شلیک"تير آلوده" به جامعه وکالت

محمد رضا كاميار

وکیل ملت: دوم تير ماه بار ديگر تيري الوده به غرض به سوي جامعه وكالت شليك شد و مشكلات دستگاه قضايي سر وكلا شكسته شد.

تاریخ انتشار: 4تير1395|00:14

شلیک"تير آلوده" به جامعه وکالت
| کد خبر: 172753

یک مقام مجترم  وكلا را به  فريب موكلان براي اخذ حق الوكاله هاي سنگين متهم كرد و مدعي شد به بهانه پرداخت وجه به قاضي و كارشناس براي اخذ راي و نظريه وجوه كلان از موكلان گرفته ميشود ولي همه در جيب وكيل ميرود.
بعيد ميدانم اين سخنان كه فراگير و در سطح ملي بيان ميشود  موجب شود موكلان نسبت به وكلايشان بدبين شوند  و خدمات صادقانه و مخلصانه انان را فراموش كنند و همچنين بعيد ميدانم كسي باشد كه چشم بسته و بدون تحقيق پيرامون صحت اين ادعاها حاضر شود وجهي به وكيل بدهد .


اما ايا در فضايي كه برخي قضات ، موكلان را  بخاطر وكيل گرفتن ملامت ميكنند و پيشنهاد ميكنند موكل وكيلش را عزل كند و حتي در مواردي خود را وكيل عملي او اعلام ميكنند  چه كسي را بايدمتهم كرد؟
وقتي قضاتي ولو كم و قليل يافت ميشوند كه در حق الوكاله براي خود سهم قائلند ميتوان به قوه قضاييه  حق داد كه وكلا را متهم كند؟


اين بازي من نبودم دستم بود تا كي قرار است ادامه يابد
من كليت جامعه وكالت را پاك ميدانم همانطور كه مجموعا قضات را منزه ميدانم،ولي نبايد براي اثبات تطهير دستگاه قضايي جامعه وكالت را الوده معرفي كرد.


قاضي فاسد  بدترين و تنفرآميزترين موجود هستي است  ولي مطمئنا وكيل فاسد تا اين درجه تنفر برانگيز نيست .
قاضي فاسد حكم ناحق ميدهد و عدالت را قرباني  ميكند ؛ اما وكيل فاسد فقط در اين راه تلاش ميكند و تلاش او هرگز بدون ياري قاضينتيجه نميدهد لذا درجه زشتي اين دو فاسد با يكديگر فاصله كهكشاني دارند.


با اين وصف ضرورت پاكسازي و ارتقا سلامت دستگاه قضايي صدبار مهمتر از نهاد وكالت است اما معلوم نيست چرا برخی  مسوولان جاي اين دو را تغيير داده اند!
به اميد روزي كه تمام قضات ما منزه شوند كه در ان صورت هيچ وكيل فاسدي اگر هم باشد نخواهد توانست هيچ نوع فسادي  توليد كند.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top