تاریخ انتشار: 3تير1395|23:28

| کد خبر: 172734

تشریح آخرین وضعیت گزارش فیش‌های حقوقی غیرمتعارف

وکیل ملت: حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای آخرین وضعیت گزارش فیش‌های حقوقی غیرمتعارف را تشریح کرد و گفت: سازمان بازرسی به هر مقدار که می‌رسد به مسئولان گزارش می‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دومین روز از هفته قوه قضائیه در گفت‌وگوی ویژه خبری ضمن گرامیداشت لیالی قدر و تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه در رابطه با آخرین وضعیت گزارش فیش‌های غیرمتعارف گفت: از چند منظر باید به این موضوع نگاه کرد، یک بحث این است که ارائه خدمت‌ها ارزشش متفاوت است از این بابت اگر چنانچه خدمت یا کاری دارای ارزشی بالاتر باشد و حقوق بیشتری برای او پرداخت شود در حدی که حق و انصاف اقتضا می‌کند اشکالی ندارد؛ اما چنانچه خدای نکرده بیش از آنچه که متناسب با یک کار مابه ازایی برای او پرداخت شود این خلاف انصاف است.

وی ادامه داد: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا به امروز یک سلسه ارزش‌هایی داشته و داریم که باید آن ارزش‌ها را که جز مقدمات دین ما است پاس بداریم و نگذاریم کمرنگ شود.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای تاکید کرد: مدیران حکومتی یک وظیفه اسلامی و اداری دارند و هر مدیر حکومتی حق ندارد مثل بخش خصوصی به قضایا نگاه کند و احیانا هر درامدی که پیش آمد بگوید که سهم من است. نه سهم او نیست چراکه او یک کارگزار حکومت است و باید اتفاقا از کمترین مسائلی که شائبه خلاف قانون دارد اجتناب کند.

مسئله حقوق‌های نجومی و بسیار بالا به هیچ وجه قابل قبول نیست

سخنگوی قوه قضائیه گفت: مسئله حقوق‌های نجومی و بسیار بالا به هیچ وجه قابل قبول نیست، خلاف انصاف و خلاف حق و خلاف قانون است که یک مدیر جمهوری اسلامی ایران ماهی 50 میلیون و 60 میلیون حقوق بگیرد آن هم در حالی که بسیاری از مردم در رنج و زحمت هستند.

وی با بیان اینکه نباید با این موضوع سیاسی برخورد شود، اظهار کرد: با اینکه همه مسئولان از دولت قوه قضائیه و مجلس این مسئله را تقبیح کردند؛ اما برخی می‌خواهند سیاسی با آن برخورد کنند که اصلا نباید هیچکدام به این نگاه به قضیه نگاه کنیم و باید آنچه را که حق است صورت گیرد. اگر برخلاف قانون حقوق اضافی گرفتند در هر مقامی هستند فرقی نمی‌کند و باید با آن‌ها برخورد شود.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: اگر قانون نیاز به اصلاح دارد باید در اولین فرصت اصلاح آن از سوی دولت و مجلس صورت گیرد، کسانی که به ناحق این کار را کردند حتما باید این پول را برگردانند و اگر کار خلاف قانون کردند باید با آن برخورد شود و اصلا این موضوع نباید ادامه پیدا کند و مردم نیز باید شفاف همه چیز را بدانند و البته در مرحله اول خود دولت باید اقدام کند.

آخرین وضعیت گزارش سازمان بازرسی در مورد پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف
 
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه سازمان بازرسی به هر مقدار که می‌رسد به مسئولان گزارش می‌دهد، گفت: سازمان بازرسی در همین هفته از یک وزارتخانه یک لیست  50 نفره را آورده بود که در این لیست حقوق‌های بالای 40 میلیون وجود داشت و این‌ها به دولت اعلام می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه افزود: وقتی کسی در یک ماه فقط 57 میلیون حقوق می‌گیرد یا ۳۰۰ میلیون وام با بهره 4 درصد می‌گیرد شک نکنید فساد آور است. حتی اگر فساد مستقیم هم نباشد که هست دارای فساد مختلف است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه نباید این کار را جناحی و سیاسی بدانیم، گفت: در مورد یکی از این صندوق ها که مطرح شد که رئیس صندوق در طول یک سال 680 میلیون حقوق گرفته و 300 میلیون وام با بهره 4 درصد، از مسئول قبلی پرسیدم گفت 12 میلیون کمتر می‌گرفتم وقتی این دریافت‌ها برخورد نشده سیر صعودی پیدا کرده است. البته امروز مقام معظم رهبری نیز وارد شدند گفته‌اند که مسئولین باید زودتر وارد شوند تا مردم به همه بدبین نشوند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مردم بدبخت
|
4تير ماه 1395
0
0
دزدی شاخ و دم نداره

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top