تاریخ انتشار: 26خرداد1395|23:20

| کد خبر: 171221

خداحافظ، مزدهای میلیاردی! خداحافظ، پول‌های دولتی!

وکیل ملت: حالا تکلیف تیمداری چه می‌شود؟ ...در لیگ برتر چگونه باید حضور داشت و با کدامین ساز و کار می‌توان ادامه داد؟ تکلیف آنچه که «ریخت و پاش» مالی و پولی نامیده شده است چه خواهد شد؟

براي يارگيري و براي گرفتن و مال خود كردن بهترين‌هاي فوتبال از كدام طريق بايد به تأمين «منابع پولي لازم» پرداخت؟ آيا چنين كوشش لازمي، با هر مكانيزمي كه به اجرا درآيد؛ با عزم قوه قضاييه و مصوبه دولت يا دستور محكم رئيس‌جمهور، همخواني پيدا مي‌كند؟
آيا عقد قراردادهاي حرفه‌اي‌گري، شامل مقررات و قوانين جلوگيري از پرداخت‌هاي من غيرعرف و سنگيني كه صداي همه را درآورده و با عدالت اجتماعي نيز در يك راستا قرار نمي‌گيرد، نمي‌شود؟
فلان وزارتخانه يا كارخانه دولتي بهمان، كه در ليگ برتر دو تيم دارد، چگونه بايد از اين پس در بازار نقل و انتقالات، در پي رقابت با همتاهاي خود باشد؟ آيا باز هم سر كيسه دولت شل است و باز است؟ آيا در اين دايره - حرفه‌اي‌گري، بدون اجازه حرفه‌اي بودن در عرصه درآمدسازي- باز هم همان اصول شبهه‌ناك پيشين حاكم خواهد بود؟
از تيم بخصوصي نام نمي‌بريم، ولي مي‌پرسيم ملوان كه مي‌خواهد ديگر به ليگ يك سقوط نكند، با چه ترتيب و با كدام تدبير، تيمي در خور نام بزرگ و سابقه تحسين‌برانگيز خود داشته باشد؟
نمي‌خواهيم نام تيم خاصي را مطرح كنيم، ولي تكليف نفت آبادان و بودجه «تيمداري»اش چگونه روشن مي‌شود؟
نيت بدي نداريم؛ قصد و منظورمان كمك براي پيدا كردن راه برون‌رفت، از يك مخمصه جدي است! بنابراين بايد بپرسيم: ...سپاهان تيم جديدش را، با كدامين پول خواهد ساخت؟ عبدا... ويسي توان لازم را دارد ولي آيا امكانات ضروري هم به او داده مي‌شود؟
يا تراكتورسازان كه تازه مزه قوي بودن و خوب بازي كردن، زير دندانشان رفته است؟ تراكتور كه بايد حواسش به گندم‌خوردگان و از بهشت رانده‌شدگان هم باشد، باز هم از دولت پول خواهد گرفت؟
عين همين سؤال‌ها، در مورد استقلال و پرسپوليس هم جواب مي‌طلبد؟ حقوق و دستمزد و پايمزد برانكو و همكاران پرتعداد كرواتش، شامل اين مقررات و شامل اراده مبارزه با ريخت و پاش‌ها، مي‌شود يا نمي‌شود؟
اگر نمي‌شود، بايد بپرسيم چرا؟ اگر مي‌شود، پس سؤال مي‌كنيم چگونه! پرداخت و دريافت‌هاي قانون‌محور ميلياردي چه مي‌شود؟
نكته غامضي است، نه؟


دردسرهاي ويژه خودش را ايجاد مي‌كند، اين‌طور نيست؟
اگر فوتبال درآمد داشت! اگر فوتبال مي‌توانست و اجازه كسب درآمد داشت! اگر فوتبال توسط بخش خصوصي اداره مي‌شد، نه به آن روز مي‌افتاد، نه به اين روز، با همه ترس و ترديدهايش دچار مي‌آمد! هنوز هم چاره‌ كار معلوم است و آشكار:


...به ميدان آوردن بخش خصوصي! از قوانين اقتصاد رقابتي، از اصول درون‌زاي اقتصاد، مبتني بر رقابت آزاد پيروي كردن! ...از دل فوتبال، پول درآوردن و خرج خود فوتبال كردن! راه را بر مگس‌هاي دور شيريني بستن! شاهراه را به روي صاحبان عشق و فكر و انديشه باز گذاشتن.
ملوان، پروازي بلند يا سقوطي ديگر


از ملوان ياد كرديم كه قادر به استفاده حداقلي از سرمايه‌هاي خود نيست!
به ملوان و پيچيدگي‌هاي كارش و هزار چم راهش در حد يك جمله اشاره نموديم! ملواني كه حالا دوباره در ليگ برتر است! اما چگونه؟ اما براي چه؟ هدف چيست، سقوطي ديگر يا پروازي بلندپروازانه؟ آنقدر بلند كه سرش گيج برود يا آنقدر كوتاه كه قادر به بال گشودن نشود؟
درباره ملوان حرف‌ها بايد زد! باشد براي بعد!

دسته بندی داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top