؛ و حجت الاسلام سالک، چهره شناخته شده دلواپسان، شانسی برای تکیه زدن به کرسی ریاست کمیسیون فرهنگی نخواهد داشت.

 

بجاست ما اصحاب رسانه و دلسوزان عرصه فرهنگ، از درایت و موقعیت شناسی دکتر لاریجانی و حضور مثمر ایشان در کمیسیون فرهنگی که به همه نگرانی ها پایان داد تشکر نماییم.

 

این گام نخست لاریجانی که استیلای افراطیون بر کمیسیون فرهنگی را منتفی کرد، اقدامی ارزشمند به شمار می آید؛ و به مصداق "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" باید به رییس مجلس دهم دست مریزاد گفت.

 

ضمنا جا دارد از همراهی دکتر وکیلی نماینده محترم تهران که کمیسیون فرهنگی مجلس جدید را تنها نگذاشتند تقدیر نماییم.

 

🍀علی نظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ششم

دسته بندی اخبار داغ , خبرخوان+ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top