فوت حبیب و تعطیلی ارج!

وکیل ملت: چند رور پیش به طور همزمان دو اتفاق بد افتاد؛ اول اینکه حبیب از بین ما رفت و آرزوی کنسرت گذاشتن در کشورش را با خودش به گور برد و دوم اینکه کارخانه قدیمی ارج تعطیل شد.

تاریخ انتشار: 28خرداد1395|17:58

 فوت حبیب و تعطیلی ارج!
| کد خبر: 171479

همه ما با هر دو اینها خاطرات زیادی داشتیم. از «من مرد تنهای شبم» تا بخاری‌هایی که از بس گرما داشتند آدم را به پخته شدن وا می‌داشتند!
روزهای نوجوانی‌مان با ارج گرم می‌شد و با صدای مردانه و ناامید حبیب آرام ... حبیب انگاری آینده‌نگری می‌کرد.
حبیب راست می‌گفت. بدون مادرش تنها و غریب بود. در لس‌آنجلس غریب بود در رامسر تنها ... برگشت به سرزمینش اما دیگر «خاله سوسکه مثل قدیم‌ها شعر آشتی نمی‌خوند...»
حبیب ... ارج ...
ما نسبت به ممالک مترقی هیچ وقت داشته خاصی نداشته‌ایم ولی قدر همان‌هایی را هم که داشته‌ایم، ندانسته‌ایم. می‌خواهیم از غرب بی‌نیاز شویم و با تولید داخل اقتصادمان را بسازیم ولی در برابر تولیدات داخل‌مان مقاومت می‌کنیم. تولید داخل یعنی ارج، تولید داخل یعنی حبیب!
چون حالا که مرده وزارت ارشاد حتی اجازه نمی‌دهد از مقابل تالار وحدت تشییع‌اش کنند و مسوول روابط عمومی معاونت هنری گفته: وزارت ارشاد دخالتی نمی‌کند!
آن روزها نمی‌فهمیدیم معنی شعرهایی که حبیب می‌خواند، چیست. در این سال‌هایی که در ایران بود و ساکت بود و نتوانست بخواند، تازه فهمیدیم که زمانه بی‌هیاهوی لال‌پرست یعنی چه ...
امیر تتلو می‌گوید!
رسیده‌ها چه غریب و نچیده می‌افتند
به پای هرزه علف‌های باغ کال پرست!
حبیب‌جان! تو و شهرام ناظری و ارج و محمود دولت‌آبادی و میدان آزادی و کفش بلا و عباس کیارستمی جزو تولیدات داخل حساب نمی‌شوید چون خط تولیدتان آن‌ور تقویم است!
ما الان حامد زمانی می‌خواهیم با پراید که هر دویشان محصول خط تولید این‌ور تقویم باشد.
طفلک اصغر فرهادی که محصول خط تولید این‌ور تاریخ است ولی باز هم تولید داخل حساب نمی‌شود!

 

جهان صنعت

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top