تاریخ انتشار: 5تير1395|00:03

| کد خبر: 172909

فدراسیون، کی‌روش و بی توجهی به قرارداد

سعید زاهدیان

وکیل ملت: تیم ملی فوتبال ایران نماد همبستگی فوتبال ایران است. سرمربی تیم ملی تجلی و نماد این همبستگی است.

آیا راهی که کی‌روش می‌رود در مسیر اتحاد ملی است؟ انتشار گاه و بی گاه بیانیه و دعواهای متعدد و مداوم با بخش زیادی از افراد سرشناس فوتبال، امر و نهی‌های پی درپی توام با زیاده خواهی، استفاده از ابزار تیم ملی و تهدید بازیکنان برای حرکت بر خلاف برنامه‌های باشگاه‌های صاحب قرارداد و یا داد و بیداد در مرکز پزشکی فدراسیون فوتبال که هر کدام به تنهایی نه تنها در کشورهای صاحب فوتبال بلکه در کشورهایی نظیر کشورهای حاشیه خلیج فارس برای اخراج یک مربی از شغلش اکتفا می‌کند. این مسائل تردیدهای جدی درخصوص سرمربی تیم ملی ایجاد کرده است.


اما سوای این اتفاقات، رفتارهای حمایتگرانه فدراسیون فوتبال سایه‌های شک و تردید در توانایی مدیریتی فدراسیون فوتبال را نیز به شدت افزایش داده است. آیا همین رفتارها توسط دیگر مربیان به همین برخورد منجر می‌شود یا کی‌روش از کاپیتولاسیونی نامرئی برخوردار است؟ چرا رییس فدراسیون به جای صدا کردن و اخطار به مربی تحت قرارداد خود و ختم غائله، سعی در ساکت کردن همه اهالی فوتبال دارد به جز مربی تحت قرارداد خود؟


به نظر می‌رسد رفتار اخیر سرمربی تیم ملی نه تنها تردیدهای اساسی را در صلاحیت رفتاری وی برای سرمربیگری تیم ملی ایجاد کرده بلکه اعتبار مدیریت جدید فدراسیون را در هدایت فوتبال و چالش‌های آن زیر سوال برده چرا که فدراسیونی که قادر به کنترل مربی تحت قرارداد خود نیست چگونه می‌خواهد فوتبال کشور را اداره کند و با این‌همه باشگاه، بازیکن، مربی و رسانه رو به رو شود؟


روز گذشته پس از جلسه‌ای که در فدراسیون میان تاج و کی‌روش برگزار شد و دیداری که طاهری و برانکو  با رییس فدراسیون داشتند، تصور می‌شد که این حاشیه‌ها به اتمام برسد اما دیروز کی‌روش بیانیه جدید دیگری صادر کرد که نشان می‌دهد این جلسات تاثیری بر سرمربی تیم ملی نداشته است. از مهدی تاج انتظار می‌رفت که پس از تصدی فدراسیون فوتبال تغییراتی اساسی را در دستور کار خود قرار دهد و دست‌کم نسبت به دوره کفاشیان مدیریت قاطعانه‌تری را در تیم ملی اعمال کند

اما آنچه این روزها درحوزه تیم ملی-که مهم‌ترین بخش فدراسیون فوتبال است- می‌بینیم، نشان از همان مماشات گذشته است و با این رویه نمی‌توان به آینده امیدوار بود. حداقل انتظار از فدراسیون فوتبال این است که مدیریت مقتدرانه‌ای در فوتبال به نمایش بگذارد و کی‌روش را مجاب نماید که مطابق مقررات و قراردادش رفتارکند. اگر تنها همین یک اتفاق رخ دهد مشکلات سرمربی تیم ملی اگر نگوییم کامل تمام می‌شود اما بی‌شک به حداقل خواهد رسید.

دسته بندی خبرخوان , ورزش + , داغ ورزشی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top