تاریخ انتشار: 29خرداد1395|12:55

| کد خبر: 171629

کشورهای منطقه از طرح ملی گرد و غبار ایران استقبال نکردند

وکیل ملت: مدیر طرح ملی مقابله با گرد و غبار سازمان محیط زیست از تخصیص 60 میلیارد تومان اعتبار به منظور مقابله با گرد و غبار در آسمان کشور خبر داد.

به گزارش وکیل ملت ، ضیاء الدین شعاعی گفت: در رابطه با طرح ملی مقابله با گرد و غبار اقدامات مختلفی انجام شده و تاکنون مذاکراتی را با کشورهای همسایه داشته ایم.
وی افزود: در کنترل گرد و غبار با منشاء خارجی اقدامات با دشواری پیش می رود و با یک برنامه دراز مدت می توانیم گرد و غبارها را کنترل کنیم.
مدیر طرح ملی مقابله با گرد و غبار سازمان محیط زیست در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده به منظور کنترل گرد و غبار در سال جاری اظهار کرد: با توجه به مشکلات دولت و کمبود بودجه، اعتبارات قابل توجهی به این بخش تخصیص نیافته است اما امیدوار هستیم با دریافت کامل این بودجه بتوانیم تا حدودی مشکلات را برطرف کنیم.
شعاعی با اشاره به اختصاص 60 میلیارد تومان از محل بند (ش) ماده 224 سازمان جنگلها به موضوع مبارزه با گرد و غبار خاطر نشان کرد: سال گذشته علاوه بر تخصیص 60 میلیارد تومان اعتبار در بخش بیابانزدایی سازمان جنگلها، اعتباراتی را نیز از دولت دریافت کردیم.

وی از استقبال اندک کشورهای منطقه از طرح پیشنهادی ایران برای مقابله با گرد و غبار با منشاء خارجی خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل شرایط سیاسی منطقه و بحران های موجود، کشورهای همسایه آن طور که باید از طرح مقابله با گرد و غبار ایران استقبال نکرده و برای تحقق این کار نیازمند ساختارهای سازمان ملل هستیم.

مدیرطرح ملی مقابله با گرد و غبار سازمان محیط زیست با تأکید بر اینکه بخش محدودی از گرد و غبارهای موجود در هوای کشور منشاء داخلی دارد، اظهار کرد: بیشترین علت گرد و غبار موجود در استانهای کشور منشاء خارجی داشته و ما قادر به کنترل آنها نیستیم.

شعاعی در خصوص وضعیت گرد و غبارها طی روزهای آینده در آسمان کشور خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی مرکز ایران امروز و فردا شاهد گرد و غبار شدید خواهد بود.

وی تأکید کرد: منشاء آلودگی هوا و همچنین گرد و غبارها در 17  استان کشور شناسایی شده و به دنبال برطرف کردن این مشکل هستیم.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top