آري! مردمان شهر من شاد نيستند

محمد علی آهنگران

وکیل ملت: اين روزها وقتي در خيابانهاي شهر راه مي روم بيش از پيش به چهره آدمها نگاه مي كنم. برخي غرق در خيالات جور واجورند، بعضي سر در تلفنهاي همراه خود دارند يا مشغول حرف زدن و جر و بحث با ديگران. بعضي ها خشمگينند و بعضي ها غمگين. بعضي ها مضطربند و بعضي ها اندوهگين .

تاریخ انتشار: 3تير1395|23:49

آري!  مردمان شهر من شاد نيستند
| کد خبر: 172744

ديدن مشاجره و زد و خورد در خيابان و اماكن عمومي هم كه بسيار عادي و ساده شده است. اما بين همه اين چهره هاي ناشاد و اندوهگين گاهي اوقات صداي خنده كودكي يا لبخند مادري يا شادي پدري فضا را تغيير مي دهد.


آري!  مردمان شهر من شاد نيستند. كمتر مي خندند  خنده از ته دل تبديل شده به اكسيري ناياب و مدتهاست خنده در چهره مردمان شهر من كمرنگ شده است. كساني هم پيدا شده اند  كه اندوه و درد مردم را اسباب تجارت خويش ساخته اند و يا هستند كساني كه عجيب به لبخند جوانان اين مرز و بوم حساسند. نكند با خنديدن و شاد بودن آنها جامعه فاسد شود.


امام حسين عليه السلام مي فرمايد برترين اعمال بعد از نماز شاد كردن مومن به چيزي است كه در آن معصيت خداوند نباشد. چرا جامعه اي كه خود را حسيني مي داند تا بدين حد ناشاد و غمگين است؟ چرا ملتي كه به طنازي و شوخ طبعي در جهان شهره است عموما اندوهگين است ؟

به عنوان يك طلبه و دانش آموز علوم دين تحقيقاً يقين دارم شاد كردن مردم ، شادي خدا و رسول و دوستان او را در دنيا و آخرت به همراه دارد. در روزگاري كه حال مردمان شهر من خوب نيست ، هر كس قدمي براي شادي و فراغت مردم بردارد يا بناي خيري براي تفريح و نشاط مردم ايجاد كند يا محيطي فراهم آورد كه جوانان و خانواده ها در كنار يكديگر از لذت حلال بهره مند شوند كاري خدايي كرده است .

يقين دارم ثواب ايجاد يك كافي شاپ خوب ، يك سفره خانه با صفا يا يك رستوران كه مناسب حضور خانواده ها باشد اگر بيشتر از ساخت يك مسجد يا يك حسينيه نباشد كمتر از آن نيست . جامعه ما  در كنار مسجد و حسينيه به كافي شاپ سالن تئاتر سينما پارك قهوه خانه و يا سفره خانه نيز سخت محتاج است جامعه ما به شدت محتاج شادي و لذت حلال است
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top