تاریخ انتشار: 5تير1395|10:14

| کد خبر: 172956

بیانیه وزارت خارجه: ایران به رای مردم بریتانیا احترام می‌گذارد

وکیل ملت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای اروپایی بر مبنای احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر بوده و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی تغییری در رویکرد جموری اسلامی ایران نسبت به آن کشور ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش وکیل ملت به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مردم سالار به رای مردم بریتانیا در زمینه خروج از اتحادیه اروپایی احترام گذاشته و آن را در مسیر خواست اکثریت مردم آن کشور در تنظیم روابط خارجی خود قلمداد می کند.

جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای اروپایی بر مبنای احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر بوده و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی تغییری در رویکرد جموری اسلامی ایران نسبت به آن کشور ایجاد نخواهد کرد.

این در حالی است که همه پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، روز گذشته (پنجشنبه) در این کشور برگزار شد و بیش از 50 درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی به خروج انگلیس از اتحادیه مزبور، رأی مثبت دادند.

انگلیس در دهه 70 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. این اتحادیه در آن سال ها، اتحادیه اقتصادی اروپا نام داشت و بعدها به اتحادیه اروپا تغییر نام داد.

همزمان با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، شوک بسیار بزرگی به بازارهای سهام و ارزی جهان وارد شد .

پوند انگلیس روز جمعه یکی از بدترین روزهای تاریخ خود را با کاهش بیش از 10 درصدی ارزش خود را تجربه کرد. مقاماتی مانند رئیس صندوق بین المللی پول، بانک مرکزی آمریکا و بانک انگلیس پیشتر هشدار داده بودند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای تمام اقتصاد جهان لرزه هایی به دنبال خواهد داشت، اقتصادی که با کندی در حال گذار از بحرانی است که از سال 2008 میلادی آغاز شد.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایرنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top