تاریخ انتشار: 1تير1395|23:07

| کد خبر: 172302

کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن به ۱۱ درصد/ اقساط تسهیلات مسکن ۱۰۰ هزار تومان کمتر شد

وکیل ملت: همزمان با کاهش نرخ سود سپرده های بانکی از نخستین روز تیرماه امسال، نرخ سود تسهیلات برای بخش مسکن نیز کاهش یافت.

مدیرعامل بانک مسکن ، با اعلام این خبر گفت: طبق هماهنگی انجام شده از روزگذشته نرخ سود سپرده ها درتمام بانک های کشور با 3 درصد کاهش به 15 درصد رسید و همزمان با آن، نرخ سود تسهیلات صندوق های پس انداز در بانک مسکن نیز با 2 درصد کاهش به 11 درصد رسید.

محمدهاشم بت شکن با اشاره به این که پیش ازاین نرخ سود تسهیلات دراین بانک با 13 درصد کمترین نرخ درشبکه بانکی بود، گفت: حال با رسیدن این نرخ به 11 درصد درعمل سودی که ازاین نوع تسهیلات دریافت می شود حتی از نرخ تورم جاری کشور نیز که هم اکنون درحدود 12 درصد است، کمترشده است.
وی درتوضیح نحوه اجرایی شدن این تصمیم افزود: طبق این برنامه که به منظور رونق بازار مسکن و افزایش قدرت خرید متقاضیان خرید طراحی شده است، تمام متقاضیان وام مسکن که در صندوق های پس انداز مسکن سپرده گذاری کرده اند، از روزگذشته مشمول این کاهش نرخ سود هستند.
به گفته وی به طور میانگین با کاهش 2 درصدی نرخ سود تسهیلات حدود 100 هزار تومان از اقساط ماهیانه این نوع وام کاسته می شود. به عبارت دیگر اقساط پرداختی آنها با کاهش میانگین 9 درصدی مواجه می شود.
مدیرعامل بانک مسکن درپایان با اشاره به مشاهده علامت های پیش رونق از دی ماه سال گذشته دربخش مسکن، اظهارکرد: براساس آمار رسمی از دی ماه 1394 میزان دریافت تسهیلات خرید و ساخت مسکن با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو شده است که این روند درماه های پیش رو نیز ادامه خواهد یافت تا درآینده شاهد رونق غیرتورمی مسکن باشیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top