تاریخ انتشار: 31خرداد1395|12:22

| کد خبر: 172010

منصوریان:تیم رویایی نبستیم،اصولی یارگرفتیم/استقلال زخمی به دربی می رود

وکیل ملت: سرمربی استقلال گفت: اصولی که وزارت ورزش و رئیس مجمع باشگاه دکتر گودرزی برای ما در همین ارتباط در نظر گرفته بود رعایت شده است.

علیرضا منصوریان در گفت و گو با خبرنگار کاپ درباره آخرین برنامه های این تیم در فصل نقل و انتقالات همچنین برنامه های پیش رو صحبت کرد. متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید.

*از جذب کاوه رضایی رضایت دارید؟

از این بابت خیلی خوشحالم. علاوه بر من اعضای کادر فنی تیمم هم خوشحال هستند. قطعا طرفداران تیم استقلال هم از این بابت خوشحال هستند. توانستیم یکی از مهره های خیلی خوب را در فصل نقل و انتقالات جذب کنیم. مهره تاثیرگذاری که سال گذشته هم روند صعودی را طی کرد. 

*تا چه اندازه به موفقیت این بازیکن در استقلال امیدوار هستید؟

کاوه رضایی به مرحله ای رسیده بود که احتیاج داشت در تیمی مثل استقلال حضور پیدا کند تا بتواند پس از استقلال به عنوان یک مهره ثابت در تیم ملی حضور پیدا کند. همچنین اگر قرار باشد برای او پیشنهاداتی از خارج از کشور برسد پیشنهادهای خوبی از اروپا دریافت کند. نمی توانم منکر خوشحالی ام از این بابت بشوم. او در تیم امید ایران شاگرد خودم بود و امروز این شانس را پیدا کرده که برای استقلال افتخارآفرینی کند.

*نقل و انتقالات استقلال رضایت بخش بوده است؟

از گروهی که در این مدت در بحث نقل و انتقالات باشگاه استقلال فعال هستند تشکر می کنم. دوست دارم اسم یکی از آنها را بگویم. دکتر توفیقی که در جذب تمام این بازیکنان نقش پررنگی داشت. هرچند که او در سایه کار می کرد. اما تمام مسائل حقوقی نقل و انتقالات استقلال در این مدت توسط او انجام می شد.

*بیشتر توضیح می دهید؟

در این مدت اتفاق افتاد که حتی بعضی شب ها تا 4 بامداد در این ارتباط صحبت می کردیم. رایزنی صورت می گرفت که از این بابت باید به او هم خسته نباشید بگویم. البته یک نفر سومی هم هست که صلاح نمی دانم از او اسم ببرم ولی باید از این نفر سوم هم به خاطر این نقل و انتقالات تشکر کرد. علاوه بر این دکتر جهانیان هم در نقل و انتقالات نقش بسزایی ایفا کرد. این عضو هیات مدیره در مسائل حمایتی به هیچ عنوان برای تیم کن نگذاشت. همچنین از بهرام افشارزاده هم تشکر می کنم که دست ما را باز گذاشت. هرچند که ما سقف قراردادها را رعایت کردیم و از آن خارج نشدیم. 

*یعنی خواسته های وزارت ورزش در این باره اجرایی شد؟

اصولی که وزارت ورزش و رئیس مجمع باشگاه دکتر گودرزی برای ما در همین ارتباط در نظر گرفته بود رعایت شده. ایشان تاکید زیادی نسبت به رعایت اصول مربوطه داشت که ما هم در همین مسیر حرکت کردیم و سعی کردیم آنچه مدنظرشان هست رعایت شود. اما در عین حال دکتر گودرزی دست ما را هم به عنوان رئیس هر دو باشگاه بزرگ پایتخت باز گذاشت تا در رقابت نقل و انتقالاتی نفرات مدنظرمان را جذب کنیم.

*استقلال رویایی مدنظرتان بسته شده یا هنوز کامل نیست؟

ما تیم رویایی نبستیم. بلکه معتقدم تیمی آماده حضور در مسابقات می شود که منطقی و اصولی یارگیری کرده است.

*در قیاس عملکرد استقلال با دیگر تیم ها وضعیت سایر رقبا را چطور ارزیابی میکنید؟

امروز استقلال در بازار نقل و انتقالات خوب عمل کرده است. پرسپولیس فوق العاده خوب عمل کرده است.  تراکتورسازی هم خوب عمل کرده. گسترش هم بسیار خوب یارگیری کرده. یحیی گل محمدی هم سعی کرده تا شاکله اصلی تیمش را از دست ندهد. ذوب آهن تیمی است که همواره ثبات خاصی داشته و فوتبال خوبی هم بازی می کند. سپاهان عبدالله ویسی هم تیم جدیدی را ساخته و آماده حضور در لیگ کرده است. دیگر تیم ها هم سعی کرده اند به اندازه خودشان در نقل و انتقالات موفق باشند.

*پیش بینی تان از لیگ شانزدهم چیست؟

فکر می کنم فصل خیلی خوبی را پیش رو خواهیم داشت. معتقدم چون استقلال و پرسپولیس در نقل و انتقالات موفق عمل کرده اند این امید در مردم زنده می شود که تیم ملی فوتبال مان در مسابقات مقدماتی جام جهانی یک تیم قدرتمند به مصاف رقبایمان خواهد فرستاد. هر زمان استقلال و پرسپولیس در نقل و انتقالات خوب بسته شده اند به مفهوم بازگشت هواداران به استادیوم هاست. یعنی اینکه در سطح کشور هواداران با فوتبال آشتی می کنند. بهتر است بگوییم یک سال خیلی خوب رویایی را برای فوتبال کشورمان می توانیم پیش بینی کنیم.

*آیا همچنان خواستار جذب قاسم حدادی فر هستید؟

به هیچ عنوان نمی توانم منکر ابراز علاقه ام به فوتبال این بازیکن شوم. همان طور که در تیم نفت می گفتم نمی توانم منکر علاقه ام به فوتبال ایمان مبعلی بشوم. او در نفت برای من یک یار فوق العاده بود. حتی این بازیکن همراه با قاسم حدادی فر در این پست جزو اولویت های دوم من قرار دارد. ولی چون درباره حدادی فر بحث شد باید بگویم که بسیار به فوتبالش علاقه دارم. او در استقلال چندین برابر بیشتر از چیزی که تا به حال در ذوب آهن از خودش بروز داده می تواند به فوتبال ایران ارائه دهد. او می تواند در استقلال اعتقاد فوتبالی اش را وسعت ببخشد. او در لیست نفرات مدنظرم است و حتی می توانیم به خاطرش جا به جایی هم داشته باشیم. اما قطعا بازیکنان جدیدی که به استقلال اضافه شده اند در این زمینه با قاسم جا به جا نخواهند شد. اگر هم معاوضه ای باشد به خریدهای جدید تیم مان مربوط نخواهد شد. ما در این زمینه با گروه نقل و انتقالاتی مان بر سر حرفمان هستیم و با مسئولان ذوب آهن سر میز مذاکره خواهیم نشست. همه هدف مان این است که قاسم را نقدی جذب کنیم.

*آرش افشین هم جذب استقلال خواهد شد؟

کارهای پزشکی مربوط به افشین شکر خدا انجام شده. خودم هم با او صحبت های نهایی را انجام دادم. یک تست پزشکی نهایی هم که توسط دکتر نوروزی انجام می شود باید صورت بگیرد. اگر تا ظهر امروز این اتفاقات رخ بدهد ما بعد از ظهر آرش افشین را هم جذب خواهیم کرد. چون در کلیات مسائل با او به توافق رسیده ایم. از این بابت هیچ دغدغه ای نخواهیم داشت و او فقط می آید تا قراردادش را امضا کند و برود.

*اگر قرار بر اضافه شدن قاسم حدادی فر به استقلال باشد علیرضا رمضانی از فهرست استقلال خارج خواهد شد؟

نمیتوانیم از حالا بگوییم که چه بازیکنی از لیست خارج می شود. ولی قطعا در ازای جذب دو بازیکنی که قصد خریدشان را داریم دو نفر را از لیست مان خارج خواهیم کرد. اما با این وجود همچنان لیست ما دو جای خالی دیگر هم دارد. ما اکثر بازیکنان مان را زیر 23 سال جذب کردیم. کنعانی زادگان و زکی پور زیر 23 هستند تا جا در فهرست بزرگسالانمان پر نشود.

*چه پیش بینی از دربی فصل شانزدهم دارید؟

می توانم این قول را بدهم که دربی بسیار زیبایی را شاهد خواهیم بود. پرسپولیس مربی عزیز و کارکشته ای به نام برانکو دارد. من برای او احترام ویژه ای قائل هستم. یکی از دلایل این احترامم به برانکو این است که او مدتی برای تیم ملی فوتبال کشورم زحمت کشیده. پرسپولیس سرمست از برد فصل گذشته است و استقلال برای شروع این دربی زخمی وارد میدان می شود.

*چه صحبتی با هواداران استقلال دارید؟

دست تک تک آنها را می بوسم. از لحظه ای که وارد تمرین استقلال شدم مرا شرمنده کردند. هر روز سکوهای کمپ استقلال را پر می کنند و این قول را می دهم که امسال یک سال خوب را پیش رو داشته باشیم و از آمدن به استادیوم لذت ببرند.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
منبع خبر کاپ
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top