واكنش روزنامه کیهان به یادداشت صادق زیباکلام

وکیل ملت: چرا هر جا حمایت از متخلف است نام زیبای شما می‌درخشد؟!(خبر ویژه روزنامه کیهان 30 خرداد 1395)

تاریخ انتشار: 2تير1395|02:06

 واكنش روزنامه کیهان به یادداشت صادق زیباکلام
| کد خبر: 172377

صادق زیباکلام می‌گوید هدف از انتشار فیش‌های حقوقی مدیران، زمین‌زدن دولت روحانی است.

🔴 وی در روزنامه اعتماد نوشت: ناگفته پیداست که هدف از انتشار فیش‌های حقوقی مدیران بانک‌ها و مدیران دولتی، زمین زدن دولت روحانی است و عده‌ای می‌خواهند بگویند مردم بدانید دولت تدبیر و امید، دولتی که به آن رأی داده‌اید در شرایطی که بخش قابل‌توجهی از مردم و حقوق‌بگیران و بازنشسته‌ها حقوق کمی دریافت می‌کنند و عده زیادی بیکار هستند و مردم مشکلات زیادی دارند، به مدیران ارشد دولت تدبیر و امید حقوق‌های ۱۵۰‌میلیونی پرداخت می‌شود. این برداشت اول است، بی‌اعتبار کردن کارگزاران دولت یازدهم نزد مردم؛ اما از واقعیت آنچه در افکارعمومی رخ می‌دهند، غافل‌اند. ذهن جست‌وجوگر سراغ ریشه‌های ماجرا را می‌گیرد تا دریابد این حقوق و دستمزد امروز پرداخت می‌شود یا از سالیانی قبل که دولت متبوع منتقدان فعلی بر سر کار بود. اینجاست که نتیجه عکس خواسته کسانی خواهد بود که پشت پرده قرارگرفته‌اند.

🔴 درباره این تحلیل اولاً باید گفت که آقای زیباکلام مرتکب نیت‌خوانی و انگیزه‌خوانی شده است. حال‌آنکه پاسخ نقد و پرسش را نمی‌توان با برچسب زدن به مغز و ذهن منتقد و پرسشگر داد و درواقع صورت‌مسئله را حذف کرد. ثانیاً باید پرسید فارغ از نیت پرسشگران آیا ماجرای فیش‌های نجومی واقعیت دارد یا جعل پرسشگران است؟ ثالثاً سنجاق کردن کوتاهی دولت فعلی به دولت سابق آیا می‌تواند اصل صورت‌مسئله را به حاشیه ببرد؟ مگر تخلف سابق و لاحق دارد؟ رابعاً چرا امثال آقای زیباکلام به‌جای اعتراض به این رانت‌ها و تبعیض‌ها به‌نوعی موضع می‌گیرند که عملاً ایجاد حاشیه امنیت برای متخلفان است؟ این نکته ازآن‌جهت مهم است که آقای زیباکلام پس از اعدام مه‌آفرید خسروی (مفسد ۳ هزارمیلیاردی) نیز مدعی شده بود وی کارآفرین نابغه و باهوش و بی‌گناه است.

🔴 و بالاخره اینکه الزامی ندارد این ماجرا به تخریب اعتبار دولت تمام شود، مگر اینکه دولتمردان نخواهند حساب دولت را از متخلفان و ویژه‌خواران جدا کنند و بدین ترتیب دولت را در موضع اتهام ببرند. در مقابل جدیت و قاطعیت دولت در برخورد با متخلفان می‌تواند اعتباری مضاعف برای دولت و دولتمردان باشد؛ البته اگر برخی رفاقت‌ها و انتساب‌ها و شراکت‌ها بگذارد.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top