تاریخ انتشار: 28خرداد1395|23:56

| کد خبر: 171530

سفرنامه علمي وكلا

وکیل ملت: در ايام ماضيه كه امكان سفر براي همگان ميسور نبود، سفركردگاني كه از سواد نگارشي خوبي برخوردار بودند( اهل قلم؛ بلسان امروزي) اقدام به تحرير خاطرات سفرهاي خود با ذكر و تشريح جزئيات آن، تحت عنوان "سفرنامه" ميكردند. كه البته همواره با اقبال عمومي مواجه بود.

 القصه اگر اين مسافرت به نيت سياحت و تلذذ بوده، در عرف عامه، سفرنامه، وصف العيشي بود كه ارزشش كمتر از نصف عيش نبود!!..


اينروزها قصه ي شيرين كاروانهاي سفرِ علمي وكلا با مديريت اسكودا و كميسيونهاي خاص به كشورهاي مختلف، بويژه تركيه گهگاه در محافل مختلف از سوي مسافران نقل ميشود و دلهاي مستمعين محروم را مي ربايد!...

اما سوالي كه همواره از سوي مستمعان ذوق زده، از اين  كثيرالسفران و كاشفان محافل علمي جهان ميشود و بي پاسخ مي ماند، اينكه؛ وقتي مسافران جملگي از صنف و مجموعه اي عالم و متصف به كمالات و سواد خواندن و نوشتن! بوده و از سويي ابزارهاي سهل الوصول امروزي، امكان تحرير و نشر را بسيار سهل و ساده نموده، چرا سفر رفتگان محترم از نگارش سفرنامه علمي! خود ابا و اكراه دارند؟، و مهم تر از ان چرا نشاني محل دپوي بارِعلمي حاصله از اين سفرها را به ديگران همكاران جهت استفاده و بهره علمي، اعلام نميدارند!؟ ..


اگر اين امتناع، به جهت احتراز از ورود اتهام احتمالي سفر از كيسه وكلا و كانون است، بنده با اطلاعات مكتسبه، به جامعه وكالت اعلام ميدارم حسب اخبار متواتر و موثق ؛ اين سفرها نه تنها هزينه اي براي متوليان امر نداشته، بلكه حتي انتفاع و عايدي هم داشته!،

چرا كه گفته ميشود بطور معمول كشورهاي ميزبان، بابت سفر مدعوين، علاوه بر ميزباني در ايام سفر، به ازاي هر مسافر فرهيخته، مبلغي به سركاروان مربوطه هم پرداخت مي كنند، كه با كثرت مدعوين و سفرها، قابل ملاحظه و چشمگير مي باشد!!..
پس با اين امان نامه!، بيصبرانه منتظر نشر سفرنامه هاي جذاب و علمي سفر كردگانيم!..
 

دسته بندی حقوقی , پیشنهاد سردبیر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top