تاریخ انتشار: 3تير1395|16:15

| کد خبر: 172653

گوگل از مادربزرگ 86 ساله برای سرچ مودبانه اش قدردانی کرد

پریساقره گوزلو

وکیل ملت: گوگل از مادربزرگ 86 ساله بریتانیایی که نشان داد آداب و اصول اخلاقی قدیمی نیز هنوز در دنیای مدرن کاربرد دارند قدردانی کرد. این خانم 86 ساله چندی پیش برای جستجوی پاسخ پرسش خود در گوگل از کلمات "لطفا" و "متشکرم" استفاده کرده بود.

بن جان، نوه خانم می اشوورث، از صفحه لپ تاپ مادربزرگش که جمله جستجو شده توسط او را نشان می داده عکس می گیرد. جمله سرچ مادربزرگ درخواست بسیار مودبانه او را برای ترجمه یک عدد رومی نشان می داد.


بن این عکس را در توییتی به اشتراک می گذارد و می نویسد:

خدای من! لپ تاپ ماردبزرگم را باز کردم و دیدم که وقتی موضوعی را در گوگل سرچ می کند از "لطفا" و "متشکرم" استفاده می کند. باورم نمی شه!


و عکس را هم همراه آن توییت می کند. این توییت بیش از 11 هزار مرتبه توسط دیگران مجدد توییت میشود. بن به شبکه خبری بی بی سی می گوید که وقتی از مادربزرگش پرسیده چرا در سرچ از لطفا و متشکرم استفاده می کند، مشخص می شود که مادربزرگ تصور می کند سوال او توسط یک شخص که از کارمندان گوگل است خوانده و پاسخ داده می شود و او باید ادب را رعایت کند تا پاسخ سریعتر و دقیق تری دریافت کند.


گوگل پس از انتشار این توییت و گسترش آن، در پیامی از مادربزرگ بدین شکل تشکر کرده است:

در دنیایی که روزانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می شود، جمله شما لبخند بر لبان ما آورد. و در ضمن ترجمه عدد رومی مورد نظر شما 1998 است. متشکریم.


در عین حال حساب کاربری رسمی گوگل در توییتر که بیش از 15 میلیون نفر فالوور دارد نیز مراتب قدردانی خود را به مادربزرگ بن در توییتی اعلام کرد:

مادربزرگ عزیز، نیاز به تشکر نیست. ارادتمند، گوگل

 

گوگل از مادربزرگ 86 ساله برای سرچ مودبانه اش قدردانی کرد

 

دسته بندی اخبار داغ ,
منبع خبر تک شات
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top