تاریخ انتشار: 30خرداد1395|22:40

| کد خبر: 171935

درددلهای مظلومی و قلعه نوعی پس از برکناری از استقلال

وکیل ملت: سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: ننگ همه دولت هاست که ورزشگاه نقش جهان هنوز تکمیل نشده است.

  امیر قلعه نویی روزهای حساسی را در تبریز پیش رو دارد. این مربی که فصل گذشته موفق شد هواداران تراکتورسازی را با سکوهای ورزشگاه ها آشتی بدهد این روزها در صحبت های خود بر رونمایی از یک تیم رویایی می گوید. تراکتورسازی که در فصل نقل و انتقالات عملکرد قابل توجهی را داشته است از دید بسیاری از کارشناسان فوتبال مدعی جدی قهرمانی در لیگ شانزدهم است.

امیر قلعه نویی در گفت وگویی تفصیلی با کاپ، شرکت کرده که متن صحبت های وی را در زیر می خوانید:

 مردم را فریب نمی دهم

قبل از هرچیز باید در این ماه مبارک برای مردم عزیز ایران آرزوی قبولی طاعات و عبادات داشته باشم. چند تشکر ویژه هم از افرادی دارم که بسیار زحمت کشیده اند. اول از همه آقای غزنوی عزیز استاد ورزش و فوتبال به خاطر خدماتی که داشته است. بعد از آن از آقای عباسی و همچنین از سردار آجرلو و همکارانشان که در کمترین زمان ممکن تیم خوبی را بسته اند. ضمنا از آقای اسکویی  مدیریت محترم هتل ائل گلی تبریز تشکر می کنم زیرا ایشان را در طول روزهای اقامتم خیلی اذیت کردیم و هنوز هم اذیت شان می کنیم.

روز گذشته مردم با حضور در فرودگاه و در محل تمرین از ما حمایت کردند که این اتفاق مسوولیت مان را سنگین تر می کند. و ان شاءالله بتوانیم جبران کنیم. عزت را خداوند می دهد و خوشحالم بعد از آنکه آن حماسه بازی تراکتور و النصر اتفاق افتاد مردم خیلی مسایل را متوجه شدند. آن روز حمایتی که تماشاگران تراکتورسازی از ما داشتند نقطه عطفی بود در بحث فرهنگی تماشاگران. من همیشه گفته ام و باز هم می گویم که هرچه آن بالایی بخواهد همان می شود. مثل بعضی ها نیستم که نقاب به صورت بزنم و مردم را فریب بدهم آنها با همه این کارها آخر سر هم به بن بست می خورند.

بنگر در فوتبال ایران به حق واقعی اش نرسید

در این مدت مدیریت باشگاه با آنکه زمان کمی را داشته است اما تیم خوبی را بسته و ما با  جذب یکی، دو نفر دیگر پرونده نقل وانتقالات مان را می بندیدم. ما بازیکنانی را جذب کرده ایم که به تیم وزن می دهند. بازیکنی مثل محسن بنگر در فوتبال ملی ایران به حق خودش نرسید. او سال گذشته هم در پرسپولیس تاثیرگذار بود و با تمام توانش برای این تیم بازی کرد. من به فوتبال بنگر اعتقاد دارم همانگونه که به محمد نوری از زمان حضورش در تیم هما اعتقاد داشتم و مورد نظرم بود.

به تبلیغات منفی توجهی ندارم

این روزها عده ای تبلیغات منفی علیه بازیکنان جدید ما به راه انداخته اند. من به توانایی بازیکن کار دارم. سن و سال که بازی نمی کند. ما برای جذب این نفرات به همراه مربیان تیم ردولف، روی  و همچنین همکاران ایرانی 10 روز مطالعه کردیم. به نظر من وقتی بازیکنانی چون مرتضی اسدی، رضا عنایتی، مهدی رجب زاده و بهادر عبدی در لیگ جزو بهترین ها هستند پس نباید به سن و سال بازیکن کاری داشته باشیم. مگر همین محسن بنگر سال گذشته یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس نبود؟

ستاره ها تماشاگران را به ورزشگاه ها می کشانند

تماشاگر فوتبال در کشور ما خوب این رشته را می شناسد. این تماشاگر ستاره ها را دوست دارد و ما هم می دانیم باید هرکاری بکنیم تا مردم با فوتبال آشتی کنند. من مطمئن هستم ما با ستاره های خود به حضور بیشتر تماشاگران در ورزشگاه کمک خواهیم کرد. ما ستاره ای به نام هادی محمدی را جذب کردیم. هادی یکی از بهترین های مدافعان فوتبال ایران است. ما سینا عشوری را داریم. در تیم ما بازیکنی مثل مهدی کیانی و سعید آقایی قرارداد خود را سفید امضا کردند. خود ایرانپوریان برای حضور در این تیم تلاش کرد و سینا عشوری نیز بسیار تلاش کرد تا رضایتنامه اش را بگیرد و در تراکتور بماند.

نویدکیا گفت، یک ماه و نیم روی او کار کرده بودند!

برخلاف حرف های عده ای که می گویند قلعه نویی فقط به نویدکیا تعارف حضور در تراکتور را زده بود باید بگویم من از این کارها بلد نیستم. خیلی ها رفتند در این سال ها دروغ گفتند، نقاب به صورت زدند، قراردادهای آنچنانی بستند و صدایشان هم در نیامد. همان هایی که ذکر می گویند و ادعا دارند اما همه می دانند که همان روزها امیر قلعه نویی حاضر نشد دروغ بگوید و اعلام کرد بالای سقف قرارداد پول گرفته است. من اگر حرفی می زنم پای آن می ایستم چون به آن اعتقاددارم. افرادی که فکر می کنند من فقط به محرم تعارف کرده بودم بدانند که با این بازیکن یک ساعت صحبت کردم. متاسفانه عده ای ماموریت دارند تا در فوتبال ایران اسطوره شکنی کنند. همین افراد جمعیت 80هزار نفری را به 8 هزار نفر رساندند. محرم به من گفت آقایان یک ماه و نیم روی من کار کردند تا من را به آن برنامه ببرند. محرم را به آن برنامه بردند تا خرابش کنند.

گفتم هر وقت خواستی به تبریز بیا

نویدکیا در صحبتی که با من داشت اتفاقات زیادی را مطرح کرد. من هم با او صحبت کردم و گفتم محرم درهای تراکتور سازی به روی تو باز است و هر وقت خواستی می توانی به تبریز بیایی و بازی کنی اما بهتر است فوتبالت را با لباس تیم دیگری چون سپاهان به پایان نرسانی. به نظر من محرم با مطالعه به آن برنامه تلویزیونی نرفت و در واقع با برگ آنها بازی کرد. وقتی این بازیکن از منافع باشگاهش دفاع کرد عده ای ماموریت پیدا کردند تا خرابش کنند. به او گفتم از حالا به بعد سعی کن به شیوه ای که آنها می خواهند عمل نکنی و با برگ آخر آن برنامه بازی را ادامه ندهی. البته این را هم به نویدکیا گفتم که نباید در آن برنامه علیه پیشکسوتان و مربیان خود صحبت می کرد. اصفهانی ها آدم هایی نیستند که به راحتی زحمت کشان خود را فراموش کنند ولی متاسفانه آن آقا در آن برنامه ماموریت داشت تا هم نویدکیا را خراب کند و هم به سپاهان ضربه بزند. به نظر من محرم نویدکیا بازیکنی است که همین الان به هر تیمی برود با نیم ساعت حضور در زمین می تواند به آن تیم کمک کند. من در سپاهان او را به عنوان عصای دست خود می دیدیم و هیچ وقت نشد تا در کار من دخالت کند. او حتی صحبت های یومیه اش را مطرح نمی کرد.

با پراید آمدند و...!

تا روزی که در این فوتبال باشم علیه جریانات مخرب صحبت می کنم. شما ببینید که الان برانکو چه صحبت هایی می کند. برانکو که دیگر قلعه نویی نیست. یک عده مزدور و یک عده میکروفون به دست فرصت طلب حالا مانده اند با برانکو چکار کنند. اینها که می دانند در این سال ها به دنبال جیره خواری بوده و خوب هم تغذیه شده اند هرکاری می کنند تا به هدف خود برسند. برانکو که آدم  کوچکی نیست. این حرف ها را هم امیر قلعه نویی نزده است. حالا منتظر باشید و ببینید چه واکنشی به صحبت های برانکو نشان می دهند. خداراشکر یک نفر از این افراد که جریانات مخرب رسانه ای به راه می انداخت کنار رفته، همان که با پراید آمد و با کلی پول رفت. من نمی خواهم مستقیم وارد بحث برانکو و کی روش شوم و کاری هم به اختلاف اخیر آنها ندارم اما حرفم این است که چرا عده ای نمی گذارند مردم از فوتبال لذت ببرند. همین مسابقات یورو را ببینید. آنجا تماشاگر بیشترین لذت را از فوتبال می برد و یا همان بازی آخر ما مقابل النصر. ما باید به جای آنکه به آدم های سالم فوتبال مان انگ و تهمت بزنیم تلاش کنیم تا مردم از فوتبال لذت ببرند. آقایی که می رود به فلان باشگاه می گوید 250میلیون تومان بده تا فقط علیه شما ننویسم فوتبال را به اینجا رسانده است یا می روند از مدیرعامل فلان باشگاه پول می گیرند می گویند وام بوده است. شما که وام می خواهید از موسسه تان بگیرید. مطمئن باشید چند سال دیگر خیلی چیزها رو می شود و این افراد از فوتبال محو می شوند.

مظلومی متوجه حقایق زیادی شد

من وارد بازی هیچکسی نمی شوم اما خداراشکر می کنم که صحبت های امروز برانکو درباره مسایل تیم ملی ، امیر قلعه نویی را رو سفید کرد چون دیگر قلعه نویی نیست که چنین انتقاداتی را مطرح می کند. کاری ندارم که در زمان حضور من در استقلال ضعیف ترین بازیکنانم را به تیم ملی دعوت می کردم. چند روز قبل با آقای مظلومی صحبت می کردم و وقتی حرف هایم را شنید متوجه بسیاری از حقایق شد. به آقای مظلومی گفتم من در استقلال دو مشکل داشتم که شما نداشتید و ببینید من چه کشیدم. در زمان حضورم در استقلال گاهی با 10 نفر تمرین می کردیم. ضمنا دغدغه مالی هم داشتیم. تیم من صدر جدول بود و به آقایان گفتم فقط 100 میلیون بدهید تا بازیکنان شارژ روحی شوند اما این کار را نکردند. گذر زمان خیلی چیزها را مشخص خواهد کرد.

چرا زمان قطبی، دایی و برانکو تیم ملی این مشکلات را نداشت؟

برای حل مشکل تیم ملی و باشگاه ها باید تعامل ایجاد شود. یک سوال دارم که دوست دارم یک نفر پاسخ آن را بدهد چرا این مشکلات فقط در فوتبال ایران است. مگر دیگر کشورها تیم ملی و باشگاه ندارند؟ چرا در زمان برانکو، قطبی، دایی و امیر قلعه نویی این مشکلات نبود و این سروصداها به راه نمی افتاد؟ لطفا بروید کنکاش کنید و جواب این سوال را پیدا کنید.

از کربکندی بپرسید که قلعه نویی زمان حضورش در تیم ملی چکار کرد

زمان حضورم در تیم ملی سعی می کردم با باشگاه ها تعامل داشته باشم. تازه آن روزها بدترین شرایط تاریخ فوتبال ایران بود. هم تعلیق بودیم، هم فدراسیون نداشتیم و هم دو گروه سیاسی بر سر فوتبال با هم درگیر بودند. زمانی می شد که تیم ملی می خواست به تورنمنتی برود و من به احترام باشگاه ها بازیکنان آنها را بدون تمرین با تیم می بردم. شما می توانید از آقای کربکندی بپرسید. یک روز ایشان با من تماس گرفت و خواست تا مهدی رجب زاده برای باشگاهش بازی کند. من به احترام ایشان و باشگاه شان خودم ماندم و بعد از آنکه رجب زاده برای تیمش بازی کرد او را همراهم به تورنمنت امارات بردم.  حالا هم به نظر من باید با باشگاه ها تعامل ایجاد شود.

رییس جمهور به بحث فوتبال ورود کند

والیبال ایران چرا پیشرفت کرد؟ چون یک عده از آدم های فوتبال در آنجا نیستند. کسی در آنجا با قلم و میکروفون آلوده به دنبال تخریب و فراری دادن تماشاگران نیست. آنجا برنامه ای ماموریت ندارد تا والیبال را به مسیر نابودی بکشاند. ما اگر می خواهیم فوتبالمان درست شود در وهله اول باید زیرساخت ها را درست کنیم یکی از معضلات فوتبال ما کیفیت بد زمین هاست. به نظر من در زمینه زیرساخت ها باید آقای روحانی به عنوان رییس جمهور ورود کند. این را از قول من حتما منتشر کنید که برای تمام دولت ها ننگ است که استادیوم نقش جهان هنوز درست نشده اما 80 میلیارد پول مملکت را برای آمد و رفت برخی مربیان خرج می کنند. روزگاری بود که می توانستند با 8 میلیارد تومان این استادیوم را درست کنند اما این کار را نکردند و میلیاردها تومان جای دیگر خرج شد.

می خواهند مانع موفقیت ایرانی ها شوند

ما ایرانی ها در همه عرصه ها می توانیم موفق باشیم، در هنر ، در فرهنگ، در صنعت و در پزشکی جوانان ما نخبه هستند. سینمای ما با همه کمبودهایش یک اصغر فرهادی دارد و می رود و افتخار می آورد ولی مزدورهای داخلی نمی خواهند بگذارند ایرانی موفق شود چون منافع شان در گروه آمدورفت خارجی هاست.

در فوتبال سیستم بازی نمی کند

ما در تراکتورسازی با همان روشی بازی خواهیم کرد که در این سال ها بنده به آن اعتقاد داشته ام. معتقدم سیستم فوتبال بازی نمی کند بلکه نفرات هستند که کار را جلو می برند. در تراکتورسازی هم بر همین اصل جلو خواهیم رفت. یک زمانی می گفتند قلعه نویی با سیستم 2-5-3 بازی می کند که منسوخ شده است اما امروز نمی بینند که یوونتوس با سه دفاع بازی می کند ما همان روزها در استقلال با سیستم 2-5-3 بهترین آمار را داشتیم. در تراکتورسازی هم سایت آنالیزی داریم که هر وقت مراجعه کنید می بینید آمار فنی ما در سال گذشته به چه صورت بوده است.

دسته بندی داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

سجاد
|
31خرداد ماه 1395
0
0
ما مردم ایران بدبخت ترین مردم جهان هستیم،،،واقعا چقدرکشورخودمون برای بعضیا بی عزته که بفکر ابادی اون نیستند؟؟ورزشگاه نقش جهان چقدرهزینه مگه داره براتون که بعد از 23سال هنوز نمیخاین اماده بشه و طبقه دومشو باز میخان درست نکنند.
میدونید با یکی از این اختلاس ها چنتا ورزشگاه میتونستید بسازید.
پس این سرمایه های ایران خرج کجا میشه..
هرچه قدر خوردین بسه دیگه....
از همه چیز گذشته این ننگ دولت ها نیست ...ننگ ما مردمه که انقدر بدبختیم که مسئولینمون باید اینجوری باشند...بابا تورو اون خدای که میپرستین یکمی هم داخل کشور خودمونو نگاه کنید...باور کنید ناخدا شناس ترین مردم ...مسولین ما هستند نه دیگران....خوبه یه بهونه یاد گرفتین تا هرچی بشه میگید تحریمیم وتورمو و...از این حرفا...
برای چیزای دیگه تحریم نیستین و برای مردم تحریمین

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top