تاریخ انتشار: 4تير1395|02:38

| کد خبر: 172773

روایت روزهای سخت بازیگر زن از اعتیاد پدرش+ عکس

وکیل ملت: پرستو صالحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان با حضور در هجدهمین قسمت برنامه تلویزیونی ماه عسل از اعتیاد پدرش و مشکلاتی که برای او و خانواده اش ایجاد شد سخن گفت.

هجدهمین شب از برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی و با حضور پرستو صالحی بازیگر عرصه سینما و تلویزیون کشورمان و همچنین امیر صالحی برادر وی روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

در ابتدای این برنامه پرستو صالحی با اشاره به دوران کودکی خود گفت: پدر خوب و مهربانی داشتم و اوضاع اقتصادی خانواده بسیار خوب بود.

پدرم هنرمند و عکاس فیلمهای آپارات بود و از دوره کودکی ساعتها زمان می گذاشت تا صدای من و برادرم را ضبط کند.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به این موضوع اشاره کرد که در دوره کودکی مورد عمل تومور مغزی قرار گرفت و پدرش از این بابت بسیار نگران بود و برای سلامتی پرستو صالحی هفت  گوسفند برای قربانی کردن در ماه محرم نذر کرد و همچنین نماز جماعتی را در منزلشان برپا کرد.

اشک‌های

پرستو صالحی گفت: با تو جه به اینکه پدرم با آپارات فیلم هایی را در منزل نمایش می داد این گونه عشق و بازیگری در فیلم در من ایجاد شد تا اینکه کم کم بحرانی وارد زندگی مان شد و از دوستانی که در کنار پدرم قرار  گرفته بودند اتفاقی به نام اعتیاد در خانواده ما ایجاد شد.

این بازیگر عرصه سینما و تلویزیون کشورمان در ادامه صحبتهای خود به تصاویری که از دوران هشت سالگی اش که برابر بود با آغاز دوران اعتیاد پدرش یاد کرد و گفت: ابتدا پدرم به صورت تفریحی مواد مصرف می کرد تا اینکه میزان مصرفش روز به روز افزایش پیدا کرد. تصور می کنم همیشه دلیل اعتیاد وجود سختی ها نیست بلکه در یک دوره زمانی شاید داشتن همه چیز و حتی خوشبختی باعث سوق دادن انسان به به اعتیاد شود.

بازیگر سریال "زیر آسمان شهر" در ادامه صحبتهای خود به این موضوع اشاره کرد که با حرکت پدرش به سمت اعتیاد کم کم دعواها  در خانواده اشان شروع شد و اینکه از تمامی افراد خجالت می کشیدند و حتی در برخی از روزها مادرش به دلیل احساس ترسی که داشت اجازه نمی داد پرستو و امیر به مدرسه بروند.

صالحی همچنین تصریح کرد: اعتیاد پدرم به جایی رسید که او را از ارتش اخراج کردند و مشکلات اقتصادی ما زیاد شد و تصمیم گرفتیم او را برای ترک کردن در بیمارستان بستری کنیم.

اشک‌های

وی همچنین افزود: پس از اینکه پدرم اخراج شد روی یک تاکسی کهنه نارنجی کار می کردو به یاد دارم حتی روزی برای باز گرداندن من به منزل نزدیک مدرسه آمد اما من سوار نشدم و زمانی که به خانه برگشت گریه کرد و گفت: حتما ترک  می کنم اما با گذشت چند روز دوباره همه چیز به حالت قبل برگشت.

پرستو صالحی گفت: فراموش نمی کنم که  یک روز برای امتحان دادن به مدرسه رفته بودم و زمانی که برگشتم دیدم که پدرم مادرم را تا حد مرگ کتک زده و حتی برای تأمین مخارج اعتیادش فیلم های غیر مجاز را هم اجاره می داد و مجموع این اتفاق ها باعث شد که ما پدرم را لو بدهیم.

پرستو صالحی به روزی که برای گرفتن پدرش آمده بودند اشاره کرد و یادآور شد: به یاد دارم روزی که پدرم را می بردند فریاد می کشید و می گفت مرا نبرید اما ما از ترس آبرو و به خاطر همه سختی هایی که تحمل کرده بودیم دیگر امکان ادامه روند سابق را نداشتیم.

این بازیگر عرصه سینما و تلویزیون با اشاره به ادامه سختی هایی که خانواده اش در همان دوره تحمل کرده بودند از این موضوع سخن گفت که سال 75 رابطه او ، برادر و مادرش با پدرش قطع شد و 13سال از او خبری نداشتند و تنها زندگی می کردند.

اشک‌های

وی در پایان این برنامه و در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود خاطر نشان کرد: کاش شرایطی ایجاد می شد که پدرم را تنها نمی گذاشتیم شاید امکان کمک کردن به او را پیدا می کردیم.

وی با اشاره به صحنه ای که از مرگ پدرش در ذهن او نقش بسته بود، به این موضوع اشاره کرد که پس از مرگ پدر زمانی که در خانه او حضور پیدا کرده بودند با یک چمدان پر از مصاحبه های خود رو به رو شد و از این موضوع به عنوان یکی از نمادهای علاقمندی پدرش به خود سخن گفت و از اینکه با گریه هیچ چیزی به  حالت قبلی باز نمی گردد ابراز تأسف کرد.

گزارش از بهاره کنجکاو فرد

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top