تاریخ انتشار: 30خرداد1395|10:06

| کد خبر: 171804

ماجرای عجیب از پدرانی که دخترانشان را با هم معاوضه کردند

وکیل ملت: 15آبان سال گذشته مردی افغان به پلیس آگاهی شهریار رفت و مأموران را در جریان یک کودک‌ربایی قرار داد.

وي گفت:من به همراه خانواده‌ام در افغانستان زندگي مي‌كنم. چند روز پيش 2دختر٧ و ١٠ ساله‌ام براي بازي به خيابان رفتند اما ديگر برنگشتند. ما كه خيلي نگران شديم همه‌جا را دنبالشان گشتيم اما اثري از دخترانم نبود.


حتي فرداي آن روز همه اهالي محل بسيج شدند اما هيچ اثري از آنها نبود. تا اينكه يكي از هموطنانم سرنخي در اختيارم قرار داد. او گفت كه چندروز پيش يكي از هموطنانم به نام محمد را ديده كه به همراه 2دخترم قصد رفتن به ايران را داشته است. اين را كه شنيدم بار سفر را بستم و راهي ايران شدم. مي‌دانستم محمد به همراه خانواده‌اش در شهريار زندگي مي‌كند اما هيچ نشاني و آدرسي از محل زندگي او ندارم. براي همين تصميم گرفتم شكايت كنم تا شايد پليس ايران ردي از او پيدا كند و دخترانم را به من برگرداند. شنيده‌ام كه محمد دخترانم را به ايران آورده تا آنها را مجبور به گدايي كند.

ادعاي عجيب

ماموران پليس شهريار پس از اين شكايت تحقيقات خود را آغاز كردند و درحالي‌كه شاكي هيچ آدرسي از محل زندگي متهم نداشت، در بررسي‌هاي تخصصي موفق شدند محل زندگي او را شناسايي كنند. مرد افغان چند روز پيش، پس از گذشت 7‌ماه در شهريار دستگير شد. اما از آنجا كه طبق قانون، رسيدگي به جرايم اتباع بيگانه در تهران صورت مي‌گيرد پرونده به دادسراي امور جنايي تهران فرستاده شد.

متهم روز چهارشنبه وقتي به شعبه چهارم دادسرا منتقل شد و پيش روي قاضي آرش سيفي قرار گرفت خودرا بي‌گناه دانست و گفت: 2دخترخردسال پيش من هستند اما من با پدرشان توافق كردم كه آنها را به تهران بياورم و او هم قبول كرد و هيچ مشكلي با اين قضيه نداشت. نمي‌دانم چرا شكايت كرده و تهمت كودك‌ربايي به من زده است.

اين مرد با مطرح كردن ادعايي عجيب ادامه داد: طبق رسوم ما، گاهي 2پدر دخترانشان را با هم معاوضه مي‌كنند. درواقع به يكديگر مي‌فروشند. آن هم نه براي گدايي و سوءاستفاده، براي اينكه آنها وقتي به جواني رسيدند به عقد پسرانمان دربيايند. من و شاكي هم چند‌ماه قبل در افغانستان با هم قرارداد معاوضه بستيم حتي شاهد هم دارم. من 2دختركوچكم را تحويل او دادم و وي هم 2دختر كوچكش را به من داد. من از آنها حتي بهتر از فرزندان خودم مراقبت مي‌كنم. مي‌توانيد اين را از 2دخترش كه با من زندگي مي‌كنند بپرسيد.

 پس از ادعاي عجيب اين مرد افغان، قاضي براي وي قرار بازداشت صادر كرد. از طرفي دستور داد تا شاكي براي توضيحات بيشتر در دادسرا حاضر شود تا پس از تكميل تحقيقات در اداره پليس 2دخترش را تحويل بگيرد.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top